Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: Klubstævne 17.6.2020
Rønnebær Alle Stadion

D17 300 m    

Finale A

Finale
1Luca HøgenhavenLuca Høgenhaven ('05)Helsingør IF40.8h
  
 
2Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04)Helsingør IF43.7h
  
 
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Nikolai ChristensenNikolai Christensen ('04)Helsingør IF32.35
  
 PB
 
  X  X30.27 PB  X  X32.35 PB  
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Nikolai ChristensenNikolai Christensen ('04)Helsingør IF50.82
  
 PB
 
50.82 PB42.75  X47.8742.5047.84  
D15 100 m    
Vind: -1.9

Finale A

Finale
Vind: -1.9
1Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04)Helsingør IF13.1h
  
 
3Frederik Pierri Stensler-ThomsenFrederik Pierri Stensler-Thomsen ('05)Helsingør IF14.1h
  
 
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF49.6h
  
 
2Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF50.5h
  
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04)Helsingør IF5.02 w
w
  
 
 
4.47 SB
 0.8
4.89 PB
 0.8
5.02 PB
 1.1
     
2Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta4.92 w
w
  
 
 
4.77 PB
 0.0
4.66
 0.6
4.92 PB
 1.3
     
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF33.14
  
 PB
 
31.77 PB32.36 PB  X32.53 PB31.8933.14 PB  
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF40.35
  
 PB
 
40.35 PB40.17  X37.72  X40.28  
P15 100 m    
Vind: -1.9

Finale A

Finale
Vind: -1.9
2Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.2h
  
 
P15 300 m    

Finale A

Finale
3Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF51.1h
  
 
4Alberte Halberg BredgaardAlberte Halberg Bredgaard ('06)Helsingør IF51.6h
  
 
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF32.27
  
 PB
 
  X29.16 SB  X32.27 PB29.6031.70  
2Marie AgergaardMarie Agergaard ('05)Helsingør IF30.76
  
 PB
 
30.68 PB30.5227.46  X30.76 PB28.80  
3Nanna Rye GefkeNanna Rye Gefke ('05)Helsingør IF27.92
  
 PB
 
23.59 PB27.66 PB26.6325.8326.7127.92 PB  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Nanna Rye GefkeNanna Rye Gefke ('05)Helsingør IF24.36
  
 PB
 
  X24.36 PB23.79     
2Marie AgergaardMarie Agergaard ('05)Helsingør IF23.38
  
 SB
 
  X23.38 SB23.15     
D13 100 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF14.7h
  
 
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF14.7h
  
 
1Victor Reitz PetersenVictor Reitz Petersen ('08)Helsingør IF18.1h
  
 
2Emil Feld NielsenEmil Feld Nielsen ('11)Helsingør IF18.8h
  
 
3Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF15.0h
  
 
3Hector ØrnHector Ørn ('11)Helsingør IF18.9h
  
 
4Oskar KarlsmarkOskar Karlsmark ('10)Helsingør IF21.8h
  
 
D13 300 m    

Finale A

Finale
2Romeo Harboe Matthison-HansenRomeo Harboe Matthison-Hansen ('08)Helsingør IF59.0h
  
 
3Karl Folke AnkjærKarl Folke Ankjær ('08)Helsingør IF1:00.4h
  
 
4Magnus Barrendol DalhammerMagnus Barrendol Dalhammer ('09)Helsingør IF1:03.7h
  
 
5Victor Reitz PetersenVictor Reitz Petersen ('08)Helsingør IF1:04.4h
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Romeo Harboe Matthison-HansenRomeo Harboe Matthison-Hansen ('08)Helsingør IF3.48
  
 PB
 
3.48 PB
 1.1
3.44
 1.9
3.21
 0.6
     
2Marius Ladefoged NichumMarius Ladefoged Nichum ('08)Helsingør IF3.45
  
 PB
 
3.45 PB
 1.3
3.44
 0.0
3.30
 1.9
     
3Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF3.37
  
 PB
 
3.37 PB
 0.0
3.00
 0.7
3.00
 1.9
     
4Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF3.28
  
 PB
 
3.28 PB
 1.3
3.21
 0.2
3.28
 2.3
     
5Karl Folke AnkjærKarl Folke Ankjær ('08)Helsingør IF3.25
  
 PB
 
  X3.25 PB
 1.3
3.19
 0.0
     
6Victor Reitz PetersenVictor Reitz Petersen ('08)Helsingør IF3.10
  
 PB
 
2.87 PB
 0.3
3.10 PB
 1.8
2.95
 1.2
     
7Krishan MahasivabalanKrishan Mahasivabalan ('08)Helsingør IF2.78
  
 PB
 
2.61 PB
 0.9
2.78 PB
 0.9
2.56
 0.4
     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Romeo Harboe Matthison-HansenRomeo Harboe Matthison-Hansen ('08)Helsingør IF14.51
  
 PB
 
12.14 PB14.51 PB      
2Karl Folke AnkjærKarl Folke Ankjær ('08)Helsingør IF10.42
  
 PB
 
9.90 PB10.42 PB      
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF28.08
  
 PB
 
28.08 PB28.0124.07     
2Victor Reitz PetersenVictor Reitz Petersen ('08)Helsingør IF21.42
  
 PB
 
21.42 PB20.9920.99     
3Marius Ladefoged NichumMarius Ladefoged Nichum ('08)Helsingør IF18.30
  
 PB
 
17.62 PB18.30 PB17.28     
4Krishan MahasivabalanKrishan Mahasivabalan ('08)Helsingør IF16.11
  
 PB
 
13.79 PB16.11 PB14.59     
P13 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF14.3h
  
 
2Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF14.6h
  
 
3Ingrid SigfussonIngrid Sigfusson ('07)Helsingør IF15.5h
  
 
4Rosa Maria Leer BernsteinRosa Maria Leer Bernstein ('07)Helsingør IF16.7h
  
 
5Sara Barrendol DalhammerSara Barrendol Dalhammer ('11)Helsingør IF19.1h
  
 
P13 300 m    

Finale A

Finale
1Regitze Kammer WittenkampRegitze Kammer Wittenkamp ('11)Fredensborg AK58.5h
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF4.01
  
 PB
 
4.01 PB
 0.0
3.82
 0.0
3.89
 0.2
     
2Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF3.73
  
 PB
 
3.73 PB
 0.0
  X  X     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Rosa Maria Leer BernsteinRosa Maria Leer Bernstein ('07)Helsingør IF23.46
  
 PB
 
17.89 PB17.4223.46 PB     
2Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF9.79
  
 PB
 
9.79 PB8.81  X     
3Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF10.01
  
 PB
 
7.22 PB8.10 PB10.01 PB     
D11 100 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
3Karl Folke AnkjærKarl Folke Ankjær ('08)Helsingør IF17.8h
  
 
4Romeo Harboe Matthison-HansenRomeo Harboe Matthison-Hansen ('08)Helsingør IF18.0h
  
 
5Magnus Barrendol DalhammerMagnus Barrendol Dalhammer ('09)Helsingør IF18.4h
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF4.35
  
 PB
 
4.26 PB
 0.0
4.17
 1.3
4.35 PB
 1.1
     
2Magnus Barrendol DalhammerMagnus Barrendol Dalhammer ('09)Helsingør IF3.05
  
 PB
 
3.05 PB
 0.9
2.97
 0.0
2.66
 1.5
     
3Oskar KarlsmarkOskar Karlsmark ('10)Helsingør IF1.94
  
 PB
 
  X1.94 PB
 1.0
  X     
D11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF14.88
  
 PB
 
14.22 PB14.88 PB12.79     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Magnus Barrendol DalhammerMagnus Barrendol Dalhammer ('09)Helsingør IF19.57
  
 PB
 
19.57 PB19.0915.46     
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF19.41
  
 PB
 
12.43 PB19.41 PB18.30     
P11 100 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Regitze Kammer WittenkampRegitze Kammer Wittenkamp ('11)Fredensborg AK17.2h
  
 
2Esther Fløe RasmussenEsther Fløe Rasmussen ('09)Helsingør IF17.6h
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Esther Fløe RasmussenEsther Fløe Rasmussen ('09)Helsingør IF3.33
  
 PB
 
3.33 PB
 0.5
3.16
 0.2
3.15
 0.0
     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Esther Fløe RasmussenEsther Fløe Rasmussen ('09)Helsingør IF27.88
  
 PB
 
  X27.88 PB      
D9 300 m    

Finale A

Finale
2Alexander TyeAlexander Tye ('11)Helsingør IF1:09.6h
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alexander TyeAlexander Tye ('11)Helsingør IF2.74
  
 PB
 
2.74 PB
 1.2
2.35
 0.0
2.68
 1.4
     
2Hector ØrnHector Ørn ('11)Helsingør IF2.65
  
 PB
 
  X2.65 PB
 0.1
2.57
 0.9
     
3Emil Feld NielsenEmil Feld Nielsen ('11)Helsingør IF2.65
  
 PB
 
2.43 PB
 0.5
2.53 PB
 0.0
2.65 PB
 0.5
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Oskar KarlsmarkOskar Karlsmark ('10)Helsingør IF14.75
  
 PB
 
14.75 PB12.9213.17     
2Hector ØrnHector Ørn ('11)Helsingør IF13.24
  
 PB
 
  X9.75 PB13.24 PB     
3Emil Feld NielsenEmil Feld Nielsen ('11)Helsingør IF14.33
  
 PB
 
11.79 PB  X14.33 PB     
P9 300 m    

Finale A

Finale
1Sara Barrendol DalhammerSara Barrendol Dalhammer ('11)Helsingør IF1:11.6h
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Regitze Kammer WittenkampRegitze Kammer Wittenkamp ('11)Fredensborg AK3.05
  
 PB
 
3.05 PB
 0.6
2.88
 1.0
2.76
 0.0
     
2Sara Barrendol DalhammerSara Barrendol Dalhammer ('11)Helsingør IF2.39
  
 PB
 
2.39 PB
 1.2
2.22
 1.9
2.34
 0.5
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Sara Barrendol DalhammerSara Barrendol Dalhammer ('11)Helsingør IF7.65
  
 PB
 
7.65 PB5.406.69     

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon