Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: AAM-løbestævne 13.6.2020
Skovdalen Atletikstadion

M 1500 m    

Finale A

Finale
1Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 3:54.89
  
 SB
2Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik3:59.29
  
 SB
3Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM4:06.26
  
 SB
4Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 19004:07.73
  
 PB
5Christoffer SlothChristoffer Sloth ('85)Odense Atletik 4:12.16
  
 SB
6Jens Vestergaard ChristiansenJens Vestergaard Christiansen ('02)Aarhus 19004:16.36
  
 PB
7Christian AndersenChristian Andersen ('95)Aarhus 19004:17.00
  
 PB
8Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19004:18.84
  
 SB
9Frederik KannegaardFrederik Kannegaard Aarhus 19004:32.45
  
 PB
10Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM5:04.13
  
  K 1 Mixed competition
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM DNF
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)Viborg AM13:54.28
  
 SB
2Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)Odense Atletik 13:58.31
  
 PB
3Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 190013:59.38
  
 SB
4Axel Vang ChristensenAxel Vang Christensen ('04)FIF Hillerød14:06.51
  
DUR-16 PB
5Theophile BigirimanaTheophile Bigirimana ('93)Aalborg AM / RWA14:37.81
  
 PB
6Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Herning LK14:49.56
  
 SB
7Niels Peter NielsenNiels Peter Nielsen ('87)AGF Atletik15:07.20
  
 SB
8Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM15:35.23
  
 PB
Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik DNF
  
 
Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)Aalborg AM DNF
  
 
Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik DNF
  
 
Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik DNF
  
 
Morten Toft MunkholmMorten Toft Munkholm ('85)Randers Freja DNF
  
 
Morten StillingMorten Stilling ('87)VEXA HLM Running DNF
  
 
Finale B
1Emil AdelborgEmil Adelborg ('83)Aalborg AM16:03.00
  
 SB
2Marnar DjurhusMarnar Djurhus ('95)Vejle IF16:08.83
  
 SB
3Samuel Simon ArayaSamuel Simon Araya ('82)Aalborg AM / ERI16:41.73
  
 PB
4Simon Høberg OlesenSimon Høberg Olesen Aalborg AM16:55.70
  
 PB
6Martin SzwedMartin Szwed ('80)Aalborg AM17:09.44
  
 PB
7Christian Nørgaard NielsenChristian Nørgaard Nielsen ('83)Aalborg AM17:25.43
  
 SB
8Jeppe GardeJeppe Garde ('65)Aalborg AM17:39.04
  
 SB
9Klavs FrederiksenKlavs Frederiksen ('75)Aalborg AM17:51.54
  
 PB
10Martin KraglundMartin Kraglund ('73)Aalborg AM17:56.18
  
 SB
13Kristian Werner PedersenKristian Werner Pedersen ('93)Klub 100 Marathon Danmark18:55.44
  
 PB
16Martin Nyman BadsbergMartin Nyman Badsberg ('70)Aalborg AM21:32.05
  
 PB
Mathias BøgelundMathias Bøgelund ('92)Aalborg AM DNF
  
 
Rene AggerRene Agger ('81)Aalborg AM DNF
  
 
K 5000 m    
10Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190017:02.94
  
 PB
11Benedikte Nyholm BangsgaardBenedikte Nyholm Bangsgaard ('96)AGF Atletik18:08.90
  
 PB
12Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik18:43.79
  
 SB
14Grace GreenwoodGrace Greenwood ('76)Aalborg AM21:09.57
  
 PB
15Carina Enevold AndersenCarina Enevold Andersen ('89)Aalborg AM21:25.47
  
 PB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle