Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Korsør : Klubstævne 22.6.2020
Korsør Stadion

M 60 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1
Bertram Elstrøm
Bertram Elstrøm ('15)
Korsør AM20.17
  
 PB
M Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Alma Søgaard
Alma Søgaard ('15)
Korsør AM1.77
  
 PB
 
1.43 PB1.77 PB1.451.68    
2
Bertram Elstrøm
Bertram Elstrøm ('15)
Korsør AM1.77
  
 PB
 
1.77 PB1.431.481.58    
K 60 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1
Alma Søgaard
Alma Søgaard ('15)
Korsør AM16.26
  
 PB
2
Maya Teilmann
Maya Teilmann ('15)
Korsør AM16.37
  
 PB
K Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Maya Teilmann
Maya Teilmann ('15)
Korsør AM1.39
  
 PB
 
1.21 PB1.35 PB1.39 PB1.13    
K Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Bertram Elstrøm
Bertram Elstrøm ('15)
Korsør AM7.21
  
 PB
 
7.21 PB6.15  X  X    
1
Maya Teilmann
Maya Teilmann ('15)
Korsør AM5.94
  
 PB
 
5.75 PB4.485.94 PB5.02    
2
Alma Søgaard
Alma Søgaard ('15)
Korsør AM5.72
  
 PB
 
4.34 PB4.295.29 PB5.72 PB    
D17 1 mile    

Finale A

Finale
1Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM5:43.03
  
 PB
2Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)Korsør AM6:14.10
  
 PB
P17 1 mile    

Finale A

Finale
1Clara SpaanhedenClara Spaanheden ('05)Korsør AM5:42.11
  
 
1Laura NielsenLaura Nielsen ('04)Korsør AM6:21.82
  
 
D13 80 m    
Finale 1
Vind: +1.8
Vind: +1.8
2Frederik Xibo Løfqvist-JensenFrederik Xibo Løfqvist-Jensen ('08)Korsør AM13.21
  
 PB
4Tristan OrlandoTristan Orlando ('08)Korsør AM16.19
  
 PB
Finale 2
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Louis NielsenLouis Nielsen ('08)Korsør AM12.21
  
 PB
3Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM13.47
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Louis NielsenLouis Nielsen ('08)Korsør AM3.60
  
 PB
 
  X  X3.60 PB3.58    
2Frederik Xibo Løfqvist-JensenFrederik Xibo Løfqvist-Jensen ('08)Korsør AM3.54
  
 PB
 
3.40 PB3.092.863.54 PB    
4Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM3.25
  
 PB
 
3.21 PB2.673.25 PB2.85    
5Tristan OrlandoTristan Orlando ('08)Korsør AM2.82
  
 PB
 
2.62 PB2.65 PB2.67 PB2.82 PB    
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Frederik Xibo Løfqvist-JensenFrederik Xibo Løfqvist-Jensen ('08)Korsør AM21.26
  
 PB
 
16.64 PB19.24 PB19.29 PB21.26 PB    
2Louis NielsenLouis Nielsen ('08)Korsør AM20.07
  
 PB
 
18.02 PB14.8817.1520.07 PB    
3Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM14.85
  
 PB
 
14.59 PB14.85 PB14.4710.49    
4Aksel BengtsenAksel Bengtsen ('09)Korsør AM13.03
  
 PB
 
12.35 PB8.5812.68 PB13.03 PB    
5Tristan OrlandoTristan Orlando ('08)Korsør AM12.73
  
 PB
 
9.91 PB11.68 PB12.30 PB12.73 PB    
P13 80 m    
Finale 2
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM11.67
  
 
2Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM12.18
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM4.28
  
 PB
 
  X  X4.27 PB4.28 PB    
2Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM3.45
  
 PB
 
3.32 PB3.45 PB3.163.32    
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM18.66
  
 PB
 
12.42 PB16.73 PB17.85 PB18.66 PB    
2Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM14.01
  
 PB
 
13.56 PB13.95 PB11.4814.01 PB    
D11 80 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Aksel BengtsenAksel Bengtsen ('09)Korsør AM13.98
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
3Aksel BengtsenAksel Bengtsen ('09)Korsør AM3.32
  
 PB
 
3.26 PB3.15  X3.32 PB    
P11 80 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM13.11
  
 
2Mathilde HansenMathilde Hansen ('09)Korsør AM15.35
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM3.29
  
 
 
3.213.293.123.24    
2Mathilde HansenMathilde Hansen ('09)Korsør AM3.10
  
 PB
 
2.47 PB3.10 PB2.982.60    
P11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM13.33
  
 
 
13.3310.5210.129.90    
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Mathilde HansenMathilde Hansen ('09)Korsør AM16.82
  
 PB
 
16.82 PB10.5513.1612.23    
D9 80 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM13.23
  
 PB
2Nikolai BaunNikolai Baun ('11)Korsør AM15.17
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM2.94
  
 
 
2.902.762.942.72    
2Nikolai BaunNikolai Baun ('11)Korsør AM2.90
  
 PB
 
2.02 PB2.60 PB2.222.90 PB    
D9 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM11.91
  
 PB
 
11.80 PB11.91 PB11.70  X    
2Nikolai BaunNikolai Baun ('11)Korsør AM10.40
  
 PB
 
6.32 PB6.0010.40 PB6.62    
P9 60 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Sofia Fischer AndersenSofia Fischer Andersen ('11)Korsør AM11.65
  
 PB
2Liva Rudolph MadsenLiva Rudolph Madsen ('11)Korsør AM11.77
  
 PB
3
Josefine Hansen
Josefine Hansen ('12)
Korsør AM13.88
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sofia Fischer AndersenSofia Fischer Andersen ('11)Korsør AM2.50
  
 PB
 
2.44 PB2.50 PB2.442.50 =PB    
2
Josefine Hansen
Josefine Hansen ('12)
Korsør AM2.50
  
 PB
 
2.41 PB2.50 PB2.40  –    
3Liva Rudolph MadsenLiva Rudolph Madsen ('11)Korsør AM2.42
  
 PB
 
2.42 PB2.402.172.20    
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Sofia Fischer AndersenSofia Fischer Andersen ('11)Korsør AM12.43
  
 PB
 
11.34 PB12.43 PB10.6611.80    
2
Josefine Hansen
Josefine Hansen ('12)
Korsør AM11.45
  
 PB
 
11.45 PB9.867.966.07    
3Liva Rudolph MadsenLiva Rudolph Madsen ('11)Korsør AM10.84
  
 PB
 
9.98 PB10.84 PB9.709.60    
D7 60 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1
Gorm Bengtsen
Gorm Bengtsen ('13)
Korsør AM13.51
  
 PB
2
August Fischer Andersen
August Fischer Andersen ('13)
Korsør AM15.52
  
 PB
3
Emil Martinussen
Emil Martinussen ('13)
Korsør AM15.89
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Gorm Bengtsen
Gorm Bengtsen ('13)
Korsør AM2.60
  
 PB
 
2.60 PB2.572.572.53    
2
Emil Martinussen
Emil Martinussen ('13)
Korsør AM1.98
  
 PB
 
1.60 PB1.84 PB1.98 PB1.80    
3
August Fischer Andersen
August Fischer Andersen ('13)
Korsør AM1.54
  
 PB
 
1.41 PB1.341.54 PB1.53    
P7 60 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM12.64
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM2.32
  
 PB
 
2.10 PB2.15 PB2.102.32 PB    
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Gorm Bengtsen
Gorm Bengtsen ('13)
Korsør AM17.20
  
 PB
 
16.89 PB16.5117.19 PB17.20 PB    
1
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM11.35
  
 PB
 
11.35 PB  X7.389.43    
2
August Fischer Andersen
August Fischer Andersen ('13)
Korsør AM14.87
  
 PB
 
13.69 PB14.87 PB11.9512.75    
3
Emil Martinussen
Emil Martinussen ('13)
Korsør AM13.47
  
 PB
 
13.47 PB13.4013.3312.58    

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon