Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: AAM 800 meter Stævne 20.6.2020

M 800 m    

Finale A

Finale
1Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)Aalborg AM1:49.56
  
 SB
2Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik1:50.53
  
 PB
3Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK771:58.54
  
 SB
Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM DNF
  
 
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM DNF
  
 
Finale B
1Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM1:58.23
  
 PB
2Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK772:00.52
  
 PB
3Lars LindbjergLars Lindbjerg ('94)Aalborg AM2:06.79
  
 PB
4Kenneth Holm PetersenKenneth Holm Petersen ('82)Aarhus 19002:08.57
  
 PB
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM DNF
  
 
Finale C
1Simon Høberg OlesenSimon Høberg Olesen Aalborg AM2:10.40
  
 PB
Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM DNF
  
 
K 800 m    
2Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:20.65
  
  Mixed competition
3Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM2:22.46
  
  Mixed competition
4Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:28.87
  
  Mixed competition

Seneste resultater

17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Holdturnering Mix 1 runde Jylland Nord
11.5HolstebroNVJ stævne i Holstebro
11.5SkiveÅbningsstævne Skive
11.5AabenraaOnsdags hammerkast
9.5GråstenNålestævne/sønderjysk stævne
9.5FrederiksbergMandagsteststævne for de yngste
8.5VejenRegionstævne
7.5AalborgAalborg Outdoor 1
7.5HerningKaste stævne 1, Herning
7‐8.5TårnbyTårnby Games
3.5KøbenhavnNJ Holdt Invite
3.5OdenseFjordagerløbet
30.4BagsværdBAC/HIA Hammer og Vægt
30.4VejleRegionsstævne
30.4Hvide SandeHvide Sande nålestævne
28.4SæbyNålestævne Sæby
26.4AabenraaTirsdagskast Aabenraa
24.4OdenseKastestævne Odense
23.4SlagelseÅbningsstævne i Slagelse
23.4AarhusDM 10 km
18.4Skiveskivekast 1-22
18.4EsbjergPåske Kastemangekamp
31.3SlagelseKuglestævne Inde Slagelse
30.3AalborgOnsdagsstævne Aalborg
27.3KøbenhavnFIRST DANCE
26.3RandersØstjyske Mesterskaber
23.3Rønne5000m Track
14.3RandersNålestævne og Kunststofstævne
12.3HelsingørKronborg Games 3
12.3HillerødVinterturnering #5 5km
10.3KøbenhavnSparta Børnestævne inde
5‐6.3SkiveDM Ungdom
2.3AarhusAarhus SPRINT n JUMP
26‐27.2SkiveDM Inde
24.2HelsingørVi tester formen
24.2AarhusFebruarstævne
20.2OdenseUngdomsstævne
19.2RandersDGI Inde LM
17.2AarhusVintersprint
12.2SkiveSkive Indoor - VDMU 1500m
11.2EsbjergKastedag
9.2AarhusStangspringsstævne
8.2AalborgInternt længdespringsstævne
8.2HvidovreSpringstævne inde
6.2KøbenhavnVinterturnering #4 10km
5.2RandersDM Kapgang
5.2OdenseOdense Indoor
5.2HelsingørKronborg Games 2
5.2HvidovreVinter teststævne inde 2
5‐6.2RandersDM Mangekamp
5‐6.2RandersDM Masters
5‐6.2RandersVinterkast - DM Masters
30.1RandersRanders Indoor 1