Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: 10000m Odense 25.6.2020
Odense Atletikstadion

M 10000 m    

Finale A

Finale
1Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)Odense Atletik 29:38.54
  
 PB
2Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)THS30:47.46
  
 PB
3Laura Valgreen PetersenLaura Valgreen Petersen Odense Atletik 32:33.71
  
  K 1
4Thore EriksenThore Eriksen ('73)Odense Atletik 36:54.47
  
 SB
5Emilie ChristiansenEmilie Christiansen ('97)Odense Atletik 37:14.84
  
 PB K 1
Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)AGF Atletik DNF
  
 
Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik DNF
  
 
Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik DNF
  
 
Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik DNF
  
 

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp