Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Hammer/Diskos 24.6.2020
Østerbro Stadion

M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta53.43
  
 
 
  X52.0853.43  X  X51.43  
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta38.55
  
 
 
35.9637.71  X  X38.3038.55  
3Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta37.43
  
 PB
 
37.43 PB36.79  X  X  X35.18  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta57.17
  
 
 
50.6653.2755.0252.6557.1755.56  
2Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta54.94
  
 
 
51.0952.0752.4450.60  X54.94  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta61.29
  
 
 
  X61.0161.2960.7756.95  X  
2Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta58.27
  
 
 
  X58.2758.1155.6257.90  X  
3Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta52.27
  
 
 
  X52.27  X  X47.74  X  
4Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta42.17
  
 PB
 
36.6539.59 PB36.3439.63 PB42.17 PB  X  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta37.38
  
 
 
37.19  X  X36.6135.2137.38  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta34.76
  
 
 
34.76  X  X  X  X  X  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta46.86
  
 
 
46.86  X  X  X44.82  X  

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb