Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Næstved: Klubstævne 25.6.2020
Herlufsholm Stadion

P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC4.80
+0.8
  
 
 
4.75
 1.6
  X4.43
 0.7
4.60
 1.5
4.80
 0.8
4.66
 2.4
  
2Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 4.52
+1.8
  
 
 
3.28
 1.4
4.29
 0.3
4.52
 1.8
4.39
 2.6
4.29
 1.3
4.35
 2.0
  
3Frederikke JensenFrederikke Jensen ('06)HGATM 3.87
+1.8
  
 PB
 
  X3.81 PB
 1.9
3.80
 0.3
  X3.80
 3.5
3.87 PB
 1.8
  
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 5.13
+1.0
  
 PB
 
4.95 PB
 0.9
5.02
 2.3
5.13 PB
 1.0
4.82
 1.1
3.88
 2.2
4.67
 2.7
  
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 4.77 w
+2.5
  
 
 
4.48
 2.8
4.42
 0.6
4.50
 1.0
4.77
 2.5
4.63
 1.5
  X
 -13.0
  
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sophie HolckSophie Holck ('07)HGATM 4.54
+1.4
  
 PB
 
4.54 PB
 1.4
4.41
 1.4
4.36
 1.5
4.30
 1.6
4.26
 1.1
4.25
 0.5
  

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint