Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: Pre Sommerferie Stævne 25.6.2020
Greve Stadion

M 100 m    
Finale 1
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Anton MerlinAnton Merlin ('08)Greve Atletik15.95
  
 PB
2Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik16.24
  
 
3Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik16.44
  
 PB
4Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik18.50
  
 PB
5Tobias R. AndersenTobias R. Andersen ('11)Greve Atletik20.24
  
 PB
Finale 2
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.99
  
 SB
2Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.39
  
 SB
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.97
  
 PB
4Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik12.66
  
 PB
M 200 m    
Finale 1
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Kasper IvarsenKasper Ivarsen ('06)Greve Atletik31.44
  
 PB
2Mikkel SkoleMikkel Skole ('09)Greve Atletik34.08
  
 PB
3Nikolas GrønbækNikolas Grønbæk ('10)Greve Atletik36.90
  
 PB
Finale 2
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Sparta23.16
  
 SB
M Længdespring    
Finale 1
1Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik3.56 w
+2.1
  
 
 
3.56
 2.1
3.22 PB
 0.4
      
2Kasper IvarsenKasper Ivarsen ('06)Greve Atletik3.48
+0.5
  
 PB
 
3.48 PB
 0.5
3.48 =PB
 1.3
      
Finale 2
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.61
+1.9
  
 SB
 
  X6.43 SB
 0.3
6.61 SB
 1.9
  X    
2Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik5.62
0.0
  
 PB
 
  X5.62 PB
 0.0
  X5.56
 1.4
5.43
 1.4
5.43
 1.0
  
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik5.34
+0.7
  
 PB
 
4.88 SB
 0.0
5.21 PB
 1.1
4.83
 1.9
5.07
 1.3
5.08
 1.6
5.34 PB
 0.7
  
K 100 m    
Finale 1
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik14.52
  
 PB
2Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik15.46
  
 PB
3Leila FaljicLeila Faljic ('08)Greve Atletik16.20
  
 PB
4Emilie DonnerstagEmilie Donnerstag ('08)Greve Atletik16.22
  
 PB
5Sara NormannSara Normann ('09)Greve Atletik16.74
  
 PB
6Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik16.76
  
 PB
7Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik17.50
  
 PB
Finale 2
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik12.84
  
 SB
K 200 m    
Finale 1
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik29.25
  
 
2Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik30.61
  
 PB
3Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik31.02
  
 PB
Finale 2
Vind: -1.5
Vind: -1.5
1Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik27.22
  
 SB
2Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik27.30
  
 PB
K Længdespring    
Finale 1
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik4.64
+1.3
  
 SB
 
  X4.64 SB
 1.3
      
2Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik3.80
+0.7
  
 PB
 
3.80 PB
 0.7
3.49
 0.9
      
3Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik3.66
+0.7
  
 PB
 
3.66 PB
 0.7
3.29
 1.9
      
4Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik3.49
+1.6
  
 PB
 
  X3.49 PB
 1.6
      
Finale 2
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.71
+1.5
  
 SB
 
5.55 SB
 0.3
  X  X5.71 SB
 1.5
  –  X  
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik23.35
  
 SB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik12.00
  
 PB
 
12.00 PB11.1811.2911.70    
2Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik5.64
  
 PB
 
5.64 PB4.794.58     
3Kasper IvarsenKasper Ivarsen ('06)Greve Atletik4.54
  
 PB
 
  X  X3.62 PB4.54 PB    
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik13.61
  
 PB
2Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik16.25
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik6.80
  
 PB
 
  X6.80 PB6.67     
2Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik5.79
  
 PB
 
5.47 PB4.165.79 PB5.05    
3Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik5.32
  
 PB
 
4.56 PB5.32 PB  X     
4Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik4.72
  
 PB
 
4.42 PB4.094.72 PB     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Anton MerlinAnton Merlin ('08)Greve Atletik4.04
0.0
  
 PB
 
  X  X4.04 PB
 0.0
     
2Nikolas GrønbækNikolas Grønbæk ('10)Greve Atletik3.32
0.0
  
 PB
 
  X  X3.32 PB
 0.0
     
3Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik3.26
+1.7
  
 PB
 
3.26 PB
 1.7
  X      
4Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik3.12
+1.3
  
 PB
 
3.12 PB
 1.3
3.03
 0.7
      
5Tobias R. AndersenTobias R. Andersen ('11)Greve Atletik2.57
+1.8
  
 PB
 
2.57 PB
 1.8
2.47
 1.3
      
6Mikkel SkoleMikkel Skole ('09)Greve Atletik2.55
+0.7
  
 PB
 
2.55 PB
 0.7
2.51
 1.5
      
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Anton MerlinAnton Merlin ('08)Greve Atletik6.86
  
 PB
 
6.68 PB6.316.73 PB6.86 PB    
2Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik5.79
  
 PB
 
5.47 PB5.79 PB5.745.62    
3Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik5.37
  
 PB
 
5.34 PB5.37 PB5.32     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik4.40
+1.3
  
 PB
 
  X4.40 PB
 1.3
      
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik3.69
0.0
  
 PB
 
3.66 PB
 1.0
3.69 PB
 0.0
      
3Leila FaljicLeila Faljic ('08)Greve Atletik3.45
+1.0
  
 PB
 
3.41 PB
 0.2
3.45 PB
 1.0
      
4Sara NormannSara Normann ('09)Greve Atletik3.45
+1.4
  
 PB
 
3.45 PB
 1.4
3.15
 0.4
      
5Emilie DonnerstagEmilie Donnerstag ('08)Greve Atletik3.42
+0.9
  
 PB
 
  X3.42 PB
 0.9
      
6Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik3.17
+0.8
  
 PB
 
3.15 PB
 1.4
3.17 PB
 0.8
      
7Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik3.11
+1.0
  
 PB
 
3.11 PB
 1.0
2.60
 0.6
      
8Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik2.86
+1.6
  
 PB
 
2.83 PB
 1.3
2.86 PB
 1.6
      
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik7.13
  
 SB
 
6.03 SB6.95 SB7.13 SB6.94    
2Leila FaljicLeila Faljic ('08)Greve Atletik6.88
  
 PB
 
6.04 PB  X6.88 PB  X    
3Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik5.74
  
 PB
 
5.74 PB5.544.97     
4Emilie DonnerstagEmilie Donnerstag ('08)Greve Atletik5.48
  
 PB
 
  X4.56 PB5.48 PB  X    
5Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik5.29
  
 PB
 
5.29 PB5.084.54     
6Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik4.63
  
 PB
 
4.59 PB4.63 PB3.584.61    
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Nikolas GrønbækNikolas Grønbæk ('10)Greve Atletik5.28
  
 PB
 
5.28 PB5.24  X     
2Mikkel SkoleMikkel Skole ('09)Greve Atletik5.16
  
 PB
 
5.16 PB  X3.79     
3Tobias R. AndersenTobias R. Andersen ('11)Greve Atletik4.20
  
 PB
 
3.53 PB4.19 PB4.154.20 PB    
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sara NormannSara Normann ('09)Greve Atletik4.61
  
 PB
 
3.85 PB4.43 PB      
2Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik4.14
  
 PB
 
3.88 PB4.14 PB      

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon