Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Klubstævne 4 25.6.2020
Tårnby Stadion

M 3000 m    

Finale A

Finale
1Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HRC8:40.2h
  
 PB
2Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 8:50.2h
  
 PB
3Theis LæssøeTheis Læssøe ('93)Amager AC8:54.5h
  
 SB
4Asser Vittrup NielsenAsser Vittrup Nielsen ('88)HMRC9:14.0h
  
 PB
5Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)9:26.6h
  
 PB
6Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF9:43.6h
  
 SB
7Flemming Adler BankFlemming Adler Bank ('74)Amager AC9:55.3h
  
 PB
8Daniel SandstrømDaniel Sandstrøm ('84)Amager AC9:55.7h
  
 PB
Finale B
1Claus AnkærClaus Ankær ('71)Amager AC10:40.1h
  
 SB
2Bo AntvorskovBo Antvorskov ('61)Amager AC10:57.0h
  
 SB
3Simon HolstSimon Holst ('98)Amager AC11:00.8h
  
 SB
5Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC11:43.2h
  
 PB
6Jimmi JohnsenJimmi Johnsen ('69)Amager AC11:43.3h
  
 PB
7Henrik HolmHenrik Holm ('74)Amager AC11:44.3h
  
 PB
8Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik12:17.4h
  
 SB
K 3000 m    
4Karina KlokKarina Klok ('92)Amager AC11:34.8h
  
 
9Stine AndersenStine Andersen ('74)Amager AC13:04.2h
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Viktoria KolbyeViktoria Kolbye ('94)Amager AC22.40
  
 SB
2Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC19.43
  
 PB
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC23.41
  
 
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC27.34
  
 
2Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC24.83
  
 PB
K50 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Elina Edsberger
Elina Edsberger 
/ SWE14.91
  
 PB
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC32.21
  
 SB
2
Jorma Jääskeläinen
Jorma Jääskeläinen ('62)
/ SWE30.79
  
 
K55 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC15.87
  
 PB

Seneste resultater

1.2KøbenhavnKuglestøds Challenge 2
28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters