Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Klubstævne 4 25.6.2020
Tårnby Stadion

M 3000 m    

Finale A

Finale
1Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HRC8:40.2h
  
 PB
2Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 8:50.2h
  
 PB
3Theis LæssøeTheis Læssøe ('93)Amager AC8:54.5h
  
 SB
4Asser Vittrup NielsenAsser Vittrup Nielsen ('88)HMRC9:14.0h
  
 PB
5Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)9:26.6h
  
 PB
6Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF9:43.6h
  
 SB
7Flemming Adler BankFlemming Adler Bank ('74)Amager AC9:55.3h
  
 PB
8Daniel SandstrømDaniel Sandstrøm ('84)Amager AC9:55.7h
  
 PB
Finale B
1Claus AnkærClaus Ankær ('71)Amager AC10:40.1h
  
 SB
2Bo AntvorskovBo Antvorskov ('61)Amager AC10:57.0h
  
 SB
3Simon HolstSimon Holst ('98)Amager AC11:00.8h
  
 SB
5Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC11:43.2h
  
 PB
6Jimmi JohnsenJimmi Johnsen ('69)Amager AC11:43.3h
  
 PB
7Henrik HolmHenrik Holm ('77)Amager AC11:44.3h
  
 PB
8Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik12:17.4h
  
 SB
K 3000 m    
4Karina KlokKarina Klok ('92)Amager AC11:34.8h
  
  Mixed competition
9Stine AndersenStine Andersen ('74)Amager AC13:04.2h
  
  Mixed competition
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Viktoria KolbyeViktoria Kolbye ('94)Amager AC22.40
  
 SB
2Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC19.43
  
 PB
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC23.41
  
 
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC27.34
  
 
2Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC24.83
  
 PB
K50 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Elina Edsberger
Elina Edsberger 
/ SWE14.91
  
 PB
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC32.21
  
 SB
2
Jorma Jääskeläinen
Jorma Jääskeläinen ('62)
/ SWE30.79
  
 
K55 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC15.87
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint