Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bergen NOR: Seriesteevne 3 1.7.2020
Fana Stadium

M 800 m    

Finale A

Finale
1
Mats Hauge
Mats Hauge ('97)
NOR1:53.12
  
 SB
2
Trygve Feidje Mjelde
Trygve Feidje Mjelde ('94)
NOR1:53.34
  
 SB
3
Anders Bjørndal
Anders Bjørndal ('95)
NOR1:55.19
  
 SB
M 10000 m    

Finale A

Finale
1
Zerei Mezngi
Zerei Mezngi ('86)
NOR28:23.00
  
 PB
2
Sondre Nordstad Moen
Sondre Nordstad Moen ('91)
NOR28:25.55
  
 SB
3Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN28:38.53
  
 PB
4
Gustav Iden
Gustav Iden ('96)
NOR29:01.83
  
 PB
5
Marius Øyre Vedvik
Marius Øyre Vedvik ('92)
NOR29:04.66
  
 SB
6
Vetle Bergsvik Thorn
Vetle Bergsvik Thorn ('99)
NOR29:47.10
  
 PB
7
Eivind Øygård
Eivind Øygård ('92)
NOR29:57.30
  
 SB
8
Erik Lomås
Erik Lomås ('93)
NOR30:06.24
  
 PB
9
Casper Stornes
Casper Stornes ('97)
NOR30:49.37
  
 PB
10
Philip Massacand
Philip Massacand ('02)
NOR31:29.49
  
 PB
Finale B
1
Tedros Gebretensai Haile
Tedros Gebretensai Haile ('99)
NOR31:10.47
  
 PB
2
Tage Morken Augustson
Tage Morken Augustson ('89)
NOR31:14.34
  
 PB
3
Endre Espedal
Endre Espedal ('98)
NOR31:24.79
  
 PB
4
Fredrik Torgersen
Fredrik Torgersen ('91)
NOR31:33.22
  
 PB
5
Ole Mikal Tørsdal
Ole Mikal Tørsdal ('91)
NOR31:36.54
  
 SB
6
Ivar Stefansson
Ivar Stefansson ('92)
NOR31:39.41
  
 PB
7
Tomas Windheim
Tomas Windheim ('87)
NOR31:44.75
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1
Lina Rivedal
Lina Rivedal ('87)
NOR16:53.75
  
  Mixed competition
2
Adele Henriksen
Adele Henriksen ('02)
NOR17:25.72
  
  Mixed competition
3
Anita Iversen Lilleskare
Anita Iversen Lilleskare ('78)
NOR17:29.10
  
  Mixed competition
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Andrea Thorsheim
Andrea Thorsheim ('01)
NOR5.60 w
+2.8
  
 
D19 300 m hæk    

Finale A

Finale
1
Andreas Haara Bakketun
Andreas Haara Bakketun ('01)
NOR37.32
  
 
2
Herman Ellingsen
Herman Ellingsen ('02)
NOR37.83
  
 PB
3
Andreas Joseph Dixon
Andreas Joseph Dixon ('01)
NOR38.08
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m