Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Sprint, Hæk, Længde och Kast stævne, Hvidovre Stadion 7.6.2020
Hvidovre Stadion

M 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM11.23
  
 SB
2Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM11.28
  
 PB
3Michael Noes AndersenMichael Noes Andersen ('91)Hvidovre AM11.51
  
 PB
4Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)Hvidovre AM11.95
  
DR55 SB
Josef Abu-EesaJosef Abu-Eesa ('75)Frederiksberg IF DNF
  
 
Finale B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF12.13
  
 PB
2Jonathan HenningJonathan Henning ('04)Hvidovre AM12.93
  
 PB
3Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04)Helsingør IF13.22
  
 PB
M 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM22.77
  
 =PB
2Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM22.96
  
 PB
3Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF24.86
  
 PB
3David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AMNT
  
 SB
4Jonathan HenningJonathan Henning ('04)Hvidovre AM26.61
  
 PB
5Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04)Helsingør IF27.77
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik53.51
  
 PB
2Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)Hvidovre AM55.91
  
 PB
3Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)Hvidovre AM57.70
  
 SB
4Jesper NørremarkJesper Nørremark ('72)Hvidovre AM59.00
  
 SB
Finale B
4David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM1:03.76
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Simon Birhan Worsøe ClausenSimon Birhan Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM2:05.57
  
 PB
2Sebastian BergmanSebastian Bergman ('01)Hvidovre AM2:11.97
  
 SB
3Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02)Hvidovre AM2:12.50
  
 SB
4Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM2:17.48
  
 PB
5Thomas Ek UdahlThomas Ek Udahl ('05)Hvidovre AM2:20.99
  
 PB
6Carl da Cunha LassenCarl da Cunha Lassen ('05)Hvidovre AM2:22.41
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF6.69
+0.8
  
 SB
 
6.45
 3.1
  X6.42
 2.6
  X5.94 SB
 1.4
6.69 SB
 0.8
  
2Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM6.50
+1.4
  
 PB
 
  X6.35 SB
 2.0
5.97
 1.9
6.50 PB
 1.4
  X  X  
4Jonathan HenningJonathan Henning ('04)Hvidovre AM4.87 w
+4.0
  
 
 
  X4.87
 4.0
3.58 PB
 1.1
4.53 PB
 0.9
4.70
 2.4
4.65 PB
 1.0
  
5Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM3.67
+1.1
  
 PB
 
3.28 SB
 0.7
3.57
 2.4
2.91
 0.5
3.28 =SB
 1.3
3.66 PB
 1.3
3.67 PB
 1.1
  
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM15.35
  
 
 
14.9515.3115.30  X  X15.35  
2Kasper Ekberg VillumsenKasper Ekberg Villumsen ('87)Hvidovre AM11.18
  
 PB
 
10.7010.7010.83 PB11.18 PB10.6310.84  
3Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM10.67
  
 PB
 
10.24  X  X10.67 PB10.3310.25  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik51.79
  
 SB
1Kasper Ekberg VillumsenKasper Ekberg Villumsen ('87)Hvidovre AM32.73
  
 
2Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM40.80
  
 SB
2Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM29.42
  
 
M Vægtkast 15.89 kg    

Finale A

Finale
1Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM9.58
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM30.56
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM30.16
  
 PB
K 100 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.36
  
 SB
2Viola Draabe BruunsgaardViola Draabe Bruunsgaard ('06)Hvidovre AM14.38
  
 PB
3Chaddy ChalmChaddy Chalm ('05)Hvidovre AM14.58
  
 PB
4Selina Rasmussen MeilstrupSelina Rasmussen Meilstrup ('06)Hvidovre AM14.61
  
 PB
K 200 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AMNT
  
 SB
2Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IFNT
  
 PB
4Viola Draabe BruunsgaardViola Draabe Bruunsgaard ('06)Hvidovre AMNT
  
 PB
5Andrea Skov LarsenAndrea Skov Larsen ('05)Hvidovre AMNT
  
 PB
6Chaddy ChalmChaddy Chalm ('05)Hvidovre AMNT
  
 PB
K 400 m    
Finale B
1Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik1:00.70
  
 
2Johanna Køncke KofodJohanna Køncke Kofod ('04)Køge Atletik1:02.24
  
 
3Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)Hvidovre AM1:02.98
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Selina Rasmussen MeilstrupSelina Rasmussen Meilstrup ('06)Hvidovre AM4.34
+1.9
  
 PB
 
4.07 PB
 1.3
4.03
 1.0
4.13
 2.2
4.28 PB
 1.6
3.91
 2.4
4.34 PB
 1.9
  
2Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM4.24
+1.6
  
 PB
 
  X3.98 PB
 1.7
4.17
 3.7
4.16 PB
 1.7
4.24 PB
 1.6
  X  
3Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)Hvidovre AM5.13 w
+2.5
  
 
 
  X4.97
 1.4
5.11
 2.2
5.12 =SB
 1.2
5.13
 2.5
5.05
 1.5
  
3Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)Hvidovre AM4.11 w
+2.4
  
 
 
  X  X4.09
 2.7
3.79
 2.3
  X
 2.4
4.11 PB  
4Ellen VingaardEllen Vingaard ('06)Hvidovre AM3.47
+0.7
  
 PB
 
3.23 PB
 1.7
3.47 PB
 0.7
3.33
 1.5
3.29
 2.2
  X  X  
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM14.00
  
 
 
14.0013.28  X  X  X  X  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM49.21
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC13.15
  
 SB
 
12.87 SB13.15 SB12.8713.0312.8013.04  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC37.35
  
 PB
D19 Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM18.99
  
 PB
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM54.46
  
 PB
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM30.18
  
 SB
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04)Hvidovre AM12.28
  
 PB
 
12.28 PB12.0212.1010.4011.4311.76  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04)Hvidovre AM30.66
  
 PB
D17 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04)Hvidovre AM10.04
  
 PB
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04)Hvidovre AM26.18
  
 PB
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04)Hvidovre AM38.40
  
 PB
D15 80 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Bertram Anders Wolff LarsenBertram Anders Wolff Larsen ('06)Helsingør IF13.44
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM10.35
  
 PB
 
  X  X9.92 PB10.35 PB9.979.63  
2Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM9.10
  
 PB
 
9.10 PB9.10 =PB  X8.498.628.61  
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM25.72
  
 PB
D15 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM9.96
  
 PB
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM30.65
  
 PB
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM26.74
  
 SB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Andrea Skov LarsenAndrea Skov Larsen ('05)Hvidovre AM13.07
  
 PB
Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM DNF
  
 
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM8.33
  
 PB
 
7.89 PB7.677.498.08 PB8.33 PB7.97  
2Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM7.90
  
 PB
 
7.40 PB  X7.78 PB7.667.447.90 PB  
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC35.88
  
 PB
2Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM22.29
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM11.56
  
 PB
 
11.14 PB11.0010.568.5511.56 PB10.92  
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM52.13
  
 PB
M45 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC39.30
  
 
K50 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Vivian KraftVivian Kraft ('66)Hvidovre AM38.39
  
 
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Michael Bruun JepsenMichael Bruun Jepsen ('65)Hvidovre AM38.41
  
 SB
2Kasper Skov-MikkelsenKasper Skov-Mikkelsen ('65)BAC36.18
  
 SB
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Martin IversenMartin Iversen ('56)Hvidovre AM38.99
  
 SB
M70 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik10.48
  
 
 
10.3510.2410.48  X  X  X  
M70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik34.91
  
 
M70 Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik13.49
  
 
M70 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik37.33
  
 SB
M70 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik24.02
  
 SB
K70 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.32
  
 
 
7.307.31  X7.32  X7.13  
K70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM25.12
  
 
K70 Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM10.49
  
 
K70 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM30.88
  
 
K70 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM11.38
  
 SB
M75 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Torben SøderbergTorben Søderberg ('45)BAC34.88
  
 

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne