Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Atletikmærke 2 11.6.2020

D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Hussein AliHussein Ali ('04)Amager AC17.04
  
 PB
D15 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC13.5h
  
 
2Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC14.8h
  
 
3Marius HansenMarius Hansen ('06)Amager AC15.5h
  
 
D15 1000 m    

Finale A

Finale
1Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC3:29.3h
  
 PB
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC30.02
  
 PB
2Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC12.27
  
 PB
3Marius HansenMarius Hansen ('06)Amager AC12.04
  
 PB
P15 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC13.5h
  
 
2Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC14.2h
  
 
2Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC14.2h
  
 
P15 600 m    

Finale A

Finale
1Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1:59.9h
  
 SB
P15 1000 m    

Finale A

Finale
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC3:35.1h
  
 SB
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC31.25
  
 SB
2Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC23.35
  
 PB
3Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC17.79
  
 PB
4Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC15.57
  
 SB
D13 80 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC10.0h
  
 
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC11.4h
  
 
3Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC11.8h
  
 
4Sebastian Nørgård-EdmundSebastian Nørgård-Edmund ('08)Amager AC12.1h
  
 
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC1:52.9h
  
 SB
2Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC2:01.4h
  
 PB
3Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC2:17.4h
  
 PB
4Sebastian Nørgård-EdmundSebastian Nørgård-Edmund ('08)Amager AC2:28.6h
  
 PB
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC44.32
  
 PB
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC36.63
  
 PB
3Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC29.54
  
 PB
4Sebastian Nørgård-EdmundSebastian Nørgård-Edmund ('08)Amager AC25.26
  
 PB
P13 80 m    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC10.8h
  
 
2Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC11.4h
  
 
3Lea MånssonLea Månsson ('07)Amager AC11.8h
  
 
4Line SvareLine Svare ('08)Amager AC11.9h
  
 
4Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC11.9h
  
 
6Thit Tore JensenThit Tore Jensen ('07)Amager AC12.0h
  
 
7Naia HansenNaia Hansen ('07)Amager AC12.3h
  
 
8Julie Marie Nørreskov GrothJulie Marie Nørreskov Groth ('07)Amager AC12.5h
  
 
9Ella DjurhuusElla Djurhuus ('08)Amager AC12.6h
  
 
9Sandra GhateiSandra Ghatei ('07)Amager AC12.6h
  
 
11Alma KjeldsenAlma Kjeldsen ('07)Amager AC12.7h
  
 
12Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC12.8h
  
 
12Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC12.8h
  
 
14Aya MouchkirAya Mouchkir ('08)Amager AC12.9h
  
 
15Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC13.1h
  
 
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Thit Tore JensenThit Tore Jensen ('07)Amager AC2:01.9h
  
 PB
2Lea MånssonLea Månsson ('07)Amager AC2:02.8h
  
 PB
3Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC2:06.6h
  
 PB
4Julie Marie Nørreskov GrothJulie Marie Nørreskov Groth ('07)Amager AC2:10.1h
  
 PB
5Ella DjurhuusElla Djurhuus ('08)Amager AC2:10.6h
  
 PB
6Alma KjeldsenAlma Kjeldsen ('07)Amager AC2:16.2h
  
 PB
7Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC2:18.0h
  
 PB
8Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC2:19.6h
  
 PB
9Sandra GhateiSandra Ghatei ('07)Amager AC2:21.6h
  
 PB
10Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC2:22.5h
  
 PB
11Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC2:47.2h
  
 PB
12Aya MouchkirAya Mouchkir ('08)Amager AC2:47.9h
  
 PB
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC3:39.0h
  
 PB
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC3:58.2h
  
 PB
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC47.73
  
 PB
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC45.37
  
 PB
3Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC32.30
  
 PB
4Alma KjeldsenAlma Kjeldsen ('07)Amager AC30.57
  
 PB
5Thit Tore JensenThit Tore Jensen ('07)Amager AC30.47
  
 PB
6Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC25.87
  
 PB
7Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC21.82
  
 PB
8Aya MouchkirAya Mouchkir ('08)Amager AC19.44
  
 PB
9Naia HansenNaia Hansen ('07)Amager AC19.33
  
 PB
10Lea MånssonLea Månsson ('07)Amager AC18.72
  
 PB
11Sandra GhateiSandra Ghatei ('07)Amager AC18.18
  
 PB
12Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC14.14
  
 PB
13Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC14.10
  
 PB
14Julie Marie Nørreskov GrothJulie Marie Nørreskov Groth ('07)Amager AC13.51
  
 PB
15Ella DjurhuusElla Djurhuus ('08)Amager AC11.16
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC1:05.4h
  
 
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1:13.0h
  
 
3Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1:19.0h
  
 
4Alfred Brekling BrushøjAlfred Brekling Brushøj ('10)Amager AC1:20.2h
  
 
5Harry LilleøreHarry Lilleøre ('10)Amager AC1:21.2h
  
 
6Johannes Mølbak JohansenJohannes Mølbak Johansen ('09)Amager AC1:21.8h
  
 
7Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC1:29.1h
  
 
8Jakob HaslundJakob Haslund ('10)Amager ACNT
  
 
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1Harry LilleøreHarry Lilleøre ('10)Amager AC3:55.4h
  
 PB
2Alfred Brekling BrushøjAlfred Brekling Brushøj ('10)Amager AC3:58.8h
  
 PB
3Johannes Mølbak JohansenJohannes Mølbak Johansen ('09)Amager AC4:14.9h
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC4.58
0.0
  
 PB
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC3.95
+1.9
  
 PB
3Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC3.77
+1.3
  
 PB
4Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC3.63 w
+2.5
  
 
5Harry LilleøreHarry Lilleøre ('10)Amager AC3.49
+1.6
  
 PB
6Johannes Mølbak JohansenJohannes Mølbak Johansen ('09)Amager AC3.48
+1.4
  
 PB
7Alfred Brekling BrushøjAlfred Brekling Brushøj ('10)Amager AC3.28
+0.3
  
 PB
8Jakob HaslundJakob Haslund ('10)Amager AC2.92
+2.0
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC1:21.5h
  
 
2Alva Wagner ToftdahlAlva Wagner Toftdahl ('10)Amager AC1:23.4h
  
 
3Flora Høgh SanderFlora Høgh Sander ('09)Amager AC1:26.0h
  
 
4Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC1:28.7h
  
 
5Frida Dalsby KønigsbergFrida Dalsby Kønigsberg ('10)Amager AC1:31.1h
  
 
6Ida LundIda Lund ('09)Amager AC1:32.6h
  
 
7Emma BrandtEmma Brandt ('10)Amager AC1:38.5h
  
 
8Dagmar LangeDagmar Lange ('09)Amager ACNT
  
 
P11 600 m    

Finale A

Finale
1Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC2:19.1h
  
 PB
2Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC2:19.3h
  
 PB
3Alva Wagner ToftdahlAlva Wagner Toftdahl ('10)Amager AC2:25.8h
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alva Wagner ToftdahlAlva Wagner Toftdahl ('10)Amager AC3.32 w
+2.4
  
 
2Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC3.27 w
+2.2
  
 
3Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC3.15
+1.0
  
 PB
3Flora Høgh SanderFlora Høgh Sander ('09)Amager AC3.15
+0.6
  
 PB
5Frida Dalsby KønigsbergFrida Dalsby Kønigsberg ('10)Amager AC3.07
+1.2
  
 PB
6Dagmar LangeDagmar Lange ('09)Amager AC2.88
+1.2
  
 PB
7Ida LundIda Lund ('09)Amager AC2.76
+1.4
  
 PB
8Emma BrandtEmma Brandt ('10)Amager AC2.09
+0.8
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC1:18.5h
  
 
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1:26.7h
  
 
3
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC1:28.8h
  
 
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC1:29.8h
  
 
5
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC1:34.3h
  
 
6
Vincent Schiøtt
Vincent Schiøtt ('12)
Amager AC1:38.9h
  
 
D9 600 m    

Finale A

Finale
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC2:30.3h
  
 PB
2
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC2:32.8h
  
 PB
3
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC2:41.6h
  
 PB
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC6.16
  
 PB
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC4.97
  
 PB
3
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC4.78
  
 PB
4
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC3.97
  
 PB
5
Vincent Schiøtt
Vincent Schiøtt ('12)
Amager AC3.44
  
 PB
6
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC2.15
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Dicte Unger Tommerup
Dicte Unger Tommerup ('12)
Amager AC1:34.3h
  
 
2
Lykke Aspelund Faurschou
Lykke Aspelund Faurschou ('12)
Amager AC1:37.2h
  
 
3
Sara Vestergaard Vind
Sara Vestergaard Vind ('12)
Amager AC1:37.5h
  
 
4Ingrid Hagmann-EliassonIngrid Hagmann-Eliasson ('11)Amager ACNT
  
 
5Claudia CzarnyClaudia Czarny ('11)Amager ACNT
  
 
6
Karla Nielsen
Karla Nielsen ('12)
Amager ACNT
  
 
7
Augusta Bruzelius
Augusta Bruzelius ('12)
Amager ACNT
  
 
8
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager ACNT
  
 
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Dicte Unger Tommerup
Dicte Unger Tommerup ('12)
Amager AC3.43
  
 PB
2Ingrid Hagmann-EliassonIngrid Hagmann-Eliasson ('11)Amager AC2.79
  
 PB
3
Lykke Aspelund Faurschou
Lykke Aspelund Faurschou ('12)
Amager AC2.69
  
 PB
4
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC2.67
  
 PB
5
Sara Vestergaard Vind
Sara Vestergaard Vind ('12)
Amager AC2.65
  
 PB
6Claudia CzarnyClaudia Czarny ('11)Amager AC2.64
  
 PB
7
Karla Nielsen
Karla Nielsen ('12)
Amager AC2.56
  
 PB
8
Augusta Bruzelius
Augusta Bruzelius ('12)
Amager AC2.51
  
 PB

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon