Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Sparta Stævne, øSterbro Stadion 23.5.2020

M 1500 m    

Finale A

Finale
1Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta4:13.2h
  
 SB
2Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta4:15.2h
  
 SB
3Jonathan Højgaard ClausenJonathan Højgaard Clausen ('04)Sparta4:32.9h
  
 PB
4Martin Nedergaard ThomsenMartin Nedergaard Thomsen ('04)Sparta4:34.8h
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Alex MogensenAlex Mogensen ('94)SÅN8:43.4h
  
 SB
2Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta8:43.7h
  
 PB
3Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Sparta8:56.6h
  
 PB
4Oliver BredgaardOliver Bredgaard ('96)Sparta9:19.4h
  
 PB
5Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta9:29.5h
  
 PB
Finale C
1Andreas Brasen KidmoseAndreas Brasen Kidmose ('91)Sparta9:35.8h
  
 PB
1Brian Arreborg HansenBrian Arreborg Hansen ('83)Sparta9:39.2h
  
 PB
2Jakob Popa HilariusJakob Popa Hilarius ('81)Sparta9:42.3h
  
 PB
3Kent NørmarkKent Nørmark ('71)Sparta9:43.5h
  
 SB
4Emil Jønsson KristiansenEmil Jønsson Kristiansen ('96)Sparta9:49.2h
  
 PB
4Thomas AndersenThomas Andersen ('95)Sparta10:29.6h
  
 PB
5Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta10:26.9h
  
 PB
6Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta10:34.0h
  
 SB
Finale D
2Thomas AndersenThomas Andersen ('95)Sparta11:01.3h
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta54.74
  
 
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta39.77
  
 SB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK55.76
  
 SB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta61.36
  
 PB
2Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM58.93
  
 
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta56.59
  
 PB
5Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta51.57
  
 SB
6Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta41.15
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta2:20.8h
  
 SB
2Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta2:21.2h
  
 SB
3Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta2:31.3h
  
 SB
4Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta2:37.1h
  
 PB
5Isabella Matilda JensenIsabella Matilda Jensen ('01)Sparta2:43.1h
  
 SB
6Mathilde Holck HansenMathilde Holck Hansen ('02)Sparta2:48.3h
  
 PB
K 3000 m    
Finale C
2Nanna BovéNanna Bové ('95)Sparta10:12.8h
  
  Mixed competition
3Camilla Balle BechCamilla Balle Bech ('94)Sparta10:24.7h
  
  Mixed competition
5Stine Muldbak AndersenStine Muldbak Andersen ('91)Sparta10:29.9h
  
  Mixed competition
Finale D
1Nanna Løvborg HansenNanna Løvborg Hansen ('90)Sparta11:01.0h
  
  Mixed competition
3Mette Willer OldenborgMette Willer Oldenborg ('70)Sparta11:04.2h
  
  Mixed competition
4Luna OlsenLuna Olsen ('03)Sparta11:23.3h
  
  Mixed competition
5Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta12:26.0h
  
  Mixed competition
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta58.50
  
DR PB
 
58.50 PB  X56.05  X58.2657.45  
2Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta58.03
  
 PB
 
55.14 SB  X  X55.52 SB58.03 PB  X  
3Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta29.99
  
 PB
 
  X27.12 SB28.28 SB  X  X29.99 PB  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta63.86
  
 
2Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta54.01
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta39.61
  
 SB
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta28.83
  
 SB
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta39.38
  
 PB
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta NM
  
 
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta49.10
  
 PB
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta53.56
  
 PB
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta51.02
  
 SB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle