Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Klubstævne 1 5000m, Tårnby Stadion 26.5.2020

M 5000 m    

Finale A

Finale
1Theis LæssøeTheis Læssøe ('93)Amager AC14:53.7h
  
 PB
2Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)Amager AC15:42.0h
  
 PB
3Flemming Adler BankFlemming Adler Bank ('74)Amager AC16:55.5h
  
 PB
4Johnny LaursenJohnny Laursen ('81)18:38.6h
  
 PB
5Claus AnkærClaus Ankær ('71)Amager AC18:42.0h
  
 SB
6Bo AntvorskovBo Antvorskov ('61)Amager AC18:42.8h
  
 SB
7Daniel SandstrømDaniel Sandstrøm ('84)Amager AC18:44.7h
  
 PB
Viktor ZøllnerViktor Zøllner ('01) DNF
  
 
Finale B
1Michael SmerdalMichael Smerdal ('68)Amager AC19:52.6h
  
 PB
2Simon HolstSimon Holst ('98)Amager AC19:55.1h
  
 SB
4Jimmi JohnsenJimmi Johnsen ('69)Amager AC20:05.5h
  
 PB
5Søren PovlsenSøren Povlsen ('65)Ben Hur21:46.2h
  
 PB
7Nis LildholdtNis Lildholdt ('70)22:33.0h
  
 SB
8Henrik FriisHenrik Friis ('98)Amager AC22:55.0h
  
 SB
K 5000 m    
3Karina KlokKarina Klok ('92)Amager AC19:56.3h
  
 
6Stine AndersenStine Andersen ('74)Amager AC22:07.2h
  
 

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb