Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Diskosstævne 21.5.2020

M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta12.15
  
 SB
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta11.50
  
 SB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta54.78
  
DUR-21 SB
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta38.61
  
 SB
3Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta36.44
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta10.71
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta57.09
  
 PB
2Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta52.51
  
 SB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta64.60
  
DR PB
 
  X59.15 SB62.31 SB64.60 PB63.9364.42  
2Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta51.97
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta13.40
  
 PB
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta13.05
  
 PB
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta35.23
  
 PB
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta34.75
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta14.37
  
 PB
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta NM
  
 
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta44.52
  
 PB
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta38.75
  
 PB
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta48.64
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta10.59
  
 PB
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta10.47
  
 SB
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta50.68
  
 SB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint