Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: 30.5.2020

M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta55.25
  
DUR-21 SB
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta41.12
  
 SB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK54.35
  
 
2Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK52.96
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta10.51
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta57.05
  
 
2Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta53.77
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta62.35
  
 
2Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta60.17
  
 PB
3Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta52.28
  
 
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta14.48
  
 PB
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta13.13
  
 PB
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta42.74
  
 
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta35.25
  
 
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta48.61
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta11.73
  
 PB
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta11.62
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m