Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tórshavn: 1. BETRI Stórkapping 9.5.2020

M 100 m    
Vind: -2.3

Finale A

Finale
Vind: -2.3
1Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Hvirlan11.48
  
 SB
2Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Sparta12.21
  
 SB
M 1000 m    

Finale A

Finale
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Sparta2:51.68
  
 PB
2Júst í TúniJúst í Túni ('86)Treysti4:06.21
  
 SB
M Trespring    

Finale A

Finale
1Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Hvirlan13.58 w
+4.2
  
 
K 100 m    
Vind: -4.0

Finale A

Finale
Vind: -4.0
1Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Aalborg AM14.21
  
 SB
2Karin Holm SimonsenKarin Holm Simonsen ('99)Bragdið14.37
  
 SB
K 1000 m    

Finale A

Finale
1Rebekka Fuglø FugløRebekka Fuglø Fuglø ('93)Treysti2:57.62
  
 SB
K Trespring     

Finale A

Finale
1Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Aalborg AM10.15 w
+3.0
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Guðrið Káradóttir PetersenGuðrið Káradóttir Petersen Aarhus 190042.29
  
 SB
D19 100 m    
Vind: -2.3

Finale A

Finale
Vind: -2.3
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Hvidovre AM12.14
  
 SB
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)KIF12.64
  
 PB
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið13.52
  
 PB
4Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið13.62
  
 PB
D19 1000 m    

Finale A

Finale
1Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)KIF2:55.44
  
 PB
2Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið3:08.91
  
 PB
D19 Trespring    

Finale A

Finale
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Hvidovre AM11.40 w
+3.4
  
 
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið19.75
  
 PB
2Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið10.95
  
 PB
P19 100 m    
Vind: -4.0

Finale A

Finale
Vind: -4.0
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Treysti13.77
  
 SB
2Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)Bragdið13.90
  
 SB
3Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti13.94
  
 PB
4Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið14.40
  
 SB
P19 1000 m    

Finale A

Finale
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti3:10.06
  
 PB
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Treysti3:18.59
  
 SB
P19 Trespring     

Finale A

Finale
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti10.27
0.0
  
 PB
2Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)Bragdið9.81
+0.8
  
 SB
3Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið9.59
+0.2
  
 SB
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)Hvirlan24.57
  
 SB
Sunniva BogadóttirSunniva Bogadóttir ('01)Hvirlan NMHvirlan
  
 
D17 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan12.25
  
 SB
D17 Trespring    

Finale A

Finale
1Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan12.72 w
+2.8
  
 
P17 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið13.83
  
 SB
2Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið15.01
  
 SB
P17 Trespring     

Finale A

Finale
1Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið9.79
+1.0
  
 SB
2Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið8.34 w
+3.1
  
 
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan27.97
  
 PB
2Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið15.39
  
 PB
D15 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið12.63
  
 PB
D15 1000 m    

Finale A

Finale
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið2:55.70
  
 PB
2Bjarti S. VangBjarti S. Vang ('05)Bragdið3:09.53
  
 SB
3Rúni VangRúni Vang ('05)Bragdið3:12.02
  
 PB
P15 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan14.34
  
 PB
2Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti14.58
  
 PB
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið15.62
  
 PB
P15 1000 m    

Finale A

Finale
1Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti3:26.48
  
 PB
2Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan3:37.66
  
 PB
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið3:59.74
  
 PB
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan9.68 w
+3.4
  
 
2Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið9.19 w
+4.1
  
 
3Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti8.90
+1.2
  
 PB
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan14.74
  
 PB
2Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan11.67
  
 PB
D13 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið15.02
  
 PB
2Christian S. AndreasenChristian S. Andreasen ('07)Treysti15.83
  
 PB
3Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið16.70
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið2:10.03
  
 PB
2Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið2:11.80
  
 PB
3Christian S. AndreasenChristian S. Andreasen ('07)Treysti2:14.38
  
 PB
D13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið8.20
+1.3
  
 PB
2Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið7.90
+0.1
  
 PB
3Christian S. AndreasenChristian S. Andreasen ('07)Treysti7.50 w
+2.5
  
 
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Christian S. AndreasenChristian S. Andreasen ('07)Treysti14.07
  
 PB
2Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið11.44
  
 PB
3Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið10.90
  
 PB
P13 100 m    
Vind: -3.2

Finale A

Finale
Vind: -3.2
1Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti15.51
  
 PB
2Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti15.69
  
 PB
3Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti16.83
  
 PB
4Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan17.33
  
 PB
5Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti17.34
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti2:13.77
  
 PB
2Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan2:14.47
  
 PB
3Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti2:16.41
  
 PB
4Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti2:21.85
  
 PB
5Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti2:26.57
  
 PB
P13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti8.17
+0.6
  
 PB
2Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti7.31 w
+2.2
  
 
3Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti7.14
-0.7
  
 PB
4Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan7.08 w
+2.1
  
 
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti9.76
  
 PB
2Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti9.23
  
 PB
Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti NMTreysti
  
 
D11 100 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1Axel Holm SimonsenAxel Holm Simonsen ('09)Bragdið16.36
  
 PB
2Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið17.59
  
 PB
3Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið18.54
  
 PB
4Josias HvannasteinJosias Hvannastein ('10)Treysti18.78
  
 PB
D11 600 m    

Finale A

Finale
1Axel Holm SimonsenAxel Holm Simonsen ('09)Bragdið2:07.04
  
 PB
2Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið2:22.08
  
 PB
3Josias HvannasteinJosias Hvannastein ('10)Treysti2:24.94
  
 PB
4Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið2:37.67
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Axel Holm SimonsenAxel Holm Simonsen ('09)Bragdið3.68 w
+2.7
  
 
2Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið3.18
0.0
  
 PB
3Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið3.08
-0.7
  
 PB
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið36.86
  
 PB
2Axel Holm SimonsenAxel Holm Simonsen ('09)Bragdið33.57
  
 PB
3Josias HvannasteinJosias Hvannastein ('10)Treysti19.89
  
 PB
4Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið7.62
  
 PB
P11 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið16.31
  
 PB
2Rannvá RyanRannvá Ryan ('10)Treysti18.16
  
 PB
3Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti18.40
  
 PB
P11 600 m    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið2:00.32
  
 PB
2Rannvá RyanRannvá Ryan ('10)Treysti2:43.31
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið3.79
+0.5
  
 PB
2Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti3.02 w
+2.3
  
 
3Rannvá RyanRannvá Ryan ('10)Treysti2.49
+1.5
  
 PB
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið38.73
  
 PB
2Rannvá RyanRannvá Ryan ('10)Treysti21.72
  
 PB
3Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti20.94
  
 PB
D9 60 m    
Vind: -2.4

Finale A

Finale
Vind: -2.4
1Jákup FossáJákup Fossá ('11)Treysti11.26
  
 PB
2Robert Róason VilhelmsenRobert Róason Vilhelmsen ('11)Bragdið11.33
  
 PB
3Sigfríður T VennedSigfríður T Venned ('12)Treysti11.73
  
 PB
4Símun Sunnvardsson AndreasenSímun Sunnvardsson Andreasen ('12)Treysti12.22
  
 PB
5Markus EliassenMarkus Eliassen ('11)Bragdið13.03
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1Sigfríður T VennedSigfríður T Venned ('12)Treysti1:34.67
  
 PB
2Jákup FossáJákup Fossá ('11)Treysti1:34.69
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Eyðun E. OlsenEyðun E. Olsen ('11)Hvirlan2.51 w
+3.1
  
 
2Sigfríður T VennedSigfríður T Venned ('12)Treysti2.32
+0.8
  
 PB
3Jákup FossáJákup Fossá ('11)Treysti2.25 w
+2.4
  
 
4Robert Róason VilhelmsenRobert Róason Vilhelmsen ('11)Bragdið2.15
-0.9
  
 PB
5Símun Sunnvardsson AndreasenSímun Sunnvardsson Andreasen ('12)Treysti2.13 w
+3.5
  
 
6Markus EliassenMarkus Eliassen ('11)Bragdið1.65 w
+4.0
  
 
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Jákup FossáJákup Fossá ('11)Treysti20.98
  
 PB
2Sigfríður T VennedSigfríður T Venned ('12)Treysti20.87
  
 PB
3Símun Sunnvardsson AndreasenSímun Sunnvardsson Andreasen ('12)Treysti19.75
  
 PB
4Robert Róason VilhelmsenRobert Róason Vilhelmsen ('11)Bragdið15.78
  
 PB
5Markus EliassenMarkus Eliassen ('11)Bragdið11.74
  
 PB
P9 60 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Debora HvannasteinDebora Hvannastein ('11)Treysti10.47
  
 PB
2Ró Apolonia HansdóttirRó Apolonia Hansdóttir ('12)Bragdið11.32
  
 PB
3Petrina T VennedPetrina T Venned ('11)Treysti11.59
  
 PB
4Heidi JacobsenHeidi Jacobsen ('11)Treysti11.60
  
 PB
5Eva Í. LonEva Í. Lon ('12)Bragdið11.92
  
 PB
6Durita DavidsenDurita Davidsen ('11)Treysti12.06
  
 PB
7Nanna Á Fløtti SyderbøNanna Á Fløtti Syderbø ('11)Treysti12.41
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1Debora HvannasteinDebora Hvannastein ('11)Treysti1:28.48
  
 PB
2Heidi JacobsenHeidi Jacobsen ('11)Treysti1:34.52
  
 PB
3Durita DavidsenDurita Davidsen ('11)Treysti1:36.16
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Nanna Á Fløtti SyderbøNanna Á Fløtti Syderbø ('11)Treysti2.69
0.0
  
 PB
2Ró Apolonia HansdóttirRó Apolonia Hansdóttir ('12)Bragdið2.52
+0.6
  
 PB
3Durita DavidsenDurita Davidsen ('11)Treysti2.40 w
+3.7
  
 
4Heidi JacobsenHeidi Jacobsen ('11)Treysti2.34
+1.1
  
 PB
5Eva Í. LonEva Í. Lon ('12)Bragdið2.04
+1.5
  
 PB
6Debora HvannasteinDebora Hvannastein ('11)Treysti2.04
+0.6
  
 PB
7Petrina T VennedPetrina T Venned ('11)Treysti1.84
+1.3
  
 PB
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Ró Apolonia HansdóttirRó Apolonia Hansdóttir ('12)Bragdið22.33
  
 PB
2Heidi JacobsenHeidi Jacobsen ('11)Treysti20.18
  
 PB
3Eva Í. LonEva Í. Lon ('12)Bragdið15.67
  
 PB
4Durita DavidsenDurita Davidsen ('11)Treysti15.39
  
 PB
5Petrina T VennedPetrina T Venned ('11)Treysti12.93
  
 PB
6Nanna Á Fløtti SyderbøNanna Á Fløtti Syderbø ('11)Treysti12.25
  
 PB
D8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Símeon Hvannastein
Símeon Hvannastein ('13)
Treysti13.41
  
 PB
2
Harry Fríði Hansson
Harry Fríði Hansson ('15)
Bragdið8.43
  
 PB
3
Dávid Sunnvardsson Andreasen
Dávid Sunnvardsson Andreasen ('14)
Treysti7.99
  
 PB
4
Lui E. Olsen
Lui E. Olsen ('15)
Hvirlan7.27
  
 PB
P8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Jemima Hvannastein
Jemima Hvannastein ('15)
Treysti6.06
  
 PB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive