Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tórshavn: 2. Betri Stórkapping 23.5.2020

M 200 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan23.33 w
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan2:05.40
  
 SB
2Júst í TúniJúst í Túni ('86)Treysti3:05.15
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Hvirlan6.90
+0.6
  
 PB
K 200 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Karin Holm SimonsenKarin Holm Simonsen ('99)Bragdið28.60
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Karin Holm SimonsenKarin Holm Simonsen ('99)Bragdið26.15
  
 PB
2Guðrið Káradóttir PetersenGuðrið Káradóttir Petersen Hvirlan23.81
  
 SB
D19 200 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið24.10 w
  
 
2Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið25.53 w
  
 
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið26.08 w
  
 
D19 800 m    

Finale A

Finale
1Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið2:08.15
  
 PB
2Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið2:18.80
  
 PB
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið2:22.19
  
 PB
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið5.87
+0.1
  
 SB
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið25.31
  
 PB
2Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið20.26
  
 PB
P19 200 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti26.77
  
 PB
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Treysti27.23
  
 SB
3Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið27.78
  
 SB
4Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið28.60
  
 SB
P19 800 m    

Finale A

Finale
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Treysti2:28.83
  
 SB
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið4.99 w
+4.3
  
 
2Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið4.38
+0.8
  
 SB
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)Hvirlan22.82
  
 PB
2Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið22.26
  
 SB
D17 200 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan24.07 w
  
 
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan5.52
+1.7
  
 SB
P17 200 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið28.02
  
 SB
2Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið31.91
  
 SB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið4.71 w
+3.9
  
 
2Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið4.12 w
+3.5
  
 
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan40.06
  
 PB
2Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið16.72
  
 PB
D15 200 m    
Vind: +3.0

Finale A

Finale
Vind: +3.0
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið24.36 w
  
 
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið24.71 w
  
 
3Bjarti S. VangBjarti S. Vang ('05)Bragdið26.97 w
  
 
4Rúni VangRúni Vang ('05)Bragdið28.32 w
  
 
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið2:10.63
  
 SB
2Bjarti S. VangBjarti S. Vang ('05)Bragdið2:26.61
  
 SB
3Rúni VangRúni Vang ('05)Bragdið2:30.52
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið5.49
0.0
  
 SB
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið5.25
+1.3
  
 PB
3Bjarti S. VangBjarti S. Vang ('05)Bragdið4.04
+1.2
  
 PB
4Rúni VangRúni Vang ('05)Bragdið3.73
+1.6
  
 PB
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið34.60
  
 PB
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið28.86
  
 PB
3Bjarti S. VangBjarti S. Vang ('05)Bragdið24.94
  
 PB
4Rúni VangRúni Vang ('05)Bragdið9.04
  
 PB
P15 200 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti28.89
  
 PB
2Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið30.27
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti2:31.40
  
 SB
2Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan2:44.15
  
 PB
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið2:57.81
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið4.48 w
+3.4
  
 
2Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan4.21 w
+2.6
  
 
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan17.74
  
 PB
2Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan13.13
  
 PB
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið11.83
  
 PB
D13 200 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Rasmus Emil PoulsenRasmus Emil Poulsen ('08)Bragdið30.83 w
  
 
2Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið32.27 w
  
 
3Christian S. AndreasenChristian S. Andreasen ('07)Treysti32.92 w
  
 
4Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið33.75 w
  
 
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið2:51.27
  
 PB
2Rasmus Emil PoulsenRasmus Emil Poulsen ('08)Bragdið2:51.56
  
 PB
3Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið2:58.40
  
 PB
4Christian S. AndreasenChristian S. Andreasen ('07)Treysti3:09.12
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið1.20
  
 PB
2Christian S. AndreasenChristian S. Andreasen ('07)Treysti1.15
  
 PB
3Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið1.00
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Aron MikkelsenAron Mikkelsen ('07)Hvirlan8.20
  
 PB
2Rasmus Emil PoulsenRasmus Emil Poulsen ('08)Bragdið6.65
  
 PB
3Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið5.75
  
 PB
4Christian S. AndreasenChristian S. Andreasen ('07)Treysti5.65
  
 PB
5Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið5.40
  
 PB
P13 200 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti31.61 w
  
 
2Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti32.05 w
  
 
3Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti33.99 w
  
 
4Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan34.77 w
  
 
5Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti36.68 w
  
 
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan2:57.73
  
 PB
2Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti3:02.51
  
 PB
3Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti3:14.82
  
 PB
4Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti3:15.48
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti1.28
  
 PB
2Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti1.25
  
 PB
3Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti1.05
  
 PB
4Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan1.00
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti7.55
  
 PB
2Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti6.50
  
 PB
3Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti6.25
  
 PB
4Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti6.20
  
 PB
D11 200 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1Axel Holm SimonsenAxel Holm Simonsen ('09)Bragdið32.92
  
 PB
2Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið36.44
  
 PB
3Dánjal OlsenDánjal Olsen ('10)Hvirlan37.34
  
 PB
4Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið38.06
  
 PB
5Josias HvannasteinJosias Hvannastein ('10)Treysti40.54
  
 PB
D11 800 m    

Finale A

Finale
1Axel Holm SimonsenAxel Holm Simonsen ('09)Bragdið3:01.63
  
 PB
2Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið3:16.87
  
 PB
3Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið3:20.52
  
 PB
4Josias HvannasteinJosias Hvannastein ('10)Treysti3:23.03
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið1.05
  
 PB
2Axel Holm SimonsenAxel Holm Simonsen ('09)Bragdið1.00
  
 PB
Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið NH
  
 
Jóhan Á Fløtti SyderbøJóhan Á Fløtti Syderbø ('09)Treysti NH
  
 
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Axel Holm SimonsenAxel Holm Simonsen ('09)Bragdið6.80
  
 PB
2Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið6.35
  
 PB
3Dánjal OlsenDánjal Olsen ('10)Hvirlan5.85
  
 PB
4Josias HvannasteinJosias Hvannastein ('10)Treysti5.30
  
 PB
5Jóhan Á Fløtti SyderbøJóhan Á Fløtti Syderbø ('09)Treysti5.30
  
 PB
6Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið3.20
  
 PB
P11 200 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið32.43 w
  
 
2Heiðrún Bogadóttir EnniHeiðrún Bogadóttir Enni ('10)Bragdið35.95 w
  
 
3Rannvá RyanRannvá Ryan ('10)Treysti37.80 w
  
 
4Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti40.17 w
  
 
5Mia ÁsadottirMia Ásadottir ('10)Hvirlan43.82 w
  
 
6Josefina Ó. LamhaugeJosefina Ó. Lamhauge ('09)Treysti45.87 w
  
 
P11 800 m    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið2:43.71
  
 PB
2Heiðrún Bogadóttir EnniHeiðrún Bogadóttir Enni ('10)Bragdið3:19.11
  
 PB
3Rannvá RyanRannvá Ryan ('10)Treysti3:38.55
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið1.10
  
 PB
2Heiðrún Bogadóttir EnniHeiðrún Bogadóttir Enni ('10)Bragdið1.10
  
 PB
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið7.00
  
 PB
2Rannvá RyanRannvá Ryan ('10)Treysti5.05
  
 PB
3Josefina Ó. LamhaugeJosefina Ó. Lamhauge ('09)Treysti4.50
  
 PB
4Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti4.35
  
 PB
D9 40 m    
Vind: +3.5

Finale A

Finale
Vind: +3.5
1
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti7.28 w
  
 
2
Jákup Fossá
Jákup Fossá ('11)
Treysti7.52 w
  
 
3
Robert Róason Vilhelmsen
Robert Róason Vilhelmsen ('11)
Bragdið7.58 w
  
 
4
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Bragdið7.62 w
  
 
5
Rókur Reginson
Rókur Reginson ('11)
Onki felag7.77 w
  
 
5
Sigfríður T Venned
Sigfríður T Venned ('12)
Treysti7.77 w
  
 
7
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið7.85 w
  
 
8
Markus Eliassen
Markus Eliassen ('11)
Bragdið8.21 w
  
 
8
Eyðun E. Olsen
Eyðun E. Olsen ('11)
Hvirlan8.21 w
  
 
10
Símun Sunnvardsson Andreasen
Símun Sunnvardsson Andreasen ('12)
Treysti8.42 w
  
 
D9 600 m    

Finale A

Finale
1
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Bragdið2:12.88
  
 PB
2
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti2:17.65
  
 PB
3
Rókur Reginson
Rókur Reginson ('11)
Onki felag2:21.53
  
 PB
4
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið2:28.29
  
 PB
5
Símun Sunnvardsson Andreasen
Símun Sunnvardsson Andreasen ('12)
Treysti2:35.24
  
 PB
6
Sigfríður T Venned
Sigfríður T Venned ('12)
Treysti2:37.57
  
 PB
7
Jákup Fossá
Jákup Fossá ('11)
Treysti2:41.64
  
 PB
8
Robert Róason Vilhelmsen
Robert Róason Vilhelmsen ('11)
Bragdið2:48.65
  
 PB
9
Markus Eliassen
Markus Eliassen ('11)
Bragdið2:51.16
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti2.99
0.0
  
 PB
2
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Bragdið2.93
+0.2
  
 PB
3
Rókur Reginson
Rókur Reginson ('11)
Onki felag2.77
+0.5
  
 PB
4
Eyðun E. Olsen
Eyðun E. Olsen ('11)
Hvirlan2.53
+0.7
  
 PB
5
Sigfríður T Venned
Sigfríður T Venned ('12)
Treysti2.48
0.0
  
 PB
6
Jákup Fossá
Jákup Fossá ('11)
Treysti2.15
+0.9
  
 PB
7
Robert Róason Vilhelmsen
Robert Róason Vilhelmsen ('11)
Bragdið2.12
+0.1
  
 
8
Símun Sunnvardsson Andreasen
Símun Sunnvardsson Andreasen ('12)
Treysti1.85
+0.1
  
 PB
9
Markus Eliassen
Markus Eliassen ('11)
Bragdið1.78
+1.5
  
 PB
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti4.85
  
 PB
2
Jákup Fossá
Jákup Fossá ('11)
Treysti4.65
  
 PB
3
Símun Sunnvardsson Andreasen
Símun Sunnvardsson Andreasen ('12)
Treysti4.50
  
 PB
4
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið4.35
  
 PB
5
Robert Róason Vilhelmsen
Robert Róason Vilhelmsen ('11)
Bragdið3.80
  
 PB
6
Markus Eliassen
Markus Eliassen ('11)
Bragdið3.25
  
 PB
P9 40 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti7.30 w
  
 
2
Andrea Heinadóttir
Andrea Heinadóttir ('11)
Frælsi7.32 w
  
 
3
Heidi Jacobsen
Heidi Jacobsen ('11)
Treysti7.42 w
  
 
4
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið7.60 w
  
 
4
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti7.60 w
  
 
6
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið7.76 w
  
 
7
Nanna Á Fløtti Syderbø
Nanna Á Fløtti Syderbø ('11)
Treysti7.89 w
  
 
8
Petrina T Venned
Petrina T Venned ('11)
Treysti7.93 w
  
 
9
Vera Lilja H. Róadóttir
Vera Lilja H. Róadóttir ('12)
Bragdið7.95 w
  
 
10
Maja Ó. Lamhauge
Maja Ó. Lamhauge ('11)
Treysti8.04 w
  
 
11
Helena Í Skorini
Helena Í Skorini ('11)
Onki felag8.11 w
  
 
12
Eva Í. Lon
Eva Í. Lon ('12)
Bragdið8.55 w
  
 
P9 600 m    

Finale A

Finale
1
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti2:32.76
  
 PB
2
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti2:33.74
  
 PB
3
Maja Ó. Lamhauge
Maja Ó. Lamhauge ('11)
Treysti2:35.68
  
 PB
4
Helena Í Skorini
Helena Í Skorini ('11)
Onki felag2:37.72
  
 PB
5
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið2:44.19
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Helena Í Skorini
Helena Í Skorini ('11)
Onki felag2.73
+2.0
  
 PB
2
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti2.68 w
+3.5
  
 
3
Heidi Jacobsen
Heidi Jacobsen ('11)
Treysti2.66 w
+2.7
  
 
4
Nanna Á Fløtti Syderbø
Nanna Á Fløtti Syderbø ('11)
Treysti2.63
+1.9
  
 
5
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið2.54 w
+2.6
  
 
6
Andrea Heinadóttir
Andrea Heinadóttir ('11)
Frælsi2.54 w
+2.5
  
 
7
Vera Lilja H. Róadóttir
Vera Lilja H. Róadóttir ('12)
Bragdið2.50
+1.8
  
 PB
8
Maja Ó. Lamhauge
Maja Ó. Lamhauge ('11)
Treysti2.18
+0.6
  
 PB
9
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti2.10
+2.0
  
 PB
10
Petrina T Venned
Petrina T Venned ('11)
Treysti1.97
+1.9
  
 PB
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Andrea Heinadóttir
Andrea Heinadóttir ('11)
Frælsi5.00
  
 PB
2
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti4.05
  
 PB
3
Nanna Á Fløtti Syderbø
Nanna Á Fløtti Syderbø ('11)
Treysti3.85
  
 PB
4
Helena Í Skorini
Helena Í Skorini ('11)
Onki felag3.55
  
 PB
5
Heidi Jacobsen
Heidi Jacobsen ('11)
Treysti3.35
  
 PB
6
Maja Ó. Lamhauge
Maja Ó. Lamhauge ('11)
Treysti3.35
  
 PB
7
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti3.15
  
 PB
8
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið3.10
  
 PB
9
Eva Í. Lon
Eva Í. Lon ('12)
Bragdið2.85
  
 PB
D8 40 m    
Vind: +3.6

Finale A

Finale
Vind: +3.6
1
Jóanis Heinason
Jóanis Heinason ('13)
Frælsi8.88 w
  
 
2
Pól V. Fuglø
Pól V. Fuglø ('13)
Treysti9.87 w
  
 
3
Símeon Hvannastein
Símeon Hvannastein ('13)
Treysti11.07 w
  
 
4
Lui E. Olsen
Lui E. Olsen ('15)
Hvirlan11.41 w
  
 
5
Harry Fríði Hansson
Harry Fríði Hansson ('15)
Bragdið15.30 w
  
 
Dávid Sunnvardsson Andreasen
Dávid Sunnvardsson Andreasen ('14)
Treysti NM
  
 
P8 40 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti8.62 w
  
 
2
Brynhild Heinadóttir
Brynhild Heinadóttir ('15)
Frælsi10.23 w
  
 
3
Jemima Hvannastein
Jemima Hvannastein ('15)
Treysti10.41 w
  
 

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne