Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Løbestævne 14.6.2020
Østerbro stadion

M 100 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik11.03
  
 SB
2Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta11.08
  
 PB
3Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta11.40
  
 PB
4Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta11.51
  
 PB
5Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta11.60
  
 PB
Finale B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta11.88
  
 PB
2Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta12.00
  
 PB
3Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta12.39
  
 PB
4Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta12.43
  
 PB
6Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta11.92
  
 SB
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta DQ
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Yusuf AlinYusuf Alin ('95)Sparta1:58.09
  
 SB
2Jonathan Højgaard ClausenJonathan Højgaard Clausen ('04)Sparta2:09.16
  
 PB
3Emil RasmussenEmil Rasmussen ('01)Frederiksberg IF2:14.85
  
 PB
4Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:17.09
  
 PB
Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta DNF
  
 
Finale B
1Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta2:11.42
  
 PB
2Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta2:21.84
  
  K 1
3Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta2:31.25
  
  K 2
4Camilla PorsdalCamilla Porsdal ('05)BAC2:33.21
  
  K 3
5Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta2:36.39
  
  K 4
6Isabella Matilda JensenIsabella Matilda Jensen ('01)Sparta2:45.35
  
  K 5
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta3:49.18
  
 SB
2Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC3:53.86
  
 PB
3Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF3:57.11
  
 PB
4Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne3:57.57
  
 PB
5Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta3:57.97
  
 PB
6Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)Sparta3:59.47
  
 PB
7Frederik Bruun JensenFrederik Bruun Jensen ('94)NBRO4:00.00
  
 PB
8Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne4:01.76
  
 PB
9Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC4:01.78
  
 SB
10Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta4:05.05
  
 SB
11Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta4:08.46
  
 SB
12Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC4:13.05
  
 SB
Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta DNF
  
 
Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC DNF
  
  K
Finale B
1Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta4:09.2h
  
 PB
2Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC4:15.7h
  
 PB
3Kasper RebenstorfKasper Rebenstorf ('91)Hareskovens Tri4:23.6h
  
 PB
4Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta4:23.7h
  
 PB
5Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF4:23.8h
  
 SB
6Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC4:23.9h
  
 PB
7Jacob Weel RosboJacob Weel Rosbo BAC4:24.0h
  
 PB
8Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF4:31.0h
  
 SB
9Anders LagergrenAnders Lagergren ('91)PSF4:31.4h
  
 SB
Finale C
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:26.9h
  
  K 1
2Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)Sparta4:32.1h
  
  K 2
3Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne4:36.70
  
 SB
4Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta4:38.1h
  
  K 3
5William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta4:40.20
  
 PB
6Tine ØstergaardTine Østergaard BAC5:06.7h
  
  K 4
7Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta5:25.9h
  
  K 5
8Frida Elleberg MøllerFrida Elleberg Møller ('07)BAC5:34.7h
  
  K 6
9Laura WulffLaura Wulff ('06)BAC5:44.3h
  
  K 7
K 100 m    
Vind: +3.8

Finale A

Finale
Vind: +3.8
1Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta12.29 w
  
 
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta12.69 w
  
 
3Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta13.16 w
  
 
4Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.21 w
  
 
5Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05)Sparta / LTU14.41 w
  
 

Seneste resultater

1.2KøbenhavnKuglestøds Challenge 2
28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters