Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Kastestævne 13.6.2020
Østerbro

M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
3Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta55.07
  
  3
 
52.6154.9855.0354.5855.0754.08  
4Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta40.65
  
  4
 
40.4339.2840.65  X  X  X  
5Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta39.27
  
  5
 
  X  X37.26  X39.27  X  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta57.24
  
  1
 
55.1357.0757.1857.2455.1957.15  
2Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta55.41
  
  2
 
  X  X55.41  X54.52  X  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta62.23
  
  1
 
62.23  X  X58.5560.7261.57  
2Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta55.57
  
  2
 
  X  X55.5752.6554.9054.80  
3Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta53.10
  
  3
 
52.55  X51.94  X53.1051.04  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta38.48
  
 PB 6
 
38.48 PB35.78  X  X38.1236.26  
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta38.06
  
 PB 7
 
37.40 PB37.25  X37.44 PB36.9938.06 PB  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
4Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta47.78
  
  4
 
45.90  X46.8147.78  X  X  
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta29.92
  
  8
 
28.03  X  X  X26.7529.92  

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint