Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Klubstævne 15.6.2020
Herlev Atletikstadion

D19 800 m    

Finale A

Finale
1David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik2:19.7h
  
 PB
D19 1500 m    

Finale A

Finale
1David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik5:08.8h
  
 SB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik3:07.8h
  
 =PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Bertram Kilde RasmussenBertram Kilde Rasmussen ('07)Herlev Atletik1:59.2h
  
 PB
2Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik2:00.4h
  
 PB
3Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik2:02.2h
  
 PB
4Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik2:02.8h
  
 PB
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik2:03.8h
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik2:19.6h
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik1:21.6h
  
 
2Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik1:31.4h
  
 
P11 400 m    

Finale A

Finale
1Maya BruunMaya Bruun ('10)Herlev Atletik1:27.3h
  
 
2Karla Bredmose RasmussenKarla Bredmose Rasmussen ('10)Herlev Atletik1:27.4h
  
 
3Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik1:30.5h
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik1:29.6h
  
 
2Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik1:31.7h
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik1:35.0h
  
 
M35 1500 m    

Finale A

Finale
1Rasmus EgevangRasmus Egevang ('84)Herlev Atletik4:56.8h
  
 PB
K35 1500 m    

Finale A

Finale
1Kathrine WulffKathrine Wulff ('84)Herlev Atletik5:15.9h
  
 SB
2Kisa LaursenKisa Laursen ('82)Herlev Atletik7:18.4h
  
 =PB
M40 1500 m    

Finale A

Finale
1Jacob JensenJacob Jensen ('76)Herlev Atletik5:09.7h
  
 PB
M45 1500 m    

Finale A

Finale
1Jakob BjerregaardJakob Bjerregaard ('72)Herlev Atletik4:45.1h
  
 PB
M50 800 m    

Finale A

Finale
1Allan AmundsenAllan Amundsen ('69)Herlev Atletik3:24.6h
  
 PB
M50 1500 m    

Finale A

Finale
1Rolf TrabergRolf Traberg ('70)Herlev Atletik4:41.1h
  
 PB
2Roberto SchmidtRoberto Schmidt ('66)Herlev Atletik5:05.4h
  
 SB
M55 1500 m    

Finale A

Finale
1Peter GydePeter Gyde ('63)Herlev Atletik5:22.1h
  
 PB
K65 800 m    

Finale A

Finale
1Marianne FlindtMarianne Flindt ('55)Herlev Atletik3:29.9h
  
 PB
2Karen-Lis RygaardKaren-Lis Rygaard ('55)Herlev Atletik4:10.6h
  
 PB

Seneste resultater

1.2KøbenhavnKuglestøds Challenge 2
28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters