Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Klubstævne 2.7.2020
Ballerup Atletik Stadion

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Dlovan BakerDlovan Baker BAK11.60
  
 PB
2Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM12.58
  
 PB
M 200 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Dlovan BakerDlovan Baker BAK23.53
  
 PB
2Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM27.12
  
 PB
K 100 m    
Vind: +3.1

Finale A

Finale
Vind: +3.1
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK14.00 w
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK10.28
  
 
 
9.9610.2510.28     
D17 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK13.66
  
 SB
D17 200 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK27.45
  
 
P17 100 m    
Vind: +3.1

Finale A

Finale
Vind: +3.1
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.17 w
  
 
2Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK13.37 w
  
 
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK1.55
  
 SB
 
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60
XXX
     
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.04
+0.3
  
 SB
 
  X5.04 SB
 0.3
5.03
 0.0
     
D15 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK11.52
  
 PB
2Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK11.92
  
 PB
3Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK12.83
  
 PB
4Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK13.59
  
 PB
5Wadah MuhannedWadah Muhanned ('06)BAK14.10
  
 PB
D15 200 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK23.35
  
 PB
2Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK26.97
  
 PB
Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK DNF
  
 
D15 400 m    

Finale A

Finale
1Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK1:31.58
  
 SB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK1.45
  
 PB
 
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
XXO
1.50
XXX
    
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK6.03
0.0
  
 PB
 
  X  X6.03 PB
 0.0
     
2Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK4.65
+1.1
  
 PB
 
3.34 PB
 0.1
4.55 PB
 0.1
4.65 PB
 1.1
     
3Wadah MuhannedWadah Muhanned ('06)BAK3.18
+0.8
  
 PB
 
3.13 PB
 0.6
3.18 PB
 0.8
2.80
 0.0
     
P15 100 m    
Vind: +3.1

Finale A

Finale
Vind: +3.1
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK12.81 w
  
 
2Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK13.47 w
  
 
3Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK13.63 w
  
 
4Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.03 w
  
 
5Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik14.32 w
  
 
P15 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK28.31
  
 SB
2Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK28.76
  
 SB
3Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK30.11
  
 PB
P15 400 m    

Finale A

Finale
1Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK1:35.19
  
 SB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK5.03
0.0
  
 PB
 
  X4.56 SB
 1.1
5.03 PB
 0.0
     
2Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK4.40
+1.3
  
 SB
 
  X4.34 SB
 0.1
4.40 SB
 1.3
     
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik3.81
+1.5
  
 PB
 
3.81 PB
 1.5
3.59
 0.8
  X     
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik7.27
  
 PB
 
7.18 PB6.867.27 PB     
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik7.22
  
 
 
7.037.227.20     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik22.60
  
 PB
 
22.34 PB22.60 PB  X     
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.80
  
 PB
 
12.9514.3314.80 PB     
D13 80 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK10.31
  
 PB
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik11.17
  
 PB
3Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK11.82
  
 PB
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik11.96
  
 PB
5Bertram Kilde RasmussenBertram Kilde Rasmussen ('07)Herlev Atletik12.05
  
 PB
6Rasmus Q ChristensenRasmus Q Christensen ('08)BAK12.35
  
 PB
D13 200 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC26.72
  
 PB
D13 400 m    

Finale A

Finale
1Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK1:35.69
  
 PB
2Rasmus Q ChristensenRasmus Q Christensen ('08)BAK1:36.01
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.25
  
 
 
1.02
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXX
  
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.20
+0.4
  
 PB
 
5.19 PB
 0.1
5.20 PB
 0.4
4.02
 0.1
     
2Bertram Kilde RasmussenBertram Kilde Rasmussen ('07)Herlev Atletik4.28
+0.6
  
 PB
 
4.28 PB
 0.6
3.44
 0.1
3.74
 0.0
     
3Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK4.24
+1.2
  
 PB
 
3.34 PB
 0.0
4.24 PB
 1.2
4.20
 0.1
     
4Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK4.22
+0.6
  
 PB
 
3.75 PB
 0.2
4.22 PB
 0.6
3.94
 1.0
     
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik3.75
0.0
  
 PB
 
3.75 PB
 0.0
3.39
 0.0
3.66
 0.1
     
6Rasmus Q ChristensenRasmus Q Christensen ('08)BAK3.67
0.0
  
 PB
 
3.67 PB
 0.0
  X  X     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK11.44
  
 PB
 
11.44 PB11.1511.31     
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik10.41
  
 PB
 
9.45 PB10.41 PB  X     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK29.01
  
 PB
 
25.71 SB29.01 PB25.31     
2Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik24.51
  
 PB
 
24.51 PB21.2522.88     
3Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK24.17
  
 PB
 
20.00 PB19.4824.17 PB     
D13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik42.74
  
 PB
 
41.01 PB42.74 PB39.32     
P13 80 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK11.41
  
 PB
2Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK12.16
  
 PB
3Maja Kirstine Eybye PetersenMaja Kirstine Eybye Petersen ('08)BAK13.83
  
 PB
P13 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK29.43
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK1.35
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
 XO
1.35 PB
  O
1.38
XXX
   
2Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik1.15
  
 SB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20
XXX
    
3Maja Kirstine Eybye PetersenMaja Kirstine Eybye Petersen ('08)BAK1.10
  
 PB
 
1.00 PB
 XO
1.05 PB
XXO
1.10 PB
 XO
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK3.64
  
 PB
 
3.38 PB3.173.64 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK7.87
  
 PB
 
7.87 PB7.336.76     
2Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik6.50
  
 PB
 
6.50 PB5.296.12     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik16.90
  
 PB
 
13.72 PB16.90 PB13.64     
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik23.62
  
 PB
 
21.02 PB23.62 PB22.28     
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik9.83 w
  
 
2Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK10.22 w
  
 
3Frederik FrimorFrederik Frimor ('10)BAK10.44 w
  
 
4Jonathan Vejgaard AndersenJonathan Vejgaard Andersen ('10)BAK11.46 w
  
 
5Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik11.60 w
  
 
D11 200 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik36.20
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK3.90
  
 PB
 
3.90 PB3.463.29     
2Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik3.74
  
 PB
 
3.74 PB3.513.43     
3Frederik FrimorFrederik Frimor ('10)BAK3.15
  
 PB
 
0.36 PB3.15 PB3.07     
4Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik2.88
  
 PB
 
0.02 PB2.88 PB2.84     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Jonathan Vejgaard AndersenJonathan Vejgaard Andersen ('10)BAK4.39
  
 PB
 
4.04 PB4.39 PB4.15     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik22.56
  
 PB
 
22.56 PB20.62  X     
2Frederik FrimorFrederik Frimor ('10)BAK22.40
  
 PB
 
11.32 PB19.43 PB22.40 PB     
3Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK21.36
  
 PB
 
21.36 PB18.25  X     
P11 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Ada Agerskov PerottiAda Agerskov Perotti ('09)BAK10.05
  
 PB
2Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK10.83
  
 PB
P11 80 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Ada Agerskov PerottiAda Agerskov Perotti ('09)BAK13.08
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ada Agerskov PerottiAda Agerskov Perotti ('09)BAK3.84
  
 PB
 
3.79 PB3.84 PB3.80     
2Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik3.35
  
 PB
 
3.30 PB3.35 PB3.33     
P11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik14.10
  
 PB
 
14.10 PB12.0211.63     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK18.51
  
 PB
 
16.39 PB18.51 PB17.97     
D9 40 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK7.00
  
 PB
2
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik7.05
  
 PB
D9 200 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik36.58 w
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK1:27.82
  
 PB
2
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik1:30.46
  
 PB
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik NH
  
 
 
0.90
XXX
       
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik3.55
  
 PB
 
3.35 PB  X3.55 PB     
2
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK3.21
  
 PB
 
3.21 PB2.952.99     
3
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik2.98
  
 PB
 
2.98 PB2.91      
D9 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik10.31
  
 PB
 
10.31 PB9.529.48     
P9 40 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik8.31
  
 PB
2
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('12)
BAK8.44
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik2.50
  
 PB
 
2.37 PB2.50 PB2.28     
2
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('12)
BAK2.43
  
 PB
 
2.40 PB2.40 =PB2.43 PB     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('12)
BAK11.19
  
 PB
 
6.75 PB11.19 PB9.35     
2
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik9.63
  
 PB
 
9.48 PB9.63 PB7.82     
M60 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF10.23
  
 PB
 
9.86 PB  X10.23 PB     
M60 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF38.40
  
 PB
 
36.41 PB38.40 PB36.77     

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne