Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: Vindsprint 5.7.2020
Greve Stadion

M 100 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik11.18
  
 
2Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.46
  
 
3Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.94
  
 
4Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik12.06
  
 
5Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik12.81
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.90
  
 SB
2Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.25
  
 =PB
3Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik11.26
  
 
4Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.57
  
 SB
5Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik11.58
  
 
6Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.80
  
 PB
7Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 11.85
  
 PB
8Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik12.60
  
 PB
Indledende 2
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC12.94
  
 PB
M 200 m    
Finale 1
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik22.14
  
 SB
Finale 2
Vind: +2.8
Vind: +2.8
1Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC28.85 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik51.50
  
 SB
2Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik57.64
  
 PB
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC1:00.25
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.16
+1.5
  
 
 
  X  X6.16
 1.5
  X    
2Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik5.45
-0.3
  
 
 
  X5.45
 -0.3
  X5.35
 1.2
  X0.07
 0.0
  
K 100 m    
Finale 1
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Isa B RichIsa B Rich ('98)KIF13.06
  
 PB
2Ida MeinertzIda Meinertz ('99)KIF13.70
  
 PB
3Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.92
  
 SB
4Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik14.02
  
 PB
Finale 2
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Isa B RichIsa B Rich ('98)KIF13.39
  
 
2Ida MeinertzIda Meinertz ('99)KIF13.96
  
 
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik14.39
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik1:02.23
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Finale 1
Vind: -2.4
Vind: -2.4
1Ida BoelIda Boel Esbjerg AM15.61
  
 SB
Finale 2
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1Ida BoelIda Boel Esbjerg AM15.29
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.60
0.0
  
 
 
5.60
 0.0
  X5.52
 -0.8
  X  X   
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: -2.4

Finale A

Finale
Vind: -2.4
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta14.32
  
 
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik14.71
  
 SB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik3.86
+0.6
  
 PB
 
3.56
 2.0
3.80 PB
 -1.5
3.78
 0.7
3.80 =PB
 2.0
3.86 PB
 0.6
3.72
 -1.8
  

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon