Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Mangekampstribute 4‐5.7.2020
Østerbro Stadion

M 100 m    
4.7. Vind: +0.2

Finale A

Finale
4.7.Vind: +0.2
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.80
  
 
2Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190011.65
  
 PB
3Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.17
  
 SB
4Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta11.41
  
 
5Dlovan BakerDlovan Baker BAK11.61
  
 
5Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190011.87 w
  
 
6Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.97
  
 
Indledende heats4.7.
Indledende 1
4.7. Vind: 0.0
4.7.Vind: 0.0
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.79
  
 SB
3Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.29
  
 SB
Indledende 2
4.7. Vind: +1.4
4.7.Vind: +1.4
2Dlovan BakerDlovan Baker BAK11.62
  
 
3Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.96
  
 SB
4Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta13.09
  
 SB
M 200 m    
4.7. Vind: +3.6

Finale A

Finale
4.7.Vind: +3.6
2Dlovan BakerDlovan Baker BAK24.07 w
  
 
M 400 m    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta49.84
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
8Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM10.42
  
 SB
 
10.39 SB10.1110.42 SB     
M Diskoskast 2.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
2Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta54.38
  
 
 
53.4553.8052.9254.3852.43   
8Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190034.14
  
 SB
 
31.85 SB32.65 SB34.14 SB30.71    
M Spydkast 800 gram    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM62.95
  
 PB
 
62.95 PB59.82      
4Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM51.13
  
 SB
 
48.01 SB51.13 SB47.9148.7948.65   
K 100 m    
4.7. Vind: +2.4

Finale A

Finale
4.7.Vind: +2.4
3Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja11.90 w
  
 
3Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja12.11
  
 SB
4Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta12.12
  
 SB
K 400 m    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
3Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta59.74
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
4.7. Vind: +0.1

Finale A

Finale
4.7.Vind: +0.1
1Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta13.70
  
 SB
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta14.91
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta59.10
  
 
 
59.1054.8056.2053.5854.2952.90  
K Hammerkast 4.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta63.20
  
 
 
60.6961.8163.20     
D17 100 m    
Finale B
4.7. Vind: +4.4
4.7.Vind: +4.4
1Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190011.72 w
  
 
D17 1500 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1William DevantierWilliam Devantier Sparta4:02.67
  
 SB
3Nassim BaiouNassim Baiou ('82)Sparta4:34.34
  
 SB
D17 Diskoskast 1.5 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta39.29
  
 
 
39.2931.46      
D17 Spydkast 700 gram    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta54.49
  
 PB
 
47.7950.1652.5452.3248.8054.49 PB  
P17 200 m    
4.7. Vind: +3.5

Finale A

Finale
4.7.Vind: +3.5
5Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 190026.52 w
  
 
P17 Højdespring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
2Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.57
  
 SB
P17 Længdespring    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
8Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC4.34
+1.3
  
 
 
4.214.144.014.344.21   
D15 100 m    
4.7. Vind: +1.3

Finale A

Finale
4.7.Vind: +1.3
3Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta12.01
  
 
4Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta12.16
  
 PB
D15 200 m    
4.7. Vind: +3.5

Finale A

Finale
4.7.Vind: +3.5
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta24.71 w
  
 
3Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta25.35 w
  
 
D15 400 m    
Finale B
4.7.
4.7.
4Holger Singes BahrndorffHolger Singes Bahrndorff ('06)Aarhus 19001:03.49
  
 PB
D15 1500 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta4:30.35
  
 
3Thomas Ek UdahlThomas Ek Udahl ('05)Hvidovre AM4:47.34
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
4.7. Vind: +1.5

Finale A

Finale
4.7.Vind: +1.5
2Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK14.43
  
 PB
D15 Højdespring    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.70
  
 =PB
D15 Længdespring    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta5.84
+0.5
  
 
 
5.795.785.845.582.66   
7Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM3.66 w
+2.3
  
 
 
3.233.373.083.513.663.39  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
3Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta11.01
  
 
 
10.7910.8911.0110.9810.4710.77  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
2Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta33.53
  
 PB
 
32.94 PB33.53 PB31.2031.93    
4Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta29.87
  
 PB
 
25.0529.57 PB29.87 PB28.0325.71   
P15 100 m    
4.7. Vind: -0.4

Finale A

Finale
4.7.Vind: -0.4
1Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.32
  
 PB
2Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta13.40
  
 SB
5Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta14.47
  
 PB
P15 200 m    
4.7. Vind: +2.6

Finale A

Finale
4.7.Vind: +2.6
4Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta27.47 w
  
 
5Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta27.54 w
  
 
Finale B
4.7. Vind: +3.1
4.7.Vind: +3.1
4Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta31.17 w
  
 
P15 800 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
3Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 2:45.74
  
 
P15 1500 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
4Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF5:49.04
  
 SB
P15 Længdespring    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta4.83
0.0
  
 SB
 
4.76 SB4.80 SB4.754.83 SB4.684.65  
7Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta4.53
-1.5
  
 SB
 
4.53 SB4.52      
10Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 4.41
-0.3
  
 PB
 
4.164.014.41 PB4.13    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta11.06
  
 
 
10.0811.0610.6210.95    
2Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta10.85
  
 PB
 
10.25 PB10.2310.85 PB10.7510.3910.54  
P15 Diskoskast 0.75 kg    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
3Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta33.07
  
 PB
 
33.07 PB31.4922.9526.71    
P15 Spydkast 500 gram    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
3Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik30.58
  
 PB
 
29.15 PB27.2929.67 PB29.0329.6430.58 PB  

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp