Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: 4.9.2019

M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta53.12
  
 
 
53.1252.18  X51.5252.6352.39  
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta39.02
  
 
 
  X  X37.87  X  X39.02  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK58.71
  
 
 
54.5557.3158.7156.4054.32  X  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta56.18
  
 
 
  X56.18  X  X  X  X  
2Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta55.78
  
 
 
  X55.7854.80  X54.7652.84  
3Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta43.92
  
 
 
42.1443.9242.1240.77  X  X  
4Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta40.61
  
 SB
 
  X40.03 SB  X40.12 SB40.61 SB  X  
5Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta37.80
  
 PB
 
33.7333.08  X33.9537.80 PB  X  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta51.73
  
 
 
51.7350.8551.02  X48.32  X  
2Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta51.15
  
 
 
  X49.4451.1549.3048.1949.20  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta34.34
  
 PB
 
  X30.77 PB33.29 PB34.34 PB34.15  –  
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK58.28
  
 
 
  X  X  X  X56.4558.28  
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta55.18
  
 
 
54.80  X54.1652.6852.4955.18  

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint