Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Holdt Invite 16.7.2020
Østerbro Stadion

M 1500 m    

Finale A

Finale
1Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC3:48.4h
  
DUR DUR-17 PB
2Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)THS3:52.6h
  
 PB
3William DevantierWilliam Devantier Sparta3:53.7h
  
 SB
4Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HRC3:56.7h
  
 PB
5Mark OlsenMark Olsen ('95)HRC3:59.9h
  
 PB
6Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Sparta4:09.3h
  
 PB
7Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta4:21.7h
  
 SB
8William Kragholm NørsøllerWilliam Kragholm Nørsøller ('07)Blovstrød Løverne5:04.9h
  
 SB
Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)Sparta DNF
  
 
Finale B
1Markus Sterup MøllerMarkus Sterup Møller ('02)BAC4:27.7h
  
 PB
2August Alexander DueAugust Alexander Due ('02)Sparta4:28.0h
  
 PB
3Simone GladSimone Glad ('90)Sparta4:30.2h
  
  K 1
4Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta4:34.2h
  
  K 2
5Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne4:54.2h
  
 
6Luna OlsenLuna Olsen ('03)Sparta5:16.0h
  
  K 3
7Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta5:19.1h
  
  K 4
8Melvin BjergsøMelvin Bjergsø ('10)5:19.4h
  
 PB
9Camilla PorsdalCamilla Porsdal ('05)BAC5:26.3h
  
  K 5
Kent NørmarkKent Nørmark ('71)Sparta DNF
  
 
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Alex MogensenAlex Mogensen ('94)SÅN8:39.3h
  
 PB
2Kasper KesjeKasper Kesje ('99)Sparta8:58.1h
  
 SB
3Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta9:24.3h
  
 SB
4Oliver BredgaardOliver Bredgaard ('96)Sparta9:25.1h
  
 
5Emil Lind-HolmEmil Lind-Holm ('92)Sparta9:30.7h
  
 PB
6Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF10:00.7h
  
 PB
7Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta10:19.2h
  
 SB
8Nanna Løvborg HansenNanna Løvborg Hansen ('90)Sparta10:34.6h
  
  K 1
9Thomas AndersenThomas Andersen ('93)Sparta10:35.2h
  
 PB
10Laura Victoria SchulzLaura Victoria Schulz ('99)Sparta11:18.9h
  
  K 2
11Karina Berner-MagnussonKarina Berner-Magnusson ('74)Sparta11:24.5h
  
  K 3
Mukhtar Isaq IbrahimMukhtar Isaq Ibrahim ('94)Sparta DNF
  
 
Emil Jønsson KristiansenEmil Jønsson Kristiansen ('96)Sparta DNF
  
 
Paulo JensenPaulo Jensen ('79)Sparta DNF
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta9:18.3h
  
 SB
2Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta9:27.4h
  
 SB
3Thomas AndersenThomas Andersen ('95)Sparta10:48.1h
  
 SB
Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta DNF
  
 
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Matilde WillerMatilde Willer Sparta12:25.5h
  
 PB
2Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne12:38.1h
  
 SB

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp