Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Den Haag NED: 8.3.2020

M 10 km    

Finale A

Finale
1Frederik Bruun JensenFrederik Bruun Jensen ('94)DEN30:04
  
 PB
2Thomas Svare EhlersThomas Svare Ehlers ('89)DEN30:17
  
 PB
8Thomas Ho PedersenThomas Ho Pedersen ('87)DEN32:29
  
 PB
M Halvmaraton    

Finale A

Finale
43
Stan De Vleminck
Stan De Vleminck ('88)
BEL1:08:43
  
 PB
44
Erwin Adan
Erwin Adan ('92)
NED1:08:44
  
 PB
45
Ricardo Sint Nicolaas
Ricardo Sint Nicolaas ('86)
NED1:08:44
  
 PB
46
Eoin Taggart
Eoin Taggart ('95)
IRL1:08:53
  
 PB
47
Linus Ruto
Linus Ruto 
KEN1:08:56
  
 SB
48
John Shine
John Shine ('86)
IRL1:08:56
  
 PB
49
Wesley van der Gouw
Wesley van der Gouw ('85)
NED1:08:57
  
 PB
50
Paul Stephenson
Paul Stephenson ('85)
IRL1:08:58
  
 PB
52
Ronald Poel
Ronald Poel ('91)
NED1:08:59
  
 PB
53
Jørgen Korum
Jørgen Korum ('87)
NOR1:08:59
  
 PB
54
Luuk Metselaar
Luuk Metselaar ('92)
NED1:09:07
  
 SB
55
Morten Urdal Bakke
Morten Urdal Bakke ('89)
NOR1:09:08
  
 PB
56
Michael Castermans
Michael Castermans ('90)
BEL1:09:09
  
 PB
57
Karel Hussar
Karel Hussar ('95)
EST1:09:19
  
 PB
58
Francesco Bazzanella
Francesco Bazzanella ('87)
ITA1:09:21
  
 PB
59
Cameron Milne
Cameron Milne ('93)
GBR1:09:23
  
 SB
60
Ruben Mureau
Ruben Mureau ('87)
NED1:09:25
  
 PB
61
Tomas Debevere
Tomas Debevere 
BEL1:09:36
  
 PB
62
Mikail Demirkazan
Mikail Demirkazan ('93)
BEL1:09:36
  
 PB
64
Dennis Licht
Dennis Licht ('84)
NED1:09:45
  
 PB
65
Tony Gjerde
Tony Gjerde ('83)
NOR1:09:45
  
 PB
66
Michael Kallenberg
Michael Kallenberg ('91)
GBR1:09:46
  
 
67
Vegard Brun Saga
Vegard Brun Saga ('87)
NOR1:09:56
  
 PB
68
Vegard Danielsen
Vegard Danielsen 
NOR1:09:58
  
 PB
70
Wynfrith Meijwes
Wynfrith Meijwes ('82)
NED1:10:05
  
 PB
71
Thomas Van Halst
Thomas Van Halst ('99)
BEL1:10:08
  
 PB
72
Kristian Grue
Kristian Grue 
NOR1:10:11
  
 PB
73
Victor Borge Svendsen
Victor Borge Svendsen ('95)
NOR1:10:12
  
 PB
74
Jacob Hystad
Jacob Hystad ('90)
NOR1:10:13
  
 PB
75
Jurrien Adriaan Machiel Van Rooden
Jurrien Adriaan Machiel Van Rooden 
NED1:10:16
  
 PB
77
Marc-André Ocklenburg
Marc-André Ocklenburg ('85)
GER1:10:30
  
 PB
79
Cornelis Chatziioannou
Cornelis Chatziioannou ('79)
NED1:10:46
  
 PB
80
Nick Van Nieuwenhuizen
Nick Van Nieuwenhuizen ('88)
NED1:10:58
  
 PB
81
Boris De Bruijn
Boris De Bruijn 
NED1:10:59
  
 PB
82
Nico Altorf
Nico Altorf ('67)
NED1:11:00
  
 PB
K 10 km    

Finale A

Finale
1
Yasmin Hillebrink
Yasmin Hillebrink ('89)
NED35:55
  
 SB
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
6
Bo Ummels
Bo Ummels ('93)
NED1:13:09
  
 SB
20
Maaike Kempes
Maaike Kempes 
NED1:20:42
  
 PB
21
Laura Hermans
Laura Hermans ('11)
NED1:21:24
  
NU18R PB
22
Marije Geurtsen
Marije Geurtsen ('85)
NED1:21:31
  
 SB
23
Mari J. Brox
Mari J. Brox ('86)
NOR1:22:34
  
 PB
24
Nienke Van Zoggel
Nienke Van Zoggel ('90)
NED1:22:45
  
 PB
25
Anna Berglind Pálmadóttir
Anna Berglind Pálmadóttir ('79)
ISL1:22:56
  
 PB
26
Heather Bray
Heather Bray 
NED1:23:26
  
 PB
28
Evelien Hupkens
Evelien Hupkens 
NED1:23:46
  
 PB
29
Karen Van Herck
Karen Van Herck ('70)
BEL1:23:56
  
 PB

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten