Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Forhindringsløb - 1000 m stafet mm 21.6.2020
Randers Atletik Stadion

M 100 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 11.14
  
 
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja11.23
  
 
3Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja12.11
  
 SB
4Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja12.53 w
  
 
M 150 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja16.55
  
 
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja17.46
  
 PB
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja18.06
  
 PB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Daniel GraversgaardDaniel Graversgaard ('97)AGF Atletik11:05.79
  
 PB
2Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Randers Freja11:05.93
  
 PB
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja12:05.58
  
 PB
4Jonas SørensenJonas Sørensen ('79)Randers Freja12:28.72
  
 PB
5Flemming JørgensenFlemming Jørgensen ('71)Randers Freja12:32.10
  
 PB
6Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja13:18.18
  
 PB
7Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja13:59.08
  
 PB
8Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja14:17.94
  
 PB
9Ulrik SondrupUlrik Sondrup ('86)AK Holstebro14:58.44
  
 PB
10Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja16:44.43
  
 PB
K 100 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja13.02
  
 PB
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja13.34
  
 SB
Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja DNF
  
 
K 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja8:21.48
  
 PB
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja9:43.53
  
 PB
3Lærke Lykke ChristiansenLærke Lykke Christiansen ('05)Randers Freja10:11.42
  
 PB
4Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja10:14.90
  
 PB
5Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja10:17.30
  
 PB
6Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja11:07.03
  
 PB
7Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja11:07.79
  
 PB
8Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja11:15.02
  
 PB
9Ane Liv BerthelsenAne Liv Berthelsen ('95)Randers Freja11:15.06
  
 PB
10Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja11:16.06
  
 PB
11Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja11:43.79
  
 PB
D17 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja13.24
  
 PB
 
10.12 PB13.24 PB12.46     
2Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja11.43
  
 PB
 
10.18 PB11.43 PB10.91     
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja8.38
  
 PB
 
8.38 PB7.587.80     
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja18.75
  
 
D15 2000 m forh. 76.2 cm    

Finale A

Finale
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja7:42.01
  
 PB
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja7:42.73
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja19.51
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja14.31
  
 PB
P15 Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Lærke Lykke ChristiansenLærke Lykke Christiansen ('05)Randers Freja12.36
  
 PB
 
7.31 PB9.98 PB12.36 PB     
2Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja8.60
  
 PB
 
7.99 PB8.60 PB      
D13 80 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja11.37
  
 PB
P13 80 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja11.45
  
 
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja12.10
  
 PB
3Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja13.22 w
  
 
4Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja14.94 w
  
 
P13 Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja6.35
  
 PB
 
5.43 PB3.916.35 PB     
2Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja5.36
  
 PB
 
5.36 PB       
3Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja3.95
  
 PB
 
3.95 PB2.37      
D11 60 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja10.18
  
 PB
1Anton Svejgaard AndersenAnton Svejgaard Andersen ('11)Randers Freja10.18 w
  
 
3Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja10.49
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja12.14 w
  
 
2Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja13.49 w
  
 
3Anton Svejgaard AndersenAnton Svejgaard Andersen ('11)Randers Freja13.76 w
  
 
D9 2000 m forh. 76.2 cm    

Finale A

Finale
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9:50.93
  
 PB
2Anton Svejgaard AndersenAnton Svejgaard Andersen ('11)Randers Freja9:54.18
  
 
P9 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Ada Holst GretlundAda Holst Gretlund ('12)Randers Freja14.80
  
 PB
M55 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja12.46
  
 PB
 
12.46 PB11.9912.11     
M60 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja20.13
  
 SB
M60 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja11.22
  
 PB
 
11.22 PB10.91      

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive