Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tórshavn: Opin kapping á Tórsbreyt 7. juli 2020 7.7.2020

M 100 m    
Vind: +3.3

Finale A

Finale
Vind: +3.3
1Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Hvirlan11.03 w
  
 
2Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Hvidovre AM11.64 w
  
 
3Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan11.73 w
  
 
Finale B
Vind: +3.0
Vind: +3.0
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið14.28 w
  
 
2Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið14.96 w
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Hvidovre AM6.29 w
+3.2
  
 
2William A. HelmsdalWilliam A. Helmsdal ('02)Bragdið5.41 w
+3.0
  
 
3Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið4.17 w
+3.0
  
 
4Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið3.63 w
+2.3
  
 
 
3.63
 2.3
3.63
 2.2
  X  X  X  X  
4Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið3.63 w
+2.3
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Hvidovre AM33.78
  
 PB
 
33.78 PB32.10      
K 100 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Treysti12.89 w
  
 
2Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)Bragdið12.95 w
  
 
3Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið13.43 w
  
 
4Karin Holm SimonsenKarin Holm Simonsen ('99)Bragdið14.01 w
  
 
Finale B
Vind: +2.8
Vind: +2.8
1Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan13.97 w
  
 
2Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið14.10 w
  
 
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið14.21 w
  
 
4Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti14.74 w
  
 
5Maiken OlsenMaiken Olsen ('90)Hvirlan18.21 w
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti2:22.01
  
 SB
2Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti2:35.90
  
 
3Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan2:48.76
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)Bragdið5.11 w
+2.3
  
 
 
4.69
 3.2
  X5.11
 2.3
4.75
 2.1
5.04
 3.5
5.05
 4.3
  
1Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)Bragdið5.11 w
+2.3
  
 
2Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið4.63 w
+3.5
  
 
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið4.54 w
+3.0
  
 
4Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið4.21 w
+2.7
  
 
5Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan4.14 w
+2.6
  
 
6Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti3.67 w
+3.3
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Karin Holm SimonsenKarin Holm Simonsen ('99)Bragdið26.35
  
 PB
 
22.2626.35 PB23.61     
2Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)Bragdið25.90
  
 SB
 
25.90 SB21.2923.15     
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan35.08
  
 
 
35.0834.4134.2333.2933.8434.13  
2Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið19.45
  
 PB
 
15.2016.5219.45 PB     
3Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan17.04
  
 
 
16.8412.5610.9412.9515.7517.04  
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti9.39
  
 SB
 
5.308.76 SB9.39 SB6.118.87   

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne