Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aabenraa: Masterstævne Aabenraa 3 WWMC 2020 28.7.2020
Aabenraa Stadion

K Trespring     

Finale A

Finale
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 1900 / GER12.64
-1.5
  
 SB
 
12.39 SB
 -0.5
12.64 SB
 -1.5
11.99
 1.6
  X11.88
 -1.3
  –  
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 14.80
  
 PB
 
14.80 PB  X  X14.60  X  X  
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 12.38
  
 
 
12.2512.17  X12.38  –  –  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 45.65
  
 PB
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 44.34
  
 
D17 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 15.96
  
 
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 53.44
  
 
K55 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 1.20
  
 SB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25
XXX
     
K55 Længdespring    

Finale A

Finale
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 3.31
-0.8
  
 SB
K55 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød8.91
  
 
 
8.658.718.678.918.77  X  
K55 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød27.69
  
 =SB
K55 Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 9.79
  
 
2Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød9.54
  
 PB
K55 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød36.93
  
 
2Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 30.30
  
 
M60 Højdespring    

Finale A

Finale
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
     
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød9.90
  
 
 
9.459.489.899.279.729.90  
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød34.48
  
 
M60 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød11.20
  
 PB
M60 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød27.26
  
 
K60 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød8.91
  
 
 
8.658.718.678.918.77  X  
K60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød27.69
  
 SB
K60 Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød11.73
  
 
K60 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød36.93
  
 
M70 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik10.01
  
 
 
9.409.07  X  X10.019.74  
M70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik35.92
  
 
M70 Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik13.37
  
 
M70 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik35.41
  
 
K70 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.47
  
 
 
7.237.207.19  X7.397.47  
K70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM24.89
  
 
K70 Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM11.45
  
 
K70 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM31.01
  
 

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon