Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Lørdagsstævne 18.7.2020
Skovdalen Atletikstadion

M 800 m    

Finale A

Finale
1Alexander Tengblad NikolaisenAlexander Tengblad Nikolaisen ('01)Viborg AM1:53.61
  
 PB
2Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM1:56.32
  
 PB
3Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik1:57.09
  
 SB
4Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM1:58.18
  
 SB
5August BrozAugust Broz ('96)AGF Atletik2:08.67
  
 SB
Finale B
1Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM2:06.34
  
 SB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Sparta2:09.15
  
 SB
3Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM2:20.03
  
 SB
4Mathias BøgelundMathias Bøgelund ('92)Aalborg AM2:20.16
  
 SB
5Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:21.80
  
  K 1
6Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik2:21.85
  
  K 2
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM DNF
  
 
Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97)Herning LK DNF
  
  K
Finale C
1Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM2:03.06
  
 PB
2Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik2:03.29
  
 PB
3Rasmus Meldgaard KristensenRasmus Meldgaard Kristensen ('96)Aalborg AM2:04.05
  
 PB
4Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Randers Freja2:04.18
  
 SB
5Simon Høberg OlesenSimon Høberg Olesen Aalborg AM2:04.93
  
 PB
6Daniel GraversgaardDaniel Graversgaard ('97)AGF Atletik2:05.95
  
 PB
7Lars LindbjergLars Lindbjerg ('94)Frederiksberg IF2:06.41
  
 PB
8Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19002:06.98
  
  K 1
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 9:44.66
  
 PB
2Christian LysdahlChristian Lysdahl ('96)AGF Atletik9:57.85
  
 PB
3Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM10:04.55
  
  K 1
4Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Kolding KFUM 10:10.07
  
  K 2
5Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM10:14.00
  
 SB
6Stine Muldbak AndersenStine Muldbak Andersen ('91)Sparta10:18.69
  
  K 3
7Annika FabrinAnnika Fabrin ('96)Odense Atletik 10:11.35
  
  K 4
8Henriette NygaardHenriette Nygaard ('96)Aarhus Fremad10:26.27
  
  K 5
9Asger Paaske FrederiksenAsger Paaske Frederiksen ('04)Kolding KFUM 10:33.17
  
 PB
10Sophie Olivia KortnumSophie Olivia Kortnum ('04)Viborg AM10:34.29
  
  K 6
11Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 10:38.16
  
  K 7
Henrik GehlertHenrik Gehlert ('94)AGF Atletik DNF
  
 
Finale B
1Michael GroveMichael Grove ('88)VEXA HLM Running10:25.84
  
 PB
2Nanna WeyeNanna Weye ('92)AGF Atletik10:29.49
  
  K 1
3Patricia PoulsenPatricia Poulsen ('91)AGF Atletik10:41.11
  
  K 2
4Hanna LeemreizeHanna Leemreize ('85)Aarhus Fremad / NED10:50.80
  
  K 3
5Emely RavnEmely Ravn Odense Atletik 11:01.84
  
  K 4
6Thomas KnudsenThomas Knudsen ('70)Aarhus 1900 Tri11:33.97
  
 PB
7Jan Skov PedersenJan Skov Pedersen ('59)Aarhus Fremad11:45.57
  
 PB
8Charlotte BernerCharlotte Berner ('72)AGF Atletik12:09.34
  
  K 5
9Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM12:58.16
  
  K 6
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 190014:02.80
  
 
2Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM14:08.49
  
 SB
3Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta14:09.63
  
 PB
4Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik14:12.58
  
 PB
5Rune BækgaardRune Bækgaard ('88)THS14:16.67
  
 PB
6Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)AGF Atletik14:19.53
  
 PB
7Morten GreenMorten Green ('87)HRC14:21.73
  
 PB
8Peter GlansPeter Glans ('93)THS14:21.73
  
 SB
9Theophile BigirimanaTheophile Bigirimana ('93)Aalborg AM / RWA14:34.25
  
 PB
10Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Herning LK14:34.48
  
 
11Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne14:35.08
  
 PB
12Omar HassanOmar Hassan ('90)AGF Atletik / ETH14:37.30
  
 SB
13Michael JensenMichael Jensen ('87)AGF Atletik14:46.78
  
 PB
14Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM14:55.46
  
 PB
Finale B
1Jakob Gade PedersenJakob Gade Pedersen ('90)RUNAAR14:48.15
  
 PB
2Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik14:49.77
  
 SB
3Niels Peter NielsenNiels Peter Nielsen ('87)AGF Atletik14:50.40
  
 PB
4Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik14:50.88
  
 PB
5Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)Aarhus Fremad14:51.50
  
 PB
6Jesper Andkjær LarsenJesper Andkjær Larsen ('77)HRC14:52.99
  
 PB
7Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta14:57.95
  
 PB
8Emil AhlbeckEmil Ahlbeck ('93)Herning LK / NOR14:58.23
  
 PB
9Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne15:02.00
  
 PB
10Morten StillingMorten Stilling ('87)VEXA HLM Running15:11.22
  
 PB
11Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM15:17.66
  
 PB
12Sebastian Matz NielsenSebastian Matz Nielsen ('92)Aarhus Fremad15:17.85
  
 PB
13Henrik Strange BrokHenrik Strange Brok ('89)VEXA HLM Running15:33.71
  
 SB
Finale C
1Jens StorgaardJens Storgaard ('96)Kolding KFUM 15:19.08
  
 PB
2Ivan RiiseIvan Riise ('95)Viborg AM15:24.99
  
 PB
3Andreas DamAndreas Dam ('89)AGF Atletik15:31.11
  
 PB
4Jonas Kvottrup NielsenJonas Kvottrup Nielsen ('92)AGF Atletik15:34.55
  
 PB
5Andreas Eidorff MadsenAndreas Eidorff Madsen Viborg AM15:37.77
  
 PB
6Rene AggerRene Agger ('81)Aalborg AM15:38.93
  
 PB
7Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 190015:41.36
  
 SB
8Marnar DjurhusMarnar Djurhus ('95)Vejle IF15:42.14
  
 SB
9Alberte Kjær PedersenAlberte Kjær Pedersen ('98)AGF Atletik15:55.17
  
  K 1
Martin PatwaryMartin Patwary ('97)AGF Atletik DNF
  
 
Finale D
1Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad16:11.23
  
  K 1
2Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 16:15.09
  
 SB
3Samuel Simon ArayaSamuel Simon Araya ('82)Aalborg AM / ERI16:36.12
  
 PB
4Morten Nyrup JensenMorten Nyrup Jensen ('72)Aarhus Fremad16:36.56
  
 SB
5Bjørn HansenBjørn Hansen ('80)Aalborg AM16:37.51
  
 PB
6Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190016:40.06
  
  K 2
7Frederik Rolighed KristensenFrederik Rolighed Kristensen ('91)RUNAAR16:55.38
  
 PB
8Christian Nørgaard NielsenChristian Nørgaard Nielsen ('83)Aalborg AM17:05.11
  
 SB
9Frederik Juhl LeisznerFrederik Juhl Leiszner ('99)Aarhus 190017:07.28
  
 
10Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01)Viborg AM17:07.92
  
  K 3
11Jeppe GardeJeppe Garde ('65)Aalborg AM17:29.44
  
 SB
12Nanna BovéNanna Bové ('95)Sparta17:30.88
  
  K 4
13Lea TybirkLea Tybirk ('89)Aarhus Fremad17:39.23
  
  K 5
Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik DNF
  
  K

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne