Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Tracks 2 4.8.2020
Østerbro Stadion

M 1500 m    

Finale A

Finale
1Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:11.64
  
 
2Simon Birhan Worsøe ClausenSimon Birhan Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM4:18.30
  
 PB
3Nassim BaiouNassim Baiou ('82)Sparta / GBR4:27.25
  
 PB
4Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC4:27.39
  
  K 1
5August Alexander DueAugust Alexander Due ('02)Sparta4:30.09
  
 
6Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:30.18
  
  K 2
7Louis Lepetit ThomsenLouis Lepetit Thomsen ('94)Sparta4:32.55
  
 PB
8Lukas HarberLukas Harber ('04)Sparta4:35.05
  
 SB
9Emil Jønsson KristiansenEmil Jønsson Kristiansen ('96)Sparta4:37.74
  
 
10Simon LessélSimon Lessél ('90)AK Brøndby4:39.81
  
 PB
11William Kragholm NørsøllerWilliam Kragholm Nørsøller ('07)Blovstrød Løverne5:00.45
  
 SB
12Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne5:07.53
  
 PB
M 1 mile    

Finale A

Finale
1Paul RoomePaul Roome ('73)5:02.60
  
 PB
2Dan Gilling BrunholtDan Gilling Brunholt ('83)5:03.24
  
 PB
3Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne5:05.41
  
 PB
4Philip MørchPhilip Mørch ('74)Blovstrød Løverne5:12.07
  
 PB
5Annika WintherAnnika Winther ('72)Blovstrød Løverne5:56.62
  
  K 1
6Asta Hubeck-GraudalAsta Hubeck-Graudal ('80)6:47.04
  
  K 2
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC14:11.10
  
DUR-17 PB
2Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta14:12.54
  
 PB
3Simon Holbek KønigsfeldtSimon Holbek Kønigsfeldt ('86)HRC14:16.39
  
 PB
4Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)HRC14:18.88
  
 PB
5Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HRC14:20.86
  
 PB
6Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne14:22.78
  
 PB
7Mark OlsenMark Olsen ('95)HRC14:24.02
  
 PB
8Esben HornumEsben Hornum ('89)Aarhus Fremad14:26.22
  
 PB
9Søren RohdeSøren Rohde ('89)NBRO14:46.11
  
 PB
10Morten HesselbjergMorten Hesselbjerg ('91)NBRO15:15.11
  
 SB
11Casper Højsgaard JensenCasper Højsgaard Jensen ('85)15:23.70
  
 PB
12Laura Valgreen PetersenLaura Valgreen Petersen Odense Atletik 15:24.76
  
  K 1
13Rasmus Elnegaard StormRasmus Elnegaard Storm ('94)15:33.76
  
 PB
14Nikolaj DamNikolaj Dam ('90)Sparta15:34.82
  
 PB
15Tore Deleuran NielsenTore Deleuran Nielsen ('84)HRC15:38.55
  
 PB
16Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)Sparta15:47.48
  
 PB
Finale B
1Christoffer Tarras MadsenChristoffer Tarras Madsen ('92)KIF15:44.53
  
 PB
2Morten Eklöf RisagerMorten Eklöf Risager ('80)Sparta15:46.95
  
 PB
3Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC15:48.98
  
 PB
4Kristian Bonne WulffKristian Bonne Wulff ('85)Herlev Atletik15:56.58
  
 PB
5Asger MølgaardAsger Mølgaard ('83)BAC16:02.25
  
 PB
6Oliver BredgaardOliver Bredgaard ('96)Sparta16:03.87
  
 PB
7Oliver GranhøjOliver Granhøj ('88)Sparta16:09.88
  
 PB
8Joakim SvolgaardJoakim Svolgaard ('87)Sparta16:12.05
  
 PB
9Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)16:19.27
  
 SB
10Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)Amager AC16:23.83
  
 
11Anders GötzeAnders Götze ('77)Sparta16:25.36
  
 SB
12Simone GladSimone Glad ('90)Sparta16:27.37
  
  K 1
13Frans PedersenFrans Pedersen ('84)NBRO16:29.12
  
 PB
14Anders Pagh Engel JensenAnders Pagh Engel Jensen ('94)Sparta16:47.75
  
 PB
15Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta16:49.35
  
  K 2
16Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta16:49.42
  
 SB
17Frederik Baier JensenFrederik Baier Jensen ('90)Sparta16:52.29
  
 PB
18Mathias NørholmMathias Nørholm ('98)NBRO16:54.61
  
 
19Emil Alexander SteenslevEmil Alexander Steenslev ('95)Sparta16:57.62
  
 PB
20David Wederkinck AndersenDavid Wederkinck Andersen ('84)17:19.16
  
 PB
21Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta17:24.09
  
  K 3
22Sebastian Alexander Ditlev SeifertSebastian Alexander Ditlev Seifert ('89)Sparta17:30.57
  
 PB
23Rasmus Ejbye VadstrupRasmus Ejbye Vadstrup ('99)NBRO17:38.91
  
 PB
Finale C
1Louise Kjærulff TietzeLouise Kjærulff Tietze ('93)VO2RC17:34.45
  
  K 1
2Miri Thrane ØdumMiri Thrane Ødum ('95)Blovstrød Løverne17:36.91
  
  K 2
3Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)Blovstrød Løverne17:37.85
  
  K 3
4Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta17:38.31
  
 PB
5Marlene Grønnegaard SørensenMarlene Grønnegaard Sørensen ('86)17:39.49
  
  K 4
6Peter RosendalPeter Rosendal ('60)Sparta17:44.98
  
 PB
7Kristine MatzKristine Matz ('91)NBRO17:55.36
  
  K 5
8Louise Lund NielsenLouise Lund Nielsen ('87)VO2RC17:58.55
  
  K 6
9Stine Muldbak AndersenStine Muldbak Andersen ('91)Sparta18:02.71
  
  K 7
10Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta18:17.14
  
 SB
11Nicolai VivetNicolai Vivet ('77)18:28.11
  
 PB
12Mette Willer OldenborgMette Willer Oldenborg ('70)Sparta18:47.31
  
  K 8
13Ebbe Jung JosefssonEbbe Jung Josefsson ('81)18:50.45
  
 PB
14Lars ØstergaardLars Østergaard ('58)Aarhus Fremad19:06.22
  
 PB
15Mads ErtingMads Erting ('03)Helsingør IF19:17.01
  
 PB
16David BurmeisterDavid Burmeister ('75)THS19:23.54
  
 PB
17Ole RejkjærOle Rejkjær ('63)Sparta19:26.30
  
 PB
18Bjarne SkousenBjarne Skousen ('63)Sparta19:41.33
  
 PB
19Allard De WijkersloothAllard De Wijkerslooth ('77)THS19:48.11
  
 SB
20Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik21:10.91
  
 PB
21Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas21:38.30
  
 SB
22Asta Hubeck-GraudalAsta Hubeck-Graudal ('80)23:34.67
  
  K 9
M 10000 m    

Finale A

Finale
1
Johan Larsson
Johan Larsson ('83)
/ SWE29:51.79
  
 SB
2Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta30:59.21
  
 PB
3Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC31:03.88
  
 SB
4Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Sparta31:45.17
  
 PB
5Asser Vittrup NielsenAsser Vittrup Nielsen ('88)HMRC32:48.05
  
 PB
6Rasmus JessingRasmus Jessing ('78)NBRO33:07.51
  
 PB
7Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta33:39.16
  
 SB
8Brian Arreborg HansenBrian Arreborg Hansen ('83)Sparta33:48.04
  
 SB
9Emil Lind-HolmEmil Lind-Holm ('92)Sparta34:37.03
  
 PB
10Henriette Thuren DallHenriette Thuren Dall ('90)Sparta36:14.98
  
  K 1
11Nikolaj DamNikolaj Dam ('90)Sparta36:14.99
  
 PB
12Camilla Balle BechCamilla Balle Bech ('94)Sparta36:49.79
  
  K 2
13Thomas AndersenThomas Andersen ('95)Sparta36:50.22
  
 PB
14Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)HRC36:55.21
  
 
15Signe Flarup ØllgaardSigne Flarup Øllgaard ('93)HRC36:55.29
  
  K 3
16Nanna Løvborg HansenNanna Løvborg Hansen ('90)Sparta38:36.13
  
  K 4

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive