Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Slagelse: Åbne Slagelse Mesterskabet 15.8.2020
Slagelse Atletik Stadion

M 100 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Anas AliAnas Ali ('99)KIF11.89
  
 
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas12.14
  
 
3Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik12.37
  
 SB
4Malte HansenMalte Hansen ('02)Roar Atletik12.55
  
 
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC DQ
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Anas AliAnas Ali ('99)KIF11.97
  
 
2Malte HansenMalte Hansen ('02)Roar Atletik12.52
  
 PB
3Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik12.65
  
 SB
4Dennis JørgensenDennis Jørgensen ('96)DELTA13.19
  
 PB
5Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)KIF13.30
  
 
Indledende 2
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas12.33 w
  
 
2Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC12.41 w
  
 
3Aske Høi PedersenAske Høi Pedersen ('88)12.65 w
  
 
4Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA12.66 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik52.17
  
 PB
2Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA55.00
  
 SB
3Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik56.62
  
 SB
4Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA57.68
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Jesper Røtzler SchmidtJesper Røtzler Schmidt ('75)THS17:45.18
  
 PB
2Jes KortsenJes Kortsen ('76)18:17.83
  
 PB
3Aske Høi PedersenAske Høi Pedersen ('88)19:17.80
  
 PB
4David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik19:59.23
  
 SB
5Kasper Arvé JensenKasper Arvé Jensen ('88)20:33.51
  
 PB
6Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas20:52.84
  
 PB
7Lasse Cilius PedersenLasse Cilius Pedersen ('06)DELTA25:00.15
  
 SB
8Dennis JørgensenDennis Jørgensen ('96)DELTA26:59.56
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC6.09
+1.3
  
 PB
 
5.72
 0.0
5.74
 0.3
5.75
 0.0
5.77
 0.0
  X6.09 PB
 1.3
  
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas5.40 w
+2.1
  
 
 
  X  X  X5.30
 0.0
4.405.40
 2.1
  
3Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA5.33 w
+2.2
  
 
 
5.33
 2.2
5.18
 0.7
4.06
 1.7
5.27
 0.0
5.30
 0.0
5.27
 1.5
  
K 100 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 13.42
  
 
2Ragavi NimalanathanRagavi Nimalanathan ('03)DELTA14.21
  
 SB
3Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA14.58
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik58.35
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Ragavi NimalanathanRagavi Nimalanathan ('03)DELTA4.76
+1.3
  
 PB
 
4.76 PB
 1.3
4.51
 1.3
4.70
 0.2
4.64
 0.0
  X4.48
 0.2
  
2Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA3.73
+1.4
  
 SB
 
3.56 SB
 1.5
3.73 SB
 1.4
  X3.58
 0.0
3.54
 0.0
3.69
 0.0
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC12.63
  
 PB
 
  X11.40  X11.7112.63 PB10.53  
2Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA10.42
  
 PB
 
9.24  X9.98 PB10.06 PB10.26 PB10.42 PB  
D15 100 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.84
  
 
2Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik11.93
  
 
3Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 13.25
  
 PB
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik36.58
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik5.77 w
+2.3
  
 
 
5.52
 1.3
  X5.66 =PB
 0.3
  X5.31
 0.7
5.77
 2.3
  
2Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 4.57
+1.1
  
 
 
4.32
 0.3
4.55
 0.2
4.57
 1.1
  X  X  X  
P15 80 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik11.41
  
 
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik11.65
  
 
3Emma KingEmma King ('08)KIF11.74
  
 
4Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF12.12
  
 
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF12.52
  
 
6Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC13.31
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Emma KingEmma King ('08)KIF11.49
  
 
2Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF12.28
  
 
3Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC13.05
  
 PB
Indledende 2
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik11.26
  
 PB
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik11.78
  
 
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF12.27
  
 PB
4Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA17.06
  
 PB
P15 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas13.02
  
 
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.64
  
 
3Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA14.68
  
 SB
4Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.85
  
 
5Signe Hammers ChristoffersenSigne Hammers Christoffersen ('05)IK Hellas15.83
  
 SB
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne46.85
  
 PB
2Signe Hammers ChristoffersenSigne Hammers Christoffersen ('05)IK Hellas51.37
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.17
+0.1
  
 PB
 
4.92
 0.9
5.05 PB
 1.0
5.11 PB
 1.6
5.12
 2.3
5.17 PB
 0.1
5.09
 1.5
  
2Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA4.60 w
+2.2
  
 
 
4.60
 2.2
4.19
 0.0
4.46 =SB
 1.7
  X4.57
 2.4
4.44
 0.1
  
3Signe Hammers ChristoffersenSigne Hammers Christoffersen ('05)IK Hellas3.65
+0.3
  
 PB
 
3.42 PB
 1.7
  X3.65 PB
 0.3
3.36
 2.5
3.04
 1.0
  X  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC10.07
  
 
 
  X10.079.509.69  X10.02  
1Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA9.09
  
 SB
 
8.778.219.09 SB9.068.679.07  
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas9.61
  
 
 
9.619.189.118.857.728.58  
3Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik7.47
  
 
 
7.337.317.477.197.237.15  
4Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik6.82
  
 
 
6.626.826.07  X5.885.78  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas7.63
  
 PB
2Princecia NsubugaPrincecia Nsubuga ('11)KIF7.92
  
 PB
3Julie PihlJulie Pihl ('11)KIF8.05
  
 PB
4
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas8.51
  
 PB
5
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF8.58
  
 PB
D13 80 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik10.38
  
 PB
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA10.67
  
 PB
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.03
  
 SB
4Rasmus VeiseRasmus Veise ('07)DELTA11.96
  
 PB
5Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas12.12
  
 PB
6Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas12.90
  
 PB
D13 400 m    

Finale A

Finale
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC1:00.77
  
 
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA1:01.91
  
 PB
3Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 1:01.92
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC4.95
-0.4
  
 
 
1.93
 -1.9
3.25
 0.0
4.95
 -0.4
4.83
 -1.3
    
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA4.74
+1.8
  
 PB
 
4.34 PB
 0.0
4.58 PB
 0.0
4.49
 0.0
4.53
 0.0
4.60 PB
 0.9
4.74 PB
 1.8
  
3Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik4.65
-1.4
  
 PB
 
4.65 PB
 -1.4
4.65 =PB
 -1.2
4.56
 0.0
4.57
 0.6
4.40
 1.0
4.55
 1.5
  
4Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas3.75
-1.2
  
 PB
 
3.68 PB
 -1.0
3.60
 0.0
3.58
 -0.1
3.75 PB
 -1.2
3.13
 0.3
3.50
 0.0
  
5Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas3.67
-1.3
  
 PB
 
3.67 PB
 -1.3
3.50
 -0.4
3.33
 -1.2
3.53
 -1.7
  X3.67 =PB
 0.0
  
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas8.08
  
 PB
 
6.96 PB7.38 PB8.08 PB  X  X6.77  
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA7.42
  
 PB
 
6.74 PB7.42 PB6.905.583.905.48  
3Rasmus VeiseRasmus Veise ('07)DELTA6.99
  
 PB
 
6.21 PB5.836.80 PB6.476.93 PB6.99 PB  
4Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas6.43
  
 PB
 
6.43 PB6.386.23  X3.925.87  
5Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik5.77
  
 
 
4.725.775.115.515.545.54  
P13 400 m    

Finale A

Finale
1Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF1:06.99
  
 
2Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA1:07.23
  
 PB
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF1:08.03
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik4.77
+1.3
  
 PB
 
4.41
 0.0
4.52
 -0.4
  X4.34
 -2.4
1.90
 -0.3
4.77 PB
 1.3
  
2Emma KingEmma King ('08)KIF4.49
0.0
  
 
 
4.45
 0.0
4.31
 0.0
4.49
 0.0
4.34
 -1.8
4.31
 -0.8
4.34
 -0.9
  
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik4.20
0.0
  
 PB
 
3.83
 0.0
3.71
 0.0
3.99 =PB
 -0.8
4.06 PB
 -1.9
3.92
 -0.1
4.20 PB
 0.0
  
4Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC3.37
0.0
  
 
 
3.28
 0.0
3.37
 0.0
1.98
 -1.9
3.25
 -1.6
2.01
 0.6
   
5Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA3.25
-1.3
  
 PB
 
3.25 PB
 -1.3
3.05
 0.1
  X  X2.37
 0.0
   
6Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA2.63
0.0
  
 PB
 
2.63 PB
 0.0
2.50
 -0.7
1.81
 -0.4
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.79
  
 
 
9.229.098.889.79  X9.48  
2Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA8.35
  
 
 
7.868.178.058.358.138.11  
3Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA8.24
  
 
 
8.24  X6.967.76  X7.80  
4Emma KingEmma King ('08)KIF7.91
  
 
 
7.437.917.277.836.277.76  
5Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC6.70
  
 
 
6.035.676.336.106.705.15  
6Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik6.40
  
 PB
 
6.40 PB6.385.425.506.205.75  
7Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA6.24
  
 PB
 
5.48 PB6.00 PB6.24 PB     
D11 60 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF9.66
  
 PB
2Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas9.73
  
 PB
3Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas9.92
  
 
4Thomas SkovgaardThomas Skovgaard ('01)11.90
  
 PB
D11 200 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF32.93
  
 PB
2Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas34.35
  
 PB
3Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas35.36
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF3.95
-0.2
  
 PB
 
3.68 PB
 0.0
3.73 PB
 -0.1
3.70
 1.0
3.95 PB
 -0.2
3.10
 1.7
3.87
 0.0
  
2Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas3.55
+1.2
  
 PB
 
3.55 PB
 1.2
3.18
 0.0
3.07
 1.0
3.43
 0.5
3.42
 2.1
3.16
 0.1
  
3Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas3.32
+0.5
  
 
 
3.32
 0.5
3.18
 0.0
2.96
 0.0
2.40
 0.0
3.16
 1.8
3.08
 1.3
  
4Thomas SkovgaardThomas Skovgaard ('01)3.13
0.0
  
 PB
 
2.88 PB
 0.3
  X2.94 PB
 1.1
2.95 PB
 0.0
  X3.13 PB
 0.0
  
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas34.39
  
 PB
 
31.43 PB34.39 PB23.6227.8530.2331.73  
2Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas26.12
  
 PB
 
  X18.45 PB23.25 PB26.12 PB24.5021.89  
3Thomas SkovgaardThomas Skovgaard ('01)22.82
  
 PB
 
21.00 PB20.4620.3118.6519.5322.82 PB  
4Angelos Rafail GnesoulisAngelos Rafail Gnesoulis ('10)DELTA18.72
  
 PB
 
  X15.32 PB15.95 PB18.72 PB17.2017.96  
P11 60 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA10.86
  
 PB
2Sille OlsenSille Olsen ('09)DELTA11.24
  
 PB
3Johanna LindhardsenJohanna Lindhardsen ('09)DELTA11.39
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA3.19
-0.5
  
 PB
 
  X3.19 PB
 -0.5
2.84
 0.2
2.45
 0.0
  X2.93
 0.0
  
2Sille OlsenSille Olsen ('09)DELTA3.15
0.0
  
 PB
 
2.95 PB
 0.0
3.04 PB
 -1.5
  X3.11 PB
 1.3
3.05
 0.1
3.15 PB
 0.0
  
3Johanna LindhardsenJohanna Lindhardsen ('09)DELTA2.91 w
+2.1
  
 
 
2.79 PB
 -0.1
2.78
 -1.6
2.71
 0.0
2.86 PB
 0.0
2.91
 2.1
  X  
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Sille OlsenSille Olsen ('09)DELTA23.22
  
 PB
 
21.94 PB22.57 PB20.7422.3719.0723.22 PB  
2Johanna LindhardsenJohanna Lindhardsen ('09)DELTA17.44
  
 PB
 
17.22 PB17.44 PB17.4315.7517.1715.77  
D9 40 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas7.39
  
 
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF7.80
  
 PB
3
Liam Lund Lütken
Liam Lund Lütken ('12)
DELTA8.17
  
 PB
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC8.22
  
 
D9 200 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas36.32
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas3.11
+2.0
  
 PB
 
2.82
 1.1
  X3.00
 0.9
3.11 PB
 2.0
  X2.97
 0.9
  
2
Liam Lund Lütken
Liam Lund Lütken ('12)
DELTA2.75
+1.7
  
 PB
 
2.49 PB
 1.3
2.46
 0.6
2.69 PB
 0.7
2.57
 1.0
2.75 PB
 1.7
2.68
 1.4
  
3
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF2.60
+1.2
  
 PB
 
2.37 PB
 1.7
2.60 PB
 1.2
2.59
 1.1
2.35
 0.0
2.56
 1.4
2.33
 0.3
  
4
Njord Kinzi Due
Njord Kinzi Due ('12)
DELTA2.54
+0.6
  
 PB
 
2.36 PB
 1.0
2.04
 1.1
2.18
 1.2
1.99
 1.1
2.54
 2.4
2.54 PB
 0.6
  
5
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC2.44
+1.0
  
 
 
2.35
 2.5
2.44
 1.0
2.40
 1.8
2.14
 0.8
1.65
 1.9
1.70
 1.5
  
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Liam Lund Lütken
Liam Lund Lütken ('12)
DELTA24.37
  
 PB
 
21.81 PB20.5424.37 PB22.2422.0124.25  
2Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas23.05
  
 PB
 
19.7522.2217.4317.9023.05 PB21.73  
3
Njord Kinzi Due
Njord Kinzi Due ('12)
DELTA19.83
  
 PB
 
15.27 PB17.35 PB19.83 PB18.9516.1319.59  
4
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF19.00
  
 PB
 
19.00 PB17.2914.6015.26  X17.83  
5
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC13.70
  
 PB
 
13.70 PB10.6412.138.639.1910.81  
P9 200 m    
Finale 1
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas37.21
  
 PB
2Julie PihlJulie Pihl ('11)KIF39.52
  
 PB
Finale 2
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Princecia NsubugaPrincecia Nsubuga ('11)KIF39.06
  
 PB
2
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF43.63
  
 PB
3
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas43.91
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas3.32 w
+2.2
  
 
 
2.92
 0.3
3.19 =PB
 0.0
3.32
 2.2
3.09
 1.5
3.19 =PB
 0.9
3.09
 2.2
  
2Julie PihlJulie Pihl ('11)KIF3.03
+1.9
  
 PB
 
2.97
 0.3
2.62
 1.7
3.03 PB
 1.9
2.93
 1.2
2.90
 0.4
2.77
 0.5
  
3Princecia NsubugaPrincecia Nsubuga ('11)KIF2.58
+0.8
  
 
 
2.58
 0.8
2.53
 1.0
2.24
 0.7
2.48
 1.5
2.32
 1.3
2.28
 1.9
  
4
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas2.37
+0.6
  
 PB
 
2.37 PB
 0.6
2.31
 0.0
2.19
 1.6
2.22
 0.9
2.24
 0.5
2.11
 1.5
  
5
Zoe Athanasia Gnesoulis
Zoe Athanasia Gnesoulis ('13)
DELTA2.22
+1.3
  
 PB
 
2.22 PB
 1.3
2.01
 0.0
2.15
 1.2
2.17
 1.2
1.96
 1.5
2.04
 0.1
  
6
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF2.12
+0.8
  
 
 
2.12
 0.8
2.11
 1.2
1.95
 1.4
1.77
 1.3
  X1.86
 1.6
  
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF14.78
  
 
 
12.41  X14.7814.2711.0614.15  
2Princecia NsubugaPrincecia Nsubuga ('11)KIF14.46
  
 
 
11.5411.5714.4610.9811.2110.24  
3
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas13.16
  
 PB
 
9.98 PB11.64 PB  X10.4013.16 PB12.74  
4
Zoe Athanasia Gnesoulis
Zoe Athanasia Gnesoulis ('13)
DELTA10.57
  
 PB
 
9.49 PB5.80  X9.1710.34 PB10.57 PB  
K60 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Gerda RibjergGerda Ribjerg ('60)Fremad Holbæk11.30
  
 
 
11.0210.5210.81  X11.30  X  

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon