Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Slagelse: Åbne Slagelse Mesterskabet 15.8.2020
Slagelse Atletik Stadion

M 100 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Anas AliAnas Ali ('99)KIF11.89
  
 
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas12.14
  
 
3Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik12.37
  
 SB
4Malte HansenMalte Hansen ('02)Roar Atletik12.55
  
 
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC DQ
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Anas AliAnas Ali ('99)KIF11.97
  
 
2Malte HansenMalte Hansen ('02)Roar Atletik12.52
  
 PB
3Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik12.65
  
 SB
4Dennis JørgensenDennis Jørgensen ('96)DELTA13.19
  
 PB
5Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)KIF13.30
  
 
Indledende 2
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas12.33 w
  
 
2Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC12.41 w
  
 
3Aske Høi PedersenAske Høi Pedersen ('88)12.65 w
  
 
4Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA12.66 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik52.17
  
 PB
2Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA55.00
  
 SB
3Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik56.62
  
 SB
4Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA57.68
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Jesper Røtzler SchmidtJesper Røtzler Schmidt ('75)THS17:45.18
  
 PB
2Jes KortsenJes Kortsen ('76)18:17.83
  
 PB
3Aske Høi PedersenAske Høi Pedersen ('88)19:17.80
  
 PB
4David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik19:59.23
  
 SB
5Kasper Arvé JensenKasper Arvé Jensen ('88)20:33.51
  
 PB
6Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas20:52.84
  
 PB
7Lasse Cilius PedersenLasse Cilius Pedersen ('06)DELTA25:00.15
  
 SB
8Dennis JørgensenDennis Jørgensen ('96)DELTA26:59.56
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC6.09
+1.3
  
 PB
 
5.72
 0.0
5.74
 0.3
5.75
 0.0
5.77
 0.0
  X6.09 PB
 1.3
  
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas5.40 w
+2.1
  
 
 
  X  X  X5.30
 0.0
4.405.40
 2.1
  
3Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA5.33 w
+2.2
  
 
 
5.33
 2.2
5.18
 0.7
4.06
 1.7
5.27
 0.0
5.30
 0.0
5.27
 1.5
  
K 100 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 13.42
  
 
2Ragavi NimalanathanRagavi Nimalanathan ('03)DELTA14.21
  
 SB
3Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA14.58
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik58.35
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Ragavi NimalanathanRagavi Nimalanathan ('03)DELTA4.76
+1.3
  
 PB
 
4.76 PB
 1.3
4.51
 1.3
4.70
 0.2
4.64
 0.0
  X4.48
 0.2
  
2Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA3.73
+1.4
  
 SB
 
3.56 SB
 1.5
3.73 SB
 1.4
  X3.58
 0.0
3.54
 0.0
3.69
 0.0
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC12.63
  
 PB
 
  X11.40  X11.7112.63 PB10.53  
2Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA10.42
  
 PB
 
9.24  X9.98 PB10.06 PB10.26 PB10.42 PB  
D15 100 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.84
  
 
2Gustav Stetkær BohrGustav Stetkær Bohr ('05)Holte Atletik11.93
  
 
3Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 13.25
  
 PB
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Gustav Stetkær BohrGustav Stetkær Bohr ('05)Holte Atletik36.58
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik5.77 w
+2.3
  
 
 
5.52
 1.3
  X5.66 =PB
 0.3
  X5.31
 0.7
5.77
 2.3
  
2Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 4.57
+1.1
  
 
 
4.32
 0.3
4.55
 0.2
4.57
 1.1
  X  X  X  
P15 80 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik11.41
  
 
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik11.65
  
 
3Emma KingEmma King ('08)KIF11.74
  
 
4Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF12.12
  
 
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF12.52
  
 
6Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC13.31
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Emma KingEmma King ('08)KIF11.49
  
 
2Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF12.28
  
 
3Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC13.05
  
 PB
Indledende 2
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik11.26
  
 PB
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik11.78
  
 
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF12.27
  
 PB
4Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA17.06
  
 PB
P15 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas13.02
  
 
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.64
  
 
3Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA14.68
  
 SB
4Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.85
  
 
5Signe Hammers ChristoffersenSigne Hammers Christoffersen ('05)IK Hellas15.83
  
 SB
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne46.85
  
 PB
2Signe Hammers ChristoffersenSigne Hammers Christoffersen ('05)IK Hellas51.37
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.17
+0.1
  
 PB
 
4.92
 0.9
5.05 PB
 1.0
5.11 PB
 1.6
5.12
 2.3
5.17 PB
 0.1
5.09
 1.5
  
2Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA4.60 w
+2.2
  
 
 
4.60
 2.2
4.19
 0.0
4.46 =SB
 1.7
  X4.57
 2.4
4.44
 0.1
  
3Signe Hammers ChristoffersenSigne Hammers Christoffersen ('05)IK Hellas3.65
+0.3
  
 PB
 
3.42 PB
 1.7
  X3.65 PB
 0.3
3.36
 2.5
3.04
 1.0
  X  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC10.07
  
 
 
  X10.079.509.69  X10.02  
1Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA9.09
  
 SB
 
8.778.219.09 SB9.068.679.07  
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas9.61
  
 
 
9.619.189.118.857.728.58  
3Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik7.47
  
 
 
7.337.317.477.197.237.15  
4Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik6.82
  
 
 
6.626.826.07  X5.885.78  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas7.63
  
 PB
2Princecia NsubugaPrincecia Nsubuga ('11)KIF7.92
  
 PB
3Julie PihlJulie Pihl ('11)KIF8.05
  
 PB
4Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas8.51
  
 PB
5
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF8.58
  
 PB
D13 80 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik10.38
  
 PB
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA10.67
  
 PB
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.03
  
 SB
4Rasmus VeiseRasmus Veise ('07)DELTA11.96
  
 PB
5Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas12.12
  
 PB
6Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas12.90
  
 PB
D13 400 m    

Finale A

Finale
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC1:00.77
  
 
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA1:01.91
  
 PB
3Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 1:01.92
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC4.95
-0.4
  
 
 
1.93
 -1.9
3.25
 0.0
4.95
 -0.4
4.83
 -1.3
    
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA4.74
+1.8
  
 PB
 
4.34 PB
 0.0
4.58 PB
 0.0
4.49
 0.0
4.53
 0.0
4.60 PB
 0.9
4.74 PB
 1.8
  
3Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik4.65
-1.4
  
 PB
 
4.65 PB
 -1.4
4.65 =PB
 -1.2
4.56
 0.0
4.57
 0.6
4.40
 1.0
4.55
 1.5
  
4Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas3.75
-1.2
  
 PB
 
3.68 PB
 -1.0
3.60
 0.0
3.58
 -0.1
3.75 PB
 -1.2
3.13
 0.3
3.50
 0.0
  
5Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas3.67
-1.3
  
 PB
 
3.67 PB
 -1.3
3.50
 -0.4
3.33
 -1.2
3.53
 -1.7
  X3.67 =PB
 0.0
  
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas8.08
  
 PB
 
6.96 PB7.38 PB8.08 PB  X  X6.77  
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA7.42
  
 PB
 
6.74 PB7.42 PB6.905.583.905.48  
3Rasmus VeiseRasmus Veise ('07)DELTA6.99
  
 PB
 
6.21 PB5.836.80 PB6.476.93 PB6.99 PB  
4Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas6.43
  
 PB
 
6.43 PB6.386.23  X3.925.87  
5Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik5.77
  
 
 
4.725.775.115.515.545.54  
P13 400 m    

Finale A

Finale
1Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF1:06.99
  
 
2Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA1:07.23
  
 PB
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF1:08.03
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik4.77
+1.3
  
 PB
 
4.41
 0.0
4.52
 -0.4
  X4.34
 -2.4
1.90
 -0.3
4.77 PB
 1.3
  
2Emma KingEmma King ('08)KIF4.49
0.0
  
 
 
4.45
 0.0
4.31
 0.0
4.49
 0.0
4.34
 -1.8
4.31
 -0.8
4.34
 -0.9
  
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik4.20
0.0
  
 PB
 
3.83
 0.0
3.71
 0.0
3.99 =PB
 -0.8
4.06 PB
 -1.9
3.92
 -0.1
4.20 PB
 0.0
  
4Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC3.37
0.0
  
 
 
3.28
 0.0
3.37
 0.0
1.98
 -1.9
3.25
 -1.6
2.01
 0.6
   
5Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA3.25
-1.3
  
 PB
 
3.25 PB
 -1.3
3.05
 0.1
  X  X2.37
 0.0
   
6Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA2.63
0.0
  
 PB
 
2.63 PB
 0.0
2.50
 -0.7
1.81
 -0.4
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.79
  
 
 
9.229.098.889.79  X9.48  
2Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA8.35
  
 
 
7.868.178.058.358.138.11  
3Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA8.24
  
 
 
8.24  X6.967.76  X7.80  
4Emma KingEmma King ('08)KIF7.91
  
 
 
7.437.917.277.836.277.76  
5Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC6.70
  
 
 
6.035.676.336.106.705.15  
6Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik6.40
  
 PB
 
6.40 PB6.385.425.506.205.75  
7Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA6.24
  
 PB
 
5.48 PB6.00 PB6.24 PB     
D11 60 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF9.66
  
 PB
2Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas9.73
  
 PB
3Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas9.92
  
 
4Thomas SkovgaardThomas Skovgaard ('01)11.90
  
 PB
D11 200 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF32.93
  
 PB
2Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas34.35
  
 PB
3Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas35.36
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF3.95
-0.2
  
 PB
 
3.68 PB
 0.0
3.73 PB
 -0.1
3.70
 1.0
3.95 PB
 -0.2
3.10
 1.7
3.87
 0.0
  
2Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas3.55
+1.2
  
 PB
 
3.55 PB
 1.2
3.18
 0.0
3.07
 1.0
3.43
 0.5
3.42
 2.1
3.16
 0.1
  
3Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas3.32
+0.5
  
 
 
3.32
 0.5
3.18
 0.0
2.96
 0.0
2.40
 0.0
3.16
 1.8
3.08
 1.3
  
4Thomas SkovgaardThomas Skovgaard ('01)3.13
0.0
  
 PB
 
2.88 PB
 0.3
  X2.94 PB
 1.1
2.95 PB
 0.0
  X3.13 PB
 0.0
  
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas34.39
  
 PB
 
31.43 PB34.39 PB23.6227.8530.2331.73  
2Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas26.12
  
 PB
 
  X18.45 PB23.25 PB26.12 PB24.5021.89  
3Thomas SkovgaardThomas Skovgaard ('01)22.82
  
 PB
 
21.00 PB20.4620.3118.6519.5322.82 PB  
4Angelos Rafail GnesoulisAngelos Rafail Gnesoulis ('10)DELTA18.72
  
 PB
 
  X15.32 PB15.95 PB18.72 PB17.2017.96  
P11 60 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA10.86
  
 PB
2Sille OlsenSille Olsen ('09)DELTA11.24
  
 PB
3Johanna LindhardsenJohanna Lindhardsen ('09)DELTA11.39
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA3.19
-0.5
  
 PB
 
  X3.19 PB
 -0.5
2.84
 0.2
2.45
 0.0
  X2.93
 0.0
  
2Sille OlsenSille Olsen ('09)DELTA3.15
0.0
  
 PB
 
2.95 PB
 0.0
3.04 PB
 -1.5
  X3.11 PB
 1.3
3.05
 0.1
3.15 PB
 0.0
  
3Johanna LindhardsenJohanna Lindhardsen ('09)DELTA2.91 w
+2.1
  
 
 
2.79 PB
 -0.1
2.78
 -1.6
2.71
 0.0
2.86 PB
 0.0
2.91
 2.1
  X  
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Sille OlsenSille Olsen ('09)DELTA23.22
  
 PB
 
21.94 PB22.57 PB20.7422.3719.0723.22 PB  
2Johanna LindhardsenJohanna Lindhardsen ('09)DELTA17.44
  
 PB
 
17.22 PB17.44 PB17.4315.7517.1715.77  
D9 40 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas7.39
  
 
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF7.80
  
 PB
3Liam Lund LütkenLiam Lund Lütken ('12)DELTA8.17
  
 PB
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC8.22
  
 
D9 200 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas36.32
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas3.11
+2.0
  
 PB
 
2.82
 1.1
  X3.00
 0.9
3.11 PB
 2.0
  X2.97
 0.9
  
2Liam Lund LütkenLiam Lund Lütken ('12)DELTA2.75
+1.7
  
 PB
 
2.49 PB
 1.3
2.46
 0.6
2.69 PB
 0.7
2.57
 1.0
2.75 PB
 1.7
2.68
 1.4
  
3
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF2.60
+1.2
  
 PB
 
2.37 PB
 1.7
2.60 PB
 1.2
2.59
 1.1
2.35
 0.0
2.56
 1.4
2.33
 0.3
  
4Njord Kinzi DueNjord Kinzi Due ('12)DELTA2.54
+0.6
  
 PB
 
2.36 PB
 1.0
2.04
 1.1
2.18
 1.2
1.99
 1.1
2.54
 2.4
2.54 PB
 0.6
  
5
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC2.44
+1.0
  
 
 
2.35
 2.5
2.44
 1.0
2.40
 1.8
2.14
 0.8
1.65
 1.9
1.70
 1.5
  
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Liam Lund LütkenLiam Lund Lütken ('12)DELTA24.37
  
 PB
 
21.81 PB20.5424.37 PB22.2422.0124.25  
2Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas23.05
  
 PB
 
19.7522.2217.4317.9023.05 PB21.73  
3Njord Kinzi DueNjord Kinzi Due ('12)DELTA19.83
  
 PB
 
15.27 PB17.35 PB19.83 PB18.9516.1319.59  
4
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF19.00
  
 PB
 
19.00 PB17.2914.6015.26  X17.83  
5
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC13.70
  
 PB
 
13.70 PB10.6412.138.639.1910.81  
P9 200 m    
Finale 1
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas37.21
  
 PB
2Julie PihlJulie Pihl ('11)KIF39.52
  
 PB
Finale 2
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Princecia NsubugaPrincecia Nsubuga ('11)KIF39.06
  
 PB
2
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF43.63
  
 PB
3Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas43.91
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas3.32 w
+2.2
  
 
 
2.92
 0.3
3.19 =PB
 0.0
3.32
 2.2
3.09
 1.5
3.19 =PB
 0.9
3.09
 2.2
  
2Julie PihlJulie Pihl ('11)KIF3.03
+1.9
  
 PB
 
2.97
 0.3
2.62
 1.7
3.03 PB
 1.9
2.93
 1.2
2.90
 0.4
2.77
 0.5
  
3Princecia NsubugaPrincecia Nsubuga ('11)KIF2.58
+0.8
  
 
 
2.58
 0.8
2.53
 1.0
2.24
 0.7
2.48
 1.5
2.32
 1.3
2.28
 1.9
  
4Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas2.37
+0.6
  
 PB
 
2.37 PB
 0.6
2.31
 0.0
2.19
 1.6
2.22
 0.9
2.24
 0.5
2.11
 1.5
  
5
Zoe Athanasia Gnesoulis
Zoe Athanasia Gnesoulis ('13)
DELTA2.22
+1.3
  
 PB
 
2.22 PB
 1.3
2.01
 0.0
2.15
 1.2
2.17
 1.2
1.96
 1.5
2.04
 0.1
  
6
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF2.12
+0.8
  
 
 
2.12
 0.8
2.11
 1.2
1.95
 1.4
1.77
 1.3
  X1.86
 1.6
  
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF14.78
  
 
 
12.41  X14.7814.2711.0614.15  
2Princecia NsubugaPrincecia Nsubuga ('11)KIF14.46
  
 
 
11.5411.5714.4610.9811.2110.24  
3Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas13.16
  
 PB
 
9.98 PB11.64 PB  X10.4013.16 PB12.74  
4
Zoe Athanasia Gnesoulis
Zoe Athanasia Gnesoulis ('13)
DELTA10.57
  
 PB
 
9.49 PB5.80  X9.1710.34 PB10.57 PB  
K60 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Gerda RibjergGerda Ribjerg ('60)Fremad Holbæk11.30
  
 
 
11.0210.5210.81  X11.30  X  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive