Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Atletikskolestævne 7.8.2020
Herlev Atletikstadion

M 40 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1
Linus Bøwig Hickman
Linus Bøwig Hickman ('14)
Herlev Atletik9.4h w
  
 
M Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Linus Bøwig Hickman
Linus Bøwig Hickman ('14)
Herlev Atletik8.59
  
 PB
 
  X  X8.59 PB     
D19 200 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik28.8h
  
 
P17 100 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Sigrid FogSigrid Fog ('04)Herlev Atletik15.8h
  
 
D15 200 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik27.8h
  
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik5.22
0.0
  
 PB
 
5.22 PB
 0.0
5.00
 0.0
5.06
 0.0
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik10.70
  
 PB
 
10.63 PB10.5710.70 PB     
P15 100 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.6h
  
 
2Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.7h
  
 
P15 200 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik30.3h
  
 
2Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik30.4h
  
 
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik7.73
  
 PB
 
7.077.167.73 PB     
2Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik6.82
  
 
 
6.416.546.82     
D13 80 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik11.4h
  
 
2Bertram Kilde RasmussenBertram Kilde Rasmussen ('07)Herlev Atletik12.1h
  
 
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik12.5h
  
 
4Jonas H. FogstrupJonas H. Fogstrup ('08)13.4h
  
 
5Bastian GrundtmannBastian Grundtmann ('07)18.4h
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.45
  
 
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
     
2Bastian GrundtmannBastian Grundtmann ('07)1.25
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
1.1O
1.15 PB
1.15
1.20 PB
1.2O
1.25 PB
1.25
1.30 PB
1.3O
1.35 PB
1.35
1.40 PB
1.4O
1.45 PB
1.45
1.50 PB
1.5O
     
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.20
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
 
4Felix GrundtmannFelix Grundtmann ('08)1.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
XXO
1.25 PB
  O
   
5Bertram Kilde RasmussenBertram Kilde Rasmussen ('07)Herlev Atletik1.20
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
    
6Jonas H. FogstrupJonas H. Fogstrup ('08)1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
  
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik4.71
-1.2
  
 PB
 
4.71 PB
 -1.2
4.61
 0.0
4.61
 0.0
     
2Bertram Kilde RasmussenBertram Kilde Rasmussen ('07)Herlev Atletik3.69
-0.5
  
 
 
3.43
 0.0
3.69
 -0.5
  X     
3Jonas H. FogstrupJonas H. Fogstrup ('08)3.41
-0.7
  
 PB
 
3.41 PB
 -0.7
3.34
 0.1
3.36
 0.7
     
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik3.39
-1.2
  
 
 
3.39
 -1.2
3.23
 -0.4
  X     
5Bastian GrundtmannBastian Grundtmann ('07)3.27
-0.5
  
 PB
 
3.27 PB
 -0.5
3.24
 -0.3
3.10
 0.0
     
6Felix GrundtmannFelix Grundtmann ('08)3.15
-0.5
  
 PB
 
3.15 PB
 -0.5
3.12
 -0.5
  X     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik6.80
  
 PB
 
6.31 PB5.876.80 PB     
2Bastian GrundtmannBastian Grundtmann ('07)6.60
  
 PB
 
6.43 PB5.756.60 PB     
3Bertram Kilde RasmussenBertram Kilde Rasmussen ('07)Herlev Atletik6.56
  
 PB
 
  X6.56 PB6.06     
4Jonas H. FogstrupJonas H. Fogstrup ('08)6.41
  
 PB
 
  X5.17 PB6.41 PB     
5Felix GrundtmannFelix Grundtmann ('08)5.13
  
 PB
 
5.13 PB  X5.07     
6Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik4.81
  
 PB
 
4.81 PB  X4.76     
P13 80 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik12.3h
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.15
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik3.87
-0.7
  
 PB
 
3.87 PB
 -0.7
3.69
 -0.5
3.69
 -0.4
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik6.05
  
 PB
 
5.82 PB6.05 PB5.97     
D11 60 m    
Vind: +2.8

Finale A

Finale
Vind: +2.8
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik10.0h w
  
 
2Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik10.3h w
  
 
3William Thorup HansenWilliam Thorup Hansen ('10)10.5h w
  
 
4Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik10.8h w
  
 
5Alexander LyndgaardAlexander Lyndgaard ('09)Herlev Atletik10.9h w
  
 
6Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik12.0h w
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik1.16
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.13 PB
  O
1.16 PB
XXO
1.19
XXX
 
2William Thorup HansenWilliam Thorup Hansen ('10)1.10
  
 PB
 
0.95 PB
XXO
1.00 PB
  O
1.05 PB
XXO
1.10 PB
  O
1.13
XXX
   
3Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik1.05
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
    
4Alexander LyndgaardAlexander Lyndgaard ('09)Herlev Atletik1.05
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
    
5Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik1.05
  
 
 
0.95
 XO
1.00
 XO
1.05
XXO
1.10
XXX
    
6Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik0.95
  
 
 
0.95
  O
1.00
XXX
      
Caspian SalehshoorrCaspian Salehshoorr ('09) NH
  
 
 
0.95
XXX
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik3.75
0.0
  
 
 
3.50
 0.5
  X3.75
 0.0
     
2William Thorup HansenWilliam Thorup Hansen ('10)3.61
+1.0
  
 PB
 
3.61 PB
 1.0
3.54
 0.0
  X     
3Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik3.59
0.0
  
 
 
3.32
 0.2
3.45
 0.2
3.59
 0.0
     
4Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik3.23
+0.4
  
 PB
 
2.83 PB
 1.5
3.10 PB
 0.0
3.23 PB
 0.4
     
5Alexander LyndgaardAlexander Lyndgaard ('09)Herlev Atletik3.19
+0.1
  
 PB
 
3.06 PB
 0.0
3.19 PB
 0.1
2.75
 0.0
     
6Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik2.93
+0.4
  
 PB
 
  X2.86
 0.5
2.93 PB
 0.4
     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1William Thorup HansenWilliam Thorup Hansen ('10)30.98
  
 PB
 
30.98 PB  X30.19     
2Alexander LyndgaardAlexander Lyndgaard ('09)Herlev Atletik30.72
  
 PB
 
25.82 PB30.72 PB27.30     
3Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik29.11
  
 PB
 
29.11 PB24.34  X     
4Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik27.60
  
 PB
 
27.60 PB24.7524.73     
5Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik24.45
  
 PB
 
  X22.59 PB24.45 PB     
6Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik20.97
  
 PB
 
19.30 PB20.97 PB18.66     
P11 60 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Mia Berg JacobsenMia Berg Jacobsen ('10)10.0h
  
 
2Astrid Bille NielsenAstrid Bille Nielsen ('09)10.4h
  
 
3Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik11.0h
  
 
4Mira JensenMira Jensen ('10)12.3h
  
 
5Katja WillenbrockKatja Willenbrock ('10)Herlev Atletik12.4h
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mia Berg JacobsenMia Berg Jacobsen ('10)1.05
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
    
2Astrid Bille NielsenAstrid Bille Nielsen ('09)1.05
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
    
3Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik0.95
  
 
 
0.95
  O
1.00
XXX
      
4Katja WillenbrockKatja Willenbrock ('10)Herlev Atletik0.95
  
 PB
 
0.95 PB
XXO
1.00
XXX
      
Mira JensenMira Jensen ('10) NH
  
 
 
0.95
XXX
       
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Astrid Bille NielsenAstrid Bille Nielsen ('09)3.50
+0.4
  
 PB
 
3.50 PB
 0.4
3.48
 0.5
3.29
 0.6
     
2Mia Berg JacobsenMia Berg Jacobsen ('10)3.30
-1.0
  
 PB
 
3.17 PB
 -1.2
  X3.30 PB
 -1.0
     
3Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik3.14
0.0
  
 
 
3.14
 0.0
2.85
 0.5
3.06
 -1.3
     
4Mira JensenMira Jensen ('10)2.63
0.0
  
 PB
 
2.63 PB
 0.0
  X1.81
 -0.1
     
5Katja WillenbrockKatja Willenbrock ('10)Herlev Atletik2.53
0.0
  
 PB
 
2.53 PB
 0.0
2.50
 0.0
2.29
 0.6
     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Mia Berg JacobsenMia Berg Jacobsen ('10)26.55
  
 PB
 
26.55 PB21.9724.92     
2Katja WillenbrockKatja Willenbrock ('10)Herlev Atletik20.88
  
 PB
 
19.29 PB18.6520.88 PB     
3Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik16.11
  
 PB
 
16.11 PB13.58  X     
4Astrid Bille NielsenAstrid Bille Nielsen ('09)14.31
  
 PB
 
14.31 PB  X11.48     
5Mira JensenMira Jensen ('10)13.66
  
 PB
 
13.66 PB11.97  X     
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik3.49
+0.6
  
 
 
3.39
 0.0
  X3.49
 0.6
     
2
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik3.06
0.0
  
 PB
 
2.51
 0.0
3.02 PB
 0.9
3.06 PB
 0.0
     
3
Mathias Holbek
Mathias Holbek ('12)
Herlev Atletik2.95
0.0
  
 PB
 
2.95 PB
 0.0
2.88
 0.5
2.85
 0.0
     
4
Villads Bendix Müller
Villads Bendix Müller ('12)
2.80
-1.0
  
 PB
 
2.80 PB
 -1.0
2.73
 0.5
1.57
 1.6
     
5
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik2.75
+0.3
  
 PB
 
2.70 PB
 0.0
2.75 PB
 0.3
  X     
6
Malik Andreasen
Malik Andreasen ('11)
Herlev Atletik2.61
+1.4
  
 PB
 
2.00 PB
 0.0
2.22 PB
 1.1
2.61 PB
 1.4
     
7
Mathias Agerlund
Mathias Agerlund ('12)
2.39
-0.5
  
 PB
 
2.39 PB
 -0.5
2.28
 0.0
2.35
 0.8
     
8
Mads Majvig-Björck
Mads Majvig-Björck ('11)
Herlev Atletik2.28
0.0
  
 PB
 
2.28 PB
 0.0
2.26
 0.1
2.19
 0.0
     
9
Liam Ederstrøm Thunø
Liam Ederstrøm Thunø ('12)
2.24
0.0
  
 PB
 
2.06 PB
 0.1
2.24 PB
 0.0
2.23
 0.4
     
10
Carl-Emil Sclichter Jespe
Carl-Emil Sclichter Jespe ('12)
2.09
0.0
  
 PB
 
2.07 PB
 0.0
2.08 PB
 0.7
2.09 PB
 0.0
     
11
Oliver Yao Jørgensen
Oliver Yao Jørgensen ('12)
1.93
0.0
  
 PB
 
1.70 PB
 -0.6
1.84 PB
 0.2
1.93 PB
 0.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mathias Holbek
Mathias Holbek ('12)
Herlev Atletik31.56
  
 PB
 
31.56 PB27.7130.34     
2
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik31.09
  
 PB
 
31.09 PB25.8522.26     
3
Carl-Emil Sclichter Jespe
Carl-Emil Sclichter Jespe ('12)
26.73
  
 PB
 
  X23.67 PB26.73 PB     
4
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik26.20
  
 PB
 
26.20 PB25.2323.39     
5
Malik Andreasen
Malik Andreasen ('11)
Herlev Atletik26.12
  
 PB
 
25.48 PB26.12 PB24.05     
6
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik23.22
  
 
 
  X23.0123.22     
7
Mathias Agerlund
Mathias Agerlund ('12)
22.75
  
 PB
 
22.75 PB22.0919.50     
8
Liam Ederstrøm Thunø
Liam Ederstrøm Thunø ('12)
20.33
  
 PB
 
13.93 PB20.33 PB16.72     
9
Mads Majvig-Björck
Mads Majvig-Björck ('11)
Herlev Atletik18.16
  
 PB
 
  X  X18.16 PB     
10
Villads Bendix Müller
Villads Bendix Müller ('12)
17.84
  
 PB
 
12.32 PB16.96 PB17.84 PB     
11
Oliver Yao Jørgensen
Oliver Yao Jørgensen ('12)
10.90
  
 PB
 
4.32 PB5.75 PB10.90 PB     
P9 40 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Maja Bækby Rasmussen
Maja Bækby Rasmussen ('11)
7.9h
  
 
2
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik8.0h
  
 
2
Olivia Lippert
Olivia Lippert ('12)
8.0h
  
 
4
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik8.8h
  
 
5
Fiona Kruger
Fiona Kruger ('12)
9.0h
  
 
6
Mille-Sophie Nickel
Mille-Sophie Nickel ('12)
9.2h
  
 
7
Mina Jacobsen
Mina Jacobsen ('12)
9.4h
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Olivia Lippert
Olivia Lippert ('12)
2.75
0.0
  
 PB
 
2.75 PB
 0.0
2.69
 -0.9
2.67
 -0.4
     
2
Fiona Kruger
Fiona Kruger ('12)
2.63
0.0
  
 PB
 
2.58 PB
 -0.7
2.63 PB
 0.0
2.59
 0.7
     
3
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik2.55
0.0
  
 PB
 
2.49 PB
 -0.8
2.47
 0.0
2.55 PB
 0.0
     
4
Maja Bækby Rasmussen
Maja Bækby Rasmussen ('11)
2.25
-1.4
  
 PB
 
2.25 PB
 -1.4
2.13
 0.0
2.23
 0.0
     
5
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik2.14
0.0
  
 
 
2.11
 -1.1
2.10
 -0.4
2.14
 0.0
     
6
Mina Jacobsen
Mina Jacobsen ('12)
2.08
-1.2
  
 PB
 
2.08 PB
 -1.2
2.06
 -0.6
2.01
 -0.7
     
7
Mille-Sophie Nickel
Mille-Sophie Nickel ('12)
1.92
-1.1
  
 PB
 
1.83 PB
 0.0
  X1.92 PB
 -1.1
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Olivia Lippert
Olivia Lippert ('12)
26.23
  
 PB
 
26.23 PB  X22.03     
2
Mina Jacobsen
Mina Jacobsen ('12)
16.88
  
 PB
 
16.88 PB16.7011.57     
3
Maja Bækby Rasmussen
Maja Bækby Rasmussen ('11)
12.58
  
 PB
 
12.58 PB6.5012.02     
4
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik10.69
  
 PB
 
10.69 PB10.616.57     
5
Fiona Kruger
Fiona Kruger ('12)
8.04
  
 PB
 
8.04 PB7.896.88     
6
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik8.04
  
 
 
  X8.04  X     
7
Mille-Sophie Nickel
Mille-Sophie Nickel ('12)
7.78
  
 PB
 
3.42 PB6.50 PB7.78 PB     
P7 40 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik9.2h
  
 
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik2.15
0.0
  
 PB
 
2.10 PB
 0.1
2.12 PB
 0.0
2.15 PB
 0.0
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik8.53
  
 PB
 
  X6.68 PB8.53 PB     

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne