Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: FIF UP-stævne 20.8.2020
Frederiksberg Stadion

D17 110 m hæk 91.4 cm    

Finale A

Finale
Andreas MotzkusAndreas Motzkus ('03)KIF DNF
  
 
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF8.11
  
 
 
8.11  –  –  –    
2Andreas MotzkusAndreas Motzkus ('03)KIF5.51
  
 PB
 
4.23 PB  –5.51 PB     
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF15.51
  
 PB
P17 Trespring     

Finale A

Finale
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.31
0.0
  
 
 
  –  –11.31
 0.0
     
D15 100 m    
Vind: -3.1

Finale A

Finale
Vind: -3.1
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK11.87
  
 
2Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF12.52
  
 PB
3Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF12.85
  
 PB
4Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK13.00
  
 
5Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas13.41
  
 PB
D15 600 m    

Finale A

Finale
1Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM1:45.99
  
 PB
2Anton GrønborgAnton Grønborg ('06)Frederiksberg IF1:56.88
  
 PB
3Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM2:03.14
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK14.50
  
 
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK1.62
  
 
 
1.53
 XO
1.56
  O
1.59
  O
1.62
XXO
1.67
XXs
   
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK6.06
0.0
  
 
 
6.06
 0.0
  X
 0.0
5.92
 -0.4
     
2Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK5.18
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
5.18 PB
 0.0
5.13
 -0.7
     
3Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas4.75
-1.2
  
 
 
4.69
 0.2
4.75
 -1.2
4.72
 -0.5
     
4Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK4.68
-0.4
  
 
 
4.57
 0.0
4.68
 -0.4
4.63
 -1.0
     
5Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM3.49
-1.6
  
 
 
3.33
 0.0
3.49
 -1.6
3.46
 -0.8
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM8.56
  
 
 
8.478.567.82     
2Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF7.62
  
 PB
 
7.62 PB7.38     
3Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM5.78
  
 PB
 
5.78 PB5.554.92     
P15 100 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF13.97
  
 
2Alberte KjærsgaardAlberte Kjærsgaard ('06)KIF14.87
  
 PB
3Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC16.01
  
 SB
Finale B
Vind: -2.1
Vind: -2.1
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF14.32
  
 
2Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.47
  
 
3Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.67
  
 
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik14.78
  
 
5Anna Lena EspegaardAnna Lena Espegaard ('05)KIF15.27
  
 PB
P15 600 m    

Finale A

Finale
1Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF1:59.53
  
 SB
2Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF2:00.80
  
 SB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC13.04
  
 
2Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC15.15
  
 
3Anna Lena EspegaardAnna Lena Espegaard ('05)KIF17.06
  
 PB
4Alberte KjærsgaardAlberte Kjærsgaard ('06)KIF17.51
  
 SB
Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF DNF
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.59
  
 
 
1.44
  O
1.50
 XO
1.53
  O
1.56
  O
1.59
 XO
1.62
XXX
  
2Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF1.41
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
 XO
1.41 SB
  O
1.44
XXX
   
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik1.30
  
 
 
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC4.53
-0.1
  
 SB
 
  X
 0.0
4.25 SB
 -0.9
4.53 SB
 -0.1
     
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF4.41
-0.9
  
 PB
 
4.30 PB
 -0.3
4.41 PB
 -0.9
4.25
 0.0
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Esther Alice RavnEsther Alice Ravn ('06)Frederiksberg IF8.72
  
 
 
8.658.208.72     
2Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC8.49
  
 PB
 
8.25 PB8.49 PB8.23     
3Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF7.86
  
 
 
7.647.86  X     
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik7.60
  
 
 
7.407.606.81     
5Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC7.52
  
 PB
 
7.45 PB7.52 PB7.00     
6Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik7.44
  
 
 
7.446.976.87     
7Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik7.10
  
 
 
6.786.547.10     
D13 80 m    
Vind: -1.8

Finale A

Finale
Vind: -1.8
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK10.54
  
 
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik11.11
  
 PB
3Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK11.83
  
 
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik12.64
  
 
5Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas13.00
  
 
6Hjalte Højmark OmkvistHjalte Højmark Omkvist ('08)IK Hellas13.17
  
 PB
Finale B
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC10.64
  
 PB
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF12.00
  
 PB
3Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF12.56
  
 =PB
4Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM12.61
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC1:45.25
  
 PB
2Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF1:50.66
  
 PB
3Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM1:53.10
  
 PB
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1:56.61
  
 PB
5Emil BayEmil Bay ('08)Hvidovre AM1:57.24
  
 PB
6Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM1:58.29
  
 PB
7Frederik HardingFrederik Harding ('08)IK Hellas2:06.06
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM14.17
  
 PB
2Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK14.63
  
 PB
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta15.02
  
 PB
4Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF16.19
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik1.35
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
  
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.25
  
 
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
XXX
 
3Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.64
+1.4
  
 PB
 
5.64 PB
 1.4
5.47
 0.0
5.43
 0.0
     
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC5.16
0.0
  
 PB
 
5.07
 0.0
5.16 PB
 0.0
3.01
 -0.1
     
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta4.81
+1.1
  
 PB
 
4.81 PB
 1.1
4.73
 0.0
4.04
 0.1
     
4Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK4.72
-0.9
  
 PB
 
4.60 PB
 0.5
4.72 PB
 -0.9
4.72 =PB
 0.0
     
5Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM4.70
0.0
  
 PB
 
4.70 PB
 0.0
4.05
 0.0
3.74
 0.0
     
6Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK4.25
0.0
  
 PB
 
4.12
 0.0
4.25 PB
 0.0
4.15
 -1.2
     
7Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC4.10
+0.6
  
 PB
 
PB
 0.0
2.78 PB
 0.3
4.10 PB
 0.6
     
8Frederik HardingFrederik Harding ('08)IK Hellas4.07
-0.1
  
 PB
 
PB
 0.0
3.89 PB
 0.0
4.07 PB
 -0.1
     
9Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF4.03
  
 PB
 
3.95 PB
 0.0
4.03 PB
 0.0
3.64
 0.0
     
10Hjalte Højmark OmkvistHjalte Højmark Omkvist ('08)IK Hellas4.00
-1.1
  
 PB
 
PB
 0.0
3.72 PB
 0.0
4.00 PB
 -1.1
     
11Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM3.91
+1.3
  
 PB
 
3.91 PB
 1.3

 0.0
3.84
 -0.4
     
12Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik3.89
+1.6
  
 
 
3.89
 1.6
3.68
 0.0
3.86
 0.3
     
13Emil BayEmil Bay ('08)Hvidovre AM3.73
+0.1
  
 PB
 
3.69 PB
 1.6
3.73 PB
 0.1
3.58
 -0.8
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK11.50
  
 
 
11.2011.4911.50     
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik10.56
  
 PB
 
9.9210.56 PB10.44     
3Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC7.93
  
 PB
 
7.31 PB7.92 PB7.93 PB     
4Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK7.54
  
 PB
 
6.567.53 PB7.54 PB     
5Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF7.34
  
 PB
 
5.73 PB7.34 PB6.40     
6Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas7.26
  
 
 
7.106.827.26     
P13 80 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC11.02
  
 
2Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK11.04
  
 PB
3Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK11.44
  
 PB
4Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF11.46
  
 =SB
5Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK11.56
  
 
6Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK12.15
  
 
Finale B
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK12.26
  
 
2Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF12.35
  
 PB
3Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF12.65
  
 PB
4Freja Kølbæk HjorthFreja Kølbæk Hjorth ('08)BAK12.71
  
 PB
5Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC13.00
  
 PB
Finale C
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF12.19
  
 PB
2Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF12.31
  
 PB
3Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF13.21
  
 PB
4Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF13.85
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA1:50.11
  
 
2Annabella Rose SchmidtAnnabella Rose Schmidt ('07)BAK1:55.95
  
 PB
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF2:00.65
  
 PB
4Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF2:06.52
  
 PB
5Freja Kølbæk HjorthFreja Kølbæk Hjorth ('08)BAK2:16.40
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF12.26
  
 PB
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF12.27
  
 PB
3Emilie StormEmilie Storm ('07)Glostrup IC12.90
  
 PB
4Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF13.97
  
 PB
5Maja Kirstine Eybye PetersenMaja Kirstine Eybye Petersen ('08)BAK14.87
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.47
  
 
 
1.35
  O
1.38
 XO
1.41
  O
1.44
XXO
1.47
 XO
1.53
XXX
  
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.44
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =SB
 XO
1.38 PB
  O
1.41 PB
XXO
1.44 PB
 XO
1.47
XXX
3Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK1.38
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.35 =PB
 XO
1.38 PB
  O
1.41
XXX
  
4Emilie StormEmilie Storm ('07)Glostrup IC1.30
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
  
5Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK1.25
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
     
6Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.25
  
 
 
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
XXO
     
7Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA1.20
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
     
8Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF1.15
  
 PB
 
1.00 =PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
   
9Maja Kirstine Eybye PetersenMaja Kirstine Eybye Petersen ('08)BAK1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10 =PB
 XO
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
   
10Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF1.15
  
 PB
 
1.00 SB
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.97
  
 
 
4.95
 0.0
4.97
 0.0
4.90
 0.0
     
2Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK4.60
  
 PB
 
4.46 PB
 0.0
4.58 PB
 0.0
4.60 PB
 0.0
     
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.41
  
 PB
 
4.34 PB
 0.0
4.36 PB
 0.0
4.41 PB
 0.0
     
4Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK4.26
  
 PB
 
4.10 PB
 0.0
4.26 PB
 0.0
4.03
 0.0
     
5Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.19
  
 PB
 
4.06 PB
 0.0
4.12 PB
 0.0
4.19 PB
 0.0
     
6Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik4.10
  
 PB
 
3.89 PB
 0.0
3.87
 0.0
4.10 PB
 0.0
     
7Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF4.03
  
 PB
 
3.96 PB
 0.0
3.99 PB
 0.0
4.03 PB
 0.0
     
8Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF4.01
  
 PB
 
4.01 PB
 0.0
3.72
 0.0
3.74
 0.0
     
9Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF3.62
  
 PB
 
  X
 0.0
3.62 PB
 0.0
3.60
 0.0
     
10Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF3.62
  
 PB
 
3.45 PB
 0.0
3.54 PB
 0.0
3.62 PB
 0.0
     
11Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF3.61
  
 PB
 
2.76 PB
 0.0
3.61 PB
 0.0
3.10
 0.0
     
12Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC3.56
  
 PB
 
3.56 PB
 0.0
3.34
 0.0
3.50
 0.0
     
13Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF3.13
  
 PB
 
2.98 PB
 0.0
3.12 PB
 0.0
3.13 PB
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Emilie StormEmilie Storm ('07)Glostrup IC8.60
  
 PB
 
8.60 PB8.287.92     
2Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA8.49
  
 
 
8.498.358.21     
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF8.44
  
 PB
 
7.79 PB8.18 PB8.44 PB     
4Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA8.27
  
 
 
8.277.817.48     
5Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK7.83
  
 
 
7.097.837.75     
6Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF7.56
  
 PB
 
7.37 PB7.317.56 PB     
7Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF7.09
  
 PB
 
7.09 PB6.986.91     
8Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC7.05
  
 
 
6.646.607.05     
9Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF5.90
  
 PB
 
5.35 PB5.90 PB5.16     
D11 60 m    
Vind: -1.9

Finale A

Finale
Vind: -1.9
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC8.72
  
 
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC9.42
  
 
3Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas9.59
  
 PB
4Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas9.82
  
 
5August Lykke EvensenAugust Lykke Evensen ('10)IK Hellas9.90
  
 PB
6Samuel K. H. LarsenSamuel K. H. Larsen ('10)Frederiksberg IF10.19
  
 PB
7Carstens CarlCarstens Carl ('10)Frederiksberg IF10.76
  
 PB
8Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik11.66
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF1:18.74
  
 PB
2Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09)Frederiksberg IF1:23.42
  
 PB
3Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF1:26.63
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
2Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF1.05
  
 PB
 
0.90 SB
  O
0.95 =PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
   
3Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC4.41
0.0
  
 
 
4.20
 1.0
4.18
 0.2
4.41
 0.0
     
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.00
+1.1
  
 
 
  –4.00
 1.1
3.80
 0.9
     
3Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF3.76
+1.4
  
 PB
 
  –3.76 PB
 1.4
3.42
 0.7
     
4August Lykke EvensenAugust Lykke Evensen ('10)IK Hellas3.64
+0.1
  
 
 
3.42
 0.0
3.64
 0.1
3.46
 0.1
     
5Samuel K. H. LarsenSamuel K. H. Larsen ('10)Frederiksberg IF3.56
+0.5
  
 PB
 
  –3.56 PB
 0.5
3.55
 0.4
     
6Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas3.56
+1.5
  
 PB
 
3.38
 0.0
3.28
 0.0
3.56 PB
 1.5
     
7Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas3.46
0.0
  
 =PB
 
3.46 =PB
 0.0
3.31
 0.0
3.36
 0.6
     
8Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09)Frederiksberg IF3.11
+0.8
  
 PB
 
3.09 PB
 0.0
2.95
 0.9
3.11 PB
 0.8
     
9Carstens CarlCarstens Carl ('10)Frederiksberg IF3.10
+1.4
  
 SB
 
3.10 SB
 1.4
3.02
 0.5
3.08
 1.1
     
10Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik3.02
+0.4
  
 PB
 
2.94 PB
 0.3
3.02 PB
 0.4
2.97
 0.8
     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC37.50
  
 PB
 
33.39 PB34.70 PB37.50 PB     
2Samuel K. H. LarsenSamuel K. H. Larsen ('10)Frederiksberg IF37.01
  
 PB
 
33.69 PB36.01 PB37.01 PB     
3August Lykke EvensenAugust Lykke Evensen ('10)IK Hellas36.79
  
 PB
 
34.54 PB33.4436.79 PB     
4Carstens CarlCarstens Carl ('10)Frederiksberg IF30.93
  
 PB
 
30.70 PB30.72 PB30.93 PB     
5Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas29.68
  
 
 
29.6828.7027.86     
6Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC28.82
  
 
 
23.6222.3628.82     
7Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF27.52
  
 SB
 
23.57 SB23.5227.52 SB     
8Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09)Frederiksberg IF24.39
  
 SB
 
22.15 SB24.39 SB22.26     
9Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik22.83
  
 
 
22.8320.2920.01     
P11 60 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC8.98
  
 
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF9.38
  
 PB
3Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas9.51
  
 PB
4Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas10.11
  
 PB
5Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF10.61
  
 SB
Finale B
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM10.38
  
 PB
2Bai-Yo JaworskiBai-Yo Jaworski ('09)Hvidovre AM10.55
  
 
3Olsen Alba De La VillaOlsen Alba De La Villa ('10)Frederiksberg IF10.64
  
 PB
4Freja BankFreja Bank ('10)Herlev Atletik12.36
  
 PB
5Købsted Lisa RefsgaardKøbsted Lisa Refsgaard ('10)Herlev Atletik12.50
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC1:14.10
  
 PB
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1:14.49
  
 PB
3Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC1:19.82
  
 PB
4Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1:25.70
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10 =PB
 XO
1.13 PB
 XO
1.15 PB
 XO
1.17
XXX
  
2Olsen Alba De La VillaOlsen Alba De La Villa ('10)Frederiksberg IF1.00
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
XXO
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
  
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC4.22
  
 
 
4.16
 0.0
4.22
 0.0
4.06
 0.0
     
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF4.21
  
 PB
 
3.96 PB
 0.0
4.03 PB
 0.0
4.21 PB
 0.0
     
3Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas3.96
  
 PB
 
3.96 PB
 0.0
3.83
 0.0
3.79
 0.0
     
4Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM3.59
  
 PB
 
3.59 PB
 0.0
3.50
 0.0
3.52
 0.0
     
5Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas3.47
  
 
 
3.46
 0.0
3.47
 0.0
3.37
 0.0
     
6Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF3.39
  
 PB
 
3.39 PB
 0.0
3.28
 0.0
3.31
 0.0
     
7Jaworski Bai-YoJaworski Bai-Yo ('09)Hvidovre AM3.13
  
 PB
 
3.02 PB
 0.0
2.92
 0.0
3.13 PB
 0.0
     
8Olsen Alba De La VillaOlsen Alba De La Villa ('10)Frederiksberg IF3.00
  
 PB
 
2.86 PB
 0.0
3.00 PB
 0.0
2.80
 0.0
     
9Købsted Lisa RefsgaardKøbsted Lisa Refsgaard ('10)Herlev Atletik2.15
  
 PB
 
2.15 PB
 0.0

 0.0
1.82
 0.0
     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF31.68
  
 PB
 
31.68 PB28.8329.39     
2Freja BankFreja Bank ('10)Herlev Atletik30.18
  
 PB
 
30.18 PB26.9626.15     
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF27.42
  
 PB
 
27.42 PB27.0322.60     
4Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas25.74
  
 PB
 
25.74 PB22.1322.81     
5Bai-Yo JaworskiBai-Yo Jaworski ('09)Hvidovre AM18.19
  
 
 
  X18.19  X     
6Købsted Lisa RefsgaardKøbsted Lisa Refsgaard ('10)Herlev Atletik16.26
  
 PB
 
14.95 PB16.26 PB13.98     
D9 40 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1
Villas Mieth Johansen
Villas Mieth Johansen ('11)
IK Hellas7.00
  
 PB
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC7.09
  
 PB
3
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC7.51
  
 
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC8.24
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC7.02 w
  
 
2
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF7.38
  
 PB
3
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF7.41
  
 PB
4
Alex Henriksen
Alex Henriksen ('11)
Frederiksberg IF7.85
  
 PB
5
Laurids Toft Jacobsen
Laurids Toft Jacobsen ('12)
Frederiksberg IF8.03
  
 PB
6
Villum Bøhlke
Villum Bøhlke ('12)
Frederiksberg IF8.39
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas1:18.45
  
 PB
2
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas1:24.03
  
 PB
3
Villas Mieth Johansen
Villas Mieth Johansen ('11)
IK Hellas1:24.85
  
 PB
4
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC1:26.79
  
 PB
5
Alfred Illemann Parsholt
Alfred Illemann Parsholt ('11)
Frederiksberg IF1:29.24
  
 PB
6
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC1:33.21
  
 
7
Lauge Højmark Omkvist
Lauge Højmark Omkvist ('11)
IK Hellas1:33.60
  
 
8
Alex Henriksen
Alex Henriksen ('11)
Frederiksberg IF1:39.10
  
 PB
9
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF1:40.11
  1:40.11
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC3.59
  
 
 
3.59
 0.0
3.49
 0.6
2.54
 0.0
     
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.30
  
 
 
3.06
 0.0

 0.0
3.30
 0.0
     
3
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas3.25
-0.1
  
 
 

 0.0
3.25
 -0.1
2.45
 0.0
     
4
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas3.19
  
 
 
2.97
 0.0
3.19
 0.0
2.97
 0.0
     
5
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik3.09
  
 PB
 
2.99
 0.0
3.09 PB
 0.0
2.99
 0.0
     
6
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3.05
  
 PB
 
3.05 PB
 0.0

 0.0

 0.0
     
7
Villas Mieth Johansen
Villas Mieth Johansen ('11)
IK Hellas3.04
  
 PB
 
2.94 PB
 0.0
3.04 PB
 0.0
2.98
 0.0
     
8
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC2.95
  
 
 
2.87
 0.0
2.95
 0.0
2.92
 0.0
     
9
Villum Bøhlke
Villum Bøhlke ('12)
Frederiksberg IF2.90
  
 PB
 
PB
 0.0
2.90 PB
 0.0
2.87
 0.0
     
10
Laurids Toft Jacobsen
Laurids Toft Jacobsen ('12)
Frederiksberg IF2.84
  
 PB
 
2.82 PB
 0.0
2.84 PB
 0.0
1.19
 0.8
     
11
Alfred Illemann Parsholt
Alfred Illemann Parsholt ('11)
Frederiksberg IF2.82
  
 PB
 
2.65 PB
 0.0
2.82 PB
 0.0
2.78
 0.4
     
12
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF2.78
  
 
 

 0.0
2.75
 0.9
2.78
 0.0
     
13
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF2.74
  
 PB
 
2.74 PB
 0.0
2.68
 0.0
2.59
 0.1
     
14
Lauge Højmark Omkvist
Lauge Højmark Omkvist ('11)
IK Hellas2.71
+1.2
  
 
 
2.66
 0.0
2.71
 1.2
2.38
 0.0
     
15
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC2.00
  
 
 
1.87
 0.0
1.48
 0.0
2.00
 0.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Alfred Illemann Parsholt
Alfred Illemann Parsholt ('11)
Frederiksberg IF35.57
  
 PB
 
35.57 PB34.4533.90     
2
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF30.71
  
 PB
 
26.8630.71 PB13.97     
3
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas30.33
  
 
 
30.3328.6327.11     
4
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC27.87
  
 
 
25.95  X27.87     
5
Laurids Toft Jacobsen
Laurids Toft Jacobsen ('12)
Frederiksberg IF26.74
  
 PB
 
26.74 PB  X  –     
6
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik26.06
  
 
 
26.0623.5322.10     
7
Alex Henriksen
Alex Henriksen ('11)
Frederiksberg IF23.06
  
 PB
 
23.06 PB20.5822.31     
8
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF22.47
  
 PB
 
21.71 PB19.6422.47 PB     
9
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF20.56
  
 PB
 
18.85 PB20.56 PB18.40     
10
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC18.64
  
 
 
18.64  X15.92     
11
Villum Bøhlke
Villum Bøhlke ('12)
Frederiksberg IF17.35
  
 PB
 
  X  X17.35 PB     
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF7.21 w
  
 
2
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF7.25 w
  
 
3
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF7.79 w
  
 
4
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM7.83 w
  
 
5
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas8.21 w
  
 
6
El-Maghlouk Ella
El-Maghlouk Ella ('11)
Frederiksberg IF8.75 w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF1:32.40
  
 PB
2
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM1:37.65
  
 PB
3
Malou Mbae
Malou Mbae ('12)
Frederiksberg IF1:38.13
  
 PB
4
Sofia Mbae
Sofia Mbae ('12)
Frederiksberg IF1:42.46
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM3.10
0.0
  
 PB
 
2.87 PB
 0.0
3.10 PB
 0.0
2.73
 0.5
     
2
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF2.94
+0.6
  
 PB
 
2.70 PB
 0.0
2.84 PB
 0.0
2.94 PB
 0.6
     
3
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF2.73
+1.7
  
 PB
 
2.63 PB
 0.0
2.24
 0.4
2.73 PB
 1.7
     
4
Malou Mbae
Malou Mbae ('12)
Frederiksberg IF2.65
0.0
  
 PB
 
2.65 PB
 0.0
2.50
 0.7
2.57
 0.4
     
5
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas2.53
0.0
  
 PB
 
2.53 PB
 0.0
2.30
 0.0
2.42
 0.3
     
6
El-Maghlouk Ella
El-Maghlouk Ella ('11)
Frederiksberg IF2.30
0.0
  
 PB
 
1.96 PB
 0.1
1.79
 0.0
2.30 PB
 0.0
     
7
Sofia Mbae
Sofia Mbae ('12)
Frederiksberg IF2.27
+1.3
  
 PB
 
2.17 PB
 0.0
2.27 PB
 1.3
2.27 =PB
 0.0
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF16.50
  
 PB
 
15.86 PB2.4116.50 PB     
2
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas15.86
  
 PB
 
15.86 PB14.7115.21     
3
Malou Mbae
Malou Mbae ('12)
Frederiksberg IF12.84
  
 PB
 
12.84 PB8.777.72     
4
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF11.26
  
 PB
 
11.26 PB10.8410.14     
5
Sofia Mbae
Sofia Mbae ('12)
Frederiksberg IF8.26
  
 PB
 
PB8.12 PB8.26 PB     
6
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF8.01
  
 PB
 
5.43 PB8.01 PB3.73     

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne