Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: Throwing Challenge 22.8.2020
Odense Atletikstadion

M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 13.17
  
 
 
12.7813.1712.95  X  X  X  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 56.81
  
 
 
56.2953.9056.81  X  X  X  
2Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta54.32
  
 
 
53.52  X50.8653.79  X54.32  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
7Diego Marcano-GonzalesDiego Marcano-Gonzales ('92)Sparta / ESP50.78
  
 PB
 
  X47.6448.8749.3850.78 PB  X  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Jacob SlipsagerJacob Slipsager ('93)Sparta54.50
  
 
 
53.6854.46  X54.5052.73  X  
2Jes EthelbergJes Ethelberg ('99)Aarhus 190054.11
  
 SB
 
50.0151.8952.43 SB54.11 SB50.4652.94  
3Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190051.30
  
 
 
51.30       
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Anna Sofia MikkelsenAnna Sofia Mikkelsen ('91)Odense Atletik 14.50
  
 
 
14.5014.0614.11  X  X  X  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta59.78
  
 
 
56.7955.8156.5959.78  X58.32  
2Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta53.73
  
 
 
53.05  X  X  X53.5753.73  
3Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 46.79
  
 SB
 
43.10  X41.1446.79 SB  X  X  
4Kristel Høj WaltherKristel Høj Walther ('87)Odense Atletik 34.16
  
 SB
 
34.16 SB31.8231.99  X32.90  X  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ida Storm
Ida Storm ('91)
/ SWE67.11
  
 
 
66.4767.11  X65.3965.95  X  
2Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Odense Atletik 60.77
  
 
 
59.4559.4260.77  X  X55.10  
3Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta58.83
  
 
 
57.8756.7858.4858.8358.51  X  
4Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta56.95
  
 
 
  X  X  X  X  X56.95  
5Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta53.44
  
 
 
52.2753.44  X  X48.89  X  
6Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM53.00
  
 
 
53.00  X  X  X  X  X  
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Liv CantbyLiv Cantby ('99)Korsør AM44.51
  
 
 
44.5142.72  X  X  X   
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta13.76
  
 
 
13.76  X  X  X  X  X  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta39.60
  
 PB
 
36.7437.3538.91  X  X39.60 PB  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta47.81
  
 
 
  X  X  X47.8141.81  X  
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Sebastian SkovhaugeSebastian Skovhauge ('03)Skanderborg Atletik60.83
  
 
 
55.6258.5460.8354.7358.9059.43  
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta52.66
  
 
 
50.53  X48.19  X52.66  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Fiona Svane MilneFiona Svane Milne ('05)Odense Atletik 11.75
  
 
 
11.75  X  X11.70  X  X  
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Fiona Svane MilneFiona Svane Milne ('05)Odense Atletik 33.55
  
 SB
 
  X  X23.73  X33.55 SB  X  
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Fiona Svane MilneFiona Svane Milne ('05)Odense Atletik 23.63
  
 
 
  X21.04  X23.5023.6323.49  

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m