Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Åbne klubmesterskaber i tre-kamp 26.8.2020
Herlev Stadion

M 400 m    

Finale A

Finale
1Mikkel HansenMikkel Hansen ('93)Gentofte IK58.39
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
4Mikkel HansenMikkel Hansen ('93)Gentofte IK1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXO
1.55
XXX
   
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel HansenMikkel Hansen ('93)Gentofte IK8.12
  
 PB
 
8.12 PB7.548.08     
D19 400 m    

Finale A

Finale
2David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik1:01.73
  
 SB
D17 100 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Horst KrewaldHorst Krewald ('03)Gentofte IK12.85
  
 PB
D17 400 m    

Finale A

Finale
2Mads Hjorth HansenMads Hjorth Hansen ('04)Gentofte IK59.05
  
 PB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Horst KrewaldHorst Krewald ('03)Gentofte IK1.55
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
XXX
   
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mads Hjorth HansenMads Hjorth Hansen ('04)Gentofte IK4.63
0.0
  
 PB
 
4.24 PB
 0.0
4.61 PB
 0.3
4.63 PB
 0.0
     
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Horst KrewaldHorst Krewald ('03)Gentofte IK8.68
  
 PB
 
7.61 PB8.27 PB8.68 PB     
2Mads Hjorth HansenMads Hjorth Hansen ('04)Gentofte IK6.55
  
 PB
 
6.18 PB6.55 PB  X     
P15 100 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.19
  
 PB
3Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.26
  
 
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik14.36
  
 
5Helena HalbergHelena Halberg ('06)Gentofte IK15.01
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
2Helena HalbergHelena Halberg ('06)Gentofte IK1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
    
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik1.30
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
   
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
5Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik3.67
0.0
  
 PB
 
2.88 PB
 0.0
3.67 PB
 0.0
3.52
 0.4
     
6Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik3.56
+0.6
  
 PB
 
3.08 PB
 0.5
2.74
 0.0
3.56 PB
 0.6
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik8.37
  
 PB
 
8.37 PB8.247.68     
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik7.51
  
 
 
7.517.345.93     
3Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik7.12
  
 
 
  X6.927.12     
4Helena HalbergHelena Halberg ('06)Gentofte IK5.54
  
 PB
 
  X5.54 PB5.24     
D13 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK10.94
  
 PB
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik11.12
  
 
3Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik11.47
  
 PB
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik12.28
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Bertram Kilde RasmussenBertram Kilde Rasmussen ('07)Herlev Atletik11.96
  
 PB
2Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik12.32
  
 PB
3Francesco ZeuliFrancesco Zeuli ('07)Gentofte IK12.73
  
 PB
D13 400 m    

Finale A

Finale
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC59.41
  
 PB
4Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK1:02.43
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.54
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.54 PB
  O
1.57
  r
5Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik1.25
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXr
     
6Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.25
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
XXX
  
11Francesco ZeuliFrancesco Zeuli ('07)Gentofte IK1.20
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
  
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK4.67
0.0
  
 PB
 
4.67 PB
 0.0
4.62
 0.0
4.65
 0.0
     
2Bertram Kilde RasmussenBertram Kilde Rasmussen ('07)Herlev Atletik4.18
0.0
  
 
 
4.18
 0.0
  X
 0.0
3.74
 0.0
     
3Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik3.86
0.0
  
 PB
 
3.86 PB
 0.0
3.81
 0.0
3.74
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik10.03
  
 
 
9.2410.03  X     
2Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK8.00
  
 
 
8.006.817.34     
3Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik7.45
  
 PB
 
7.45 PB7.106.91     
4Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik7.14
  
 PB
 
7.05 PB7.14 PB5.96     
5Bertram Kilde RasmussenBertram Kilde Rasmussen ('07)Herlev Atletik6.60
  
 PB
 
6.60 PB6.416.36     
6Francesco ZeuliFrancesco Zeuli ('07)Gentofte IK5.71
  
 PB
 
4.12 PB5.57 PB5.71 PB     
7Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik5.60
  
 PB
 
5.34 PB5.255.60 PB     
8Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik5.39
  
 PB
 
5.33 PB5.33 =PB5.39 PB     
P13 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK11.53
  
 SB
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK11.68
  
 PB
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik11.89
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK12.06
  
 PB
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC12.15
  
 PB
3Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK12.77
  
 
4Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik12.82
  
 PB
5Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK13.07
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
4Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK1.30
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
 XO
1.35
XXX
   
6Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik1.25
  
 SB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
 XO
1.30
  Xr
  
8Line SvareLine Svare ('08)Amager AC1.25
  
 PB
 
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
XXO
     
9Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK1.20
  
 
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
     
10Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK4.67
+0.4
  
 
 
4.67
 0.4
4.63
 0.5
4.31
 0.0
     
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.50
0.0
  
 
 
4.35
 0.6
4.50
 0.0
4.46
 0.0
     
4Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK3.82
0.0
  
 PB
 
3.82 PB
 0.0
3.48
 0.7
  X
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC9.49
  
 PB
 
9.49 PB8.979.38     
2Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK8.73
  
 PB
 
8.73 PB8.187.69     
3Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK7.20
  
 PB
 
5.60 PB7.20 PB7.11     
4Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK7.13
  
 PB
 
6.79 PB7.13 PB  X     
5Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK6.98
  
 PB
 
6.98 PB6.346.56     
6Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik6.88
  
 PB
 
6.69 PB6.546.88 PB     
7Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik6.09
  
 PB
 
6.08 PB5.176.09 PB     
8Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK5.42
  
 PB
 
  X5.29 PB5.42 PB     
D11 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC8.82
  
 
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC9.27
  
 
3Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik9.39
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Elliot Theodor DannerfjordElliot Theodor Dannerfjord ('09)Gentofte IK9.67
  
 PB
2Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik10.56
  
 PB
3Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik11.38
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC4.20
0.0
  
 
 
4.00
 0.0
  X
 0.0
4.20
 0.0
     
2Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik4.05
0.0
  
 PB
 
3.63
 0.0
4.02 PB
 0.0
4.05 PB
 0.0
     
3Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC3.92
0.0
  
 
 
  X
 0.0
3.92
 0.0
  X
 0.0
     
4Elliot Theodor DannerfjordElliot Theodor Dannerfjord ('09)Gentofte IK3.82
0.0
  
 PB
 
3.35 PB
 0.0
3.47 PB
 0.0
3.82 PB
 0.0
     
6Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik3.40
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
2.90
 0.0
3.40 PB
 0.0
     
9Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik2.99
0.0
  
 
 
2.99
 0.0
2.77
 0.0
2.98
 0.0
     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Elliot Theodor DannerfjordElliot Theodor Dannerfjord ('09)Gentofte IK39.81
  
 PB
 
39.21 PB39.81 PB33.06     
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC38.68
  
 PB
 
38.01 PB  X38.68 PB     
3Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC33.57
  
 
 
  X33.4233.57     
4Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik26.71
  
 
 
26.7126.5325.48     
5Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik23.32
  
 
 
22.9723.3221.12     
6Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik23.07
  
 
 
23.0721.6319.78     
P11 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC9.03
  
 
2Maya BruunMaya Bruun ('10)Herlev Atletik10.39
  
 PB
3Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik10.58
  
 PB
4Karla Bredmose RasmussenKarla Bredmose Rasmussen ('10)Herlev Atletik11.00
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Julia PelczarJulia Pelczar ('10)Herlev Atletik10.84
  
 PB
2Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik10.98
  
 PB
3McGuigan MaeveMcGuigan Maeve ('09)Gentofte IK11.14
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik1.05
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC4.15
+0.8
  
 
 
4.15
 0.8
4.08
 0.0
4.07
 1.1
     
7Maya BruunMaya Bruun ('10)Herlev Atletik3.43
+0.5
  
 PB
 
3.29 PB
 0.0
  X
 0.0
3.43 PB
 0.5
     
8Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik3.23
0.0
  
 
 
3.15
 0.0
  X
 0.0
3.23
 0.0
     
9Karla Bredmose RasmussenKarla Bredmose Rasmussen ('10)Herlev Atletik3.03
+0.2
  
 PB
 
3.03 PB
 0.2
3.00
 0.1
3.02
 0.5
     
10Julia PelczarJulia Pelczar ('10)Herlev Atletik2.85
+0.3
  
 PB
 
2.85 PB
 0.3
2.70
 0.4
2.77
 1.1
     
11McGuigan MaeveMcGuigan Maeve ('09)Gentofte IK2.73
0.0
  
 PB
 
2.73 PB
 0.0
2.53
 0.2
2.66
 0.0
     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik30.08
  
 PB
 
28.14 PB30.08 PB  X     
2Karla Bredmose RasmussenKarla Bredmose Rasmussen ('10)Herlev Atletik24.88
  
 PB
 
23.16 PB24.79 PB24.88 PB     
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC22.54
  
 PB
 
19.4420.24 PB22.54 PB     
4Maya BruunMaya Bruun ('10)Herlev Atletik22.03
  
 PB
 
22.03 PB20.0218.47     
5Julia PelczarJulia Pelczar ('10)Herlev Atletik13.20
  
 PB
 
13.20 PB  X11.73     
6Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik12.12
  
 
 
12.1211.15  X     
7McGuigan MaeveMcGuigan Maeve ('09)Gentofte IK11.56
  
 PB
 
10.95 PB10.3111.56 PB     
D9 40 m    
Finale B
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1
Mathias Damgaard Holbek
Mathias Damgaard Holbek ('12)
7.43
  
 PB
2
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik7.69
  
 PB
3
Yaw Minta Gyimah
Yaw Minta Gyimah ('12)
Herlev Atletik7.90
  
 PB
4
Jeppe Strøm
Jeppe Strøm ('12)
Herlev Atletik8.18
  
 PB
5
Esben Madsen
Esben Madsen ('12)
Herlev Atletik8.33
  
 PB
6Luca Costantini-OlesenLuca Costantini-Olesen ('11)Herlev Atletik8.53
  
 PB
Finale C
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC6.95
  
 
2
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik7.12
  
 
3Asmund Schou-PedersenAsmund Schou-Pedersen ('11)Herlev Atletik7.73
  
 PB
4Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik7.76
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
5Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC3.76
0.0
  
 
 
3.55
 0.0
3.57
 0.0
3.76
 0.0
     
7
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik3.27
0.0
  
 
 
3.27
 0.0
3.20
 0.0
3.24
 0.0
     
8Asmund Schou-PedersenAsmund Schou-Pedersen ('11)Herlev Atletik3.23
0.0
  
 PB
 
3.23 PB
 0.0
3.07
 0.0
  X
 0.0
     
10
Mathias Damgaard Holbek
Mathias Damgaard Holbek ('12)
2.98
0.0
  
 PB
 
2.92 PB
 0.0
2.91
 0.1
2.98 PB
 0.0
     
11Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik2.76
0.0
  
 PB
 
2.58
 0.0
2.76 PB
 0.0
2.74
 0.0
     
12
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik2.64
0.0
  
 PB
 
2.64 PB
 0.0
2.62
 0.0
  X
 0.0
     
13
Esben Madsen
Esben Madsen ('12)
Herlev Atletik2.32
0.0
  
 PB
 
2.22 PB
 0.2
  X
 0.0
2.32 PB
 0.0
     
14Luca Costantini-OlesenLuca Costantini-Olesen ('11)Herlev Atletik2.30
0.0
  
 PB
 
2.24 PB
 0.0
2.30 PB
 0.0
2.30 =PB
 0.0
     
Yaw Minta Gyimah
Yaw Minta Gyimah ('12)
Herlev Atletik NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC30.87
  
 PB
 
27.2427.1630.87 PB     
2
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik30.70
  
 
 
26.6430.7026.50     
3Asmund Schou-PedersenAsmund Schou-Pedersen ('11)Herlev Atletik30.47
  
 PB
 
27.10 PB28.66 PB30.47 PB     
4
Mathias Holbek
Mathias Holbek ('12)
Herlev Atletik27.92
  
 
 
  X27.9222.86     
5
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik26.96
  
 
 
24.56  X26.96     
6Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik21.72
  
 
 
20.8820.6621.72     
7
Yaw Minta Gyimah
Yaw Minta Gyimah ('12)
Herlev Atletik19.99
  
 PB
 
12.97 PB15.89 PB19.99 PB     
9
Esben Madsen
Esben Madsen ('12)
Herlev Atletik16.37
  
 PB
 
  X16.37 PB  X     
12Luca Costantini-OlesenLuca Costantini-Olesen ('11)Herlev Atletik10.16
  
 PB
 
10.16 PB9.208.12     
Jeppe Strøm
Jeppe Strøm ('12)
Herlev Atletik NM
  
 
 
  X  X  X     
P9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik8.07
  
 PB
2
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik8.44
  
 
3
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik8.54
  
 PB
4Sille ToppSille Topp ('11)Herlev Atletik8.90
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sille ToppSille Topp ('11)Herlev Atletik2.30
0.0
  
 PB
 
2.25 PB
 0.0
2.30 PB
 0.0
2.18
 0.0
     
2
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik2.25
0.0
  
 
 
  X
 0.0
2.25
 0.0
2.02
 0.0
     
3Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik2.17
0.0
  
 
 
2.17
 0.0
2.08
 0.0
2.14
 0.0
     
4
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik2.03
0.0
  
 PB
 
2.00 PB
 0.0
1.63
 0.0
2.03 PB
 0.0
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Sille ToppSille Topp ('11)Herlev Atletik13.05
  
 PB
 
  X  X13.05 PB     
2
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik11.07
  
 PB
 
11.07 PB10.547.68     
3Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik10.28
  
 
 
10.289.987.79     
5
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik7.65
  
 PB
 
5.70 PB7.65 PB5.50     
D7 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC7.49
  0.749
 
2
Linus Bøwig Hickman
Linus Bøwig Hickman ('14)
Herlev Atletik9.02
  
 PB
3
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik9.52
  
 PB
D7 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
15
Linus Bøwig Hickman
Linus Bøwig Hickman ('14)
Herlev Atletik2.22
+0.3
  
 PB
 
1.85 PB
 0.0
2.14 PB
 0.0
2.22 PB
 0.3
     
16
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik1.47
0.0
  
 PB
 
0.70 PB
 0.0
1.47 PB
 0.0
0.60
 0.0
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
8
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC19.98
  
 
 
12.5517.2019.98     
10
Linus Bøwig Hickman
Linus Bøwig Hickman ('14)
Herlev Atletik15.89
  
 PB
 
  X  X15.89 PB     
11
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik10.94
  
 PB
 
  X10.94 PB7.29     
P7 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
5
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik8.97
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
5
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik1.82
0.0
  
 
 
1.63
 0.0
1.47
 0.0
1.82
 0.0
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
4
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik8.90
  
 PB
 
8.69 PB5.988.90 PB     
M35 400 m    

Finale A

Finale
3Kristian Bonne WulffKristian Bonne Wulff ('85)Herlev Atletik1:02.21
  
 SB
4Kasper Bøwig RasmussenKasper Bøwig Rasmussen ('84)1:08.35
  
 PB
M35 Højdespring    

Finale A

Finale
5Kasper Bøwig RasmussenKasper Bøwig Rasmussen ('84)1.45
  
 PB
 
1.20 PB
 XO
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
 XO
1.50
XXX
 
6Kristian Bonne WulffKristian Bonne Wulff ('85)Herlev Atletik1.40
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45
XXX
  
M35 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Kasper Bøwig RasmussenKasper Bøwig Rasmussen ('84)7.38
  
 SB
 
7.38 SB6.936.30     
2Kristian Bonne WulffKristian Bonne Wulff ('85)Herlev Atletik6.72
  
 PB
 
6.12 SB  X6.72 PB     
K35 400 m    
Finale B
1Kathrine WulffKathrine Wulff ('84)Herlev Atletik1:11.15
  
 SB
2Minka HickmanMinka Hickman ('84)1:21.84
  
 PB
K35 Længdespring    

Finale A

Finale
1Kathrine WulffKathrine Wulff ('84)Herlev Atletik3.58
0.0
  
 SB
 
3.13 SB
 0.0
3.58 SB
 0.0
3.45
 0.0
     
2Minka HickmanMinka Hickman ('84)2.94
0.0
  
 PB
 
2.38 PB
 0.3
2.94 PB
 0.0
2.92
 0.0
     
K35 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine WulffKathrine Wulff ('84)Herlev Atletik7.82
  
 PB
 
7.82 PB7.677.51     
3Minka HickmanMinka Hickman ('84)5.41
  
 PB
 
5.30 PB5.41 PB5.30     
M40 400 m    

Finale A

Finale
1Jesper NielsenJesper Nielsen ('76)Gentofte IK1:01.14
  
 PB
M40 Højdespring    

Finale A

Finale
3Jesper NielsenJesper Nielsen ('76)Gentofte IK1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
  O
1.55
XXX
   
M40 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Jesper NielsenJesper Nielsen ('76)Gentofte IK5.91
  
 PB
 
  X5.91 PB  X     
M45 400 m    

Finale A

Finale
5Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik1:09.71
  
 PB
M45 Højdespring    

Finale A

Finale
2Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik1.50
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
  O
1.50 PB
  O
1.55
XXX
   
M45 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik7.04
  
 PB
 
6.24 PB7.04 PB6.96     
K45 400 m    
Finale B
3Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik1:26.00
  
 PB
K45 Højdespring    

Finale A

Finale
1Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 =PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15
XXX
  
K45 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
2Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik6.21
  
 PB
 
  X  X6.21 PB     
M55 Højdespring    

Finale A

Finale
7Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC1.30
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30 SB
 XO
1.35
XXX
    
M55 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC10.13
  
 
 
10.08  X10.13     
M60 400 m    

Finale A

Finale
2Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik1:33.21
  
 SB
M60 Højdespring    

Finale A

Finale
2Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik1.00
  
 
 
0.95
  O
1.00
XXO
1.05
XXX
     
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik6.53
  
 
 
5.566.536.42     
M65 400 m    

Finale A

Finale
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta1:18.90
  
 SB
M65 Længdespring    

Finale A

Finale
2Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta3.87
+0.9
  
 
 
3.69
 0.1
3.78
 0.1
3.87
 0.9
     
M65 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta7.00
  
 
 
7.006.756.46     
K65 400 m    

Finale A

Finale
1Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik1:54.88
  
 PB
K65 Højdespring    

Finale A

Finale
3Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik0.95
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
     
K65 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik5.13
  
 
 
4.914.955.13     
K75 400 m    

Finale A

Finale
1Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik2:22.33
  
 PB
K75 Højdespring    

Finale A

Finale
4Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik0.95
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
XXX
    
K75 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik5.97
  
 
 
5.975.855.97     

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon