Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Sæby: Nålestævne 20.8.2020
Sæby Atletikstadion
Vælg mænd discipliner
D17 100 m
D17 200 m
D17 Længdespring
D17 Kuglestød 5.0 kg
D15 100 m
D15 200 m
D15 Længdespring
D15 Diskoskast 1.0 kg
D13 80 m
D13 200 m
D13 Længdespring 1 m zone
D13 Kuglestød 3.0 kg
D13 Diskoskast 0.75 kg
D12 80 m
D12 200 m
D12 Højdespring
D12 Længdespring 1 m zone
D12 Kuglestød 3.0 kg
D12 Diskoskast 0.6 kg
D11 60 m
D11 200 m
D11 Højdespring
D11 Længdespring 1 m zone
D11 Kuglestød 2.0 kg
D10 60 m
D10 200 m
D10 Højdespring
D10 Længdespring 1 m zone
D10 Kuglestød 2.0 kg
D9 40 m
D9 200 m
D9 Længdespring 1 m zone
D9 Kuglestød 2.0 kg
D9 Boldkast 145 gram
D7 40 m
D7 Længdespring 1 m zone
D7 Boldkast 145 gram
M35 Længdespring
Vælg kvinder discipliner
100 m
Længdespring
P17 100 m
P17 Kuglestød 3.0 kg
P17 Diskoskast 2.0 kg
P15 200 m
P15 Kuglestød 3.0 kg
P15 Diskoskast 0.75 kg
P15 Hammerkast 3.0 kg
P13 80 m
P13 200 m
P13 Højdespring
P13 Længdespring 1 m zone
P13 Kuglestød 2.0 kg
P13 Diskoskast 0.75 kg
P13 Hammerkast 2.0 kg
P12 80 m
P12 200 m
P12 Højdespring
P12 Længdespring 1 m zone
P12 Kuglestød 2.0 kg
P11 60 m
P11 Længdespring 1 m zone
P10 60 m
P10 200 m
P10 Højdespring
P10 Længdespring 1 m zone
P10 Kuglestød 2.0 kg
P9 40 m
P9 60 m
P9 200 m
P9 Længdespring 1 m zone
P9 Kuglestød 2.0 kg
P9 Boldkast 145 gram
P8 40 m
P8 Længdespring 1 m zone
P8 Kuglestød 2.0 kg
P8 Boldkast 145 gram
P7 40 m
P7 Kuglestød 2.0 kg
P7 Boldkast 145 gram
K 100 m
Vind: -1.2
Finale A
Finale
Vind: -1.2
1
Frederikke Voss Vestergaard
Frederikke Voss Vestergaard ('06)
06
Aalborg AM
13.70
PB
2
Signe B. Nielsen
Signe B. Nielsen ('06)
06
Aalborg AM
14.55
PB
3
Lærke Baand
Lærke Baand ('06)
06
SIK80
15.22
PB
4
Sophia Tryk
Sophia Tryk ('06)
06
Aalborg AM
18.03
PB
5
Ann Louise Madsen
Ann Louise Madsen ('06)
06
Dybvad IK
18.22
PB
K Længdespring
Finale A
Finale
1
Frederikke Voss Vestergaard
Frederikke Voss Vestergaard ('06)
06
Aalborg AM
4.57
-1.0
2
Signe B. Nielsen
Signe B. Nielsen ('06)
06
Aalborg AM
4.37
+1.0
3
Lærke Baand
Lærke Baand ('06)
06
SIK80
3.63
-1.5
PB
4
Rose-Mathilde Abel Lindholm
Rose-Mathilde Abel Lindholm ('05)
05
Aalborg AM
3.53
w
w
5
Ann Louise Madsen
Ann Louise Madsen ('06)
06
Dybvad IK
3.21
+0.7
PB
6
Tilde Nielsen
Tilde Nielsen ('06)
06
Dybvad IK
3.14
+0.4
PB
7
Sophia Tryk
Sophia Tryk ('06)
06
Aalborg AM
2.85
w
w
D17 100 m
Vind: -1.2
Finale A
Finale
Vind: -1.2
1
Jens-Kristian Damgaard Jensen
Jens-Kristian Damgaard Jensen ('04)
04
SIK80
13.12
SB
D17 200 m
Vind: -0.3
Finale A
Finale
Vind: -0.3
1
Jens-Kristian Damgaard Jensen
Jens-Kristian Damgaard Jensen ('04)
04
SIK80
27.30
PB
D17 Længdespring
Finale A
Finale
1
Jens-Kristian Damgaard Jensen
Jens-Kristian Damgaard Jensen ('04)
04
SIK80
4.84
w
w
D17 Kuglestød 5.0 kg
Finale A
Finale
1
Jens-Kristian Damgaard Jensen
Jens-Kristian Damgaard Jensen ('04)
04
SIK80
10.26
PB
P17 100 m
Vind: -1.2
Finale A
Finale
Vind: -1.2
1
Aranya Kanakalingam
Aranya Kanakalingam ('03)
03
Aalborg AM
13.59
P17 Kuglestød 3.0 kg
Finale A
Finale
1
Isabella Rengnér Fischer
Isabella Rengnér Fischer ('04)
04
SIK80
9.25
SB
P17 Diskoskast 1.0 kg
Finale A
Finale
1
Isabella Rengnér Fischer
Isabella Rengnér Fischer ('04)
04
SIK80
18.86
PB
D15 100 m
Vind: -1.2
Finale A
Finale
Vind: -1.2
1
Niels Skovsgaard
Niels Skovsgaard ('05)
05
Dybvad IK
12.66
PB
D15 200 m
Vind: -0.3
Finale A
Finale
Vind: -0.3
1
Niels Skovsgaard
Niels Skovsgaard ('05)
05
Dybvad IK
25.72
PB
D15 Længdespring
Finale A
Finale
1
Niels Skovsgaard
Niels Skovsgaard ('05)
05
Dybvad IK
5.37
-0.5
PB
D15 Diskoskast 1.0 kg
Finale A
Finale
1
Niels Skovsgaard
Niels Skovsgaard ('05)
05
Dybvad IK
26.81
P15 200 m
Vind: +0.3
Finale A
Finale
Vind: +0.3
1
Frederikke Voss Vestergaard
Frederikke Voss Vestergaard ('06)
06
Aalborg AM
28.69
1
Rose-Mathilde Abel Lindholm
Rose-Mathilde Abel Lindholm ('05)
05
Aalborg AM
1:10.01
w
2
Signe B. Nielsen
Signe B. Nielsen ('06)
06
Aalborg AM
29.61
3
Sophia Tryk
Sophia Tryk ('06)
06
Aalborg AM
37.90
P15 Kuglestød 3.0 kg
Finale A
Finale
1
Signe B. Nielsen
Signe B. Nielsen ('06)
06
Aalborg AM
7.39
PB
2
Frederikke Voss Vestergaard
Frederikke Voss Vestergaard ('06)
06
Aalborg AM
7.22
PB
3
Ann Louise Madsen
Ann Louise Madsen ('06)
06
Dybvad IK
7.19
PB
4
Tilde Nielsen
Tilde Nielsen ('06)
06
Dybvad IK
6.69
PB
P15 Diskoskast 0.75 kg
Finale A
Finale
1
Ann Louise Madsen
Ann Louise Madsen ('06)
06
Dybvad IK
16.93
PB
2
Tilde Nielsen
Tilde Nielsen ('06)
06
Dybvad IK
14.55
PB
P15 Hammerkast 3.0 kg
Finale A
Finale
1
Isabella Rengnér Fischer
Isabella Rengnér Fischer ('04)
04
SIK80
31.19
SB
D13 80 m
Vind: -0.8
Finale A
Finale
Vind: -0.8
1
Mads V. Jensen
Mads V. Jensen ('07)
07
Dybvad IK
12.16
PB
2
Markus Sthyr Nielsen
Markus Sthyr Nielsen ('07)
07
Aalborg AM
13.07
PB
D13 200 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Markus Sthyr Nielsen
Markus Sthyr Nielsen ('07)
07
Aalborg AM
1:16.30
w
D13 Længdespring 1 m zone
Finale A
Finale
1
Mads V. Jensen
Mads V. Jensen ('07)
07
Dybvad IK
4.24
PB
2
Markus Sthyr Nielsen
Markus Sthyr Nielsen ('07)
07
Aalborg AM
3.83
PB
D13 Kuglestød 3.0 kg
Finale A
Finale
1
Mads V. Jensen
Mads V. Jensen ('07)
07
Dybvad IK
9.17
PB
2
Markus Sthyr Nielsen
Markus Sthyr Nielsen ('07)
07
Aalborg AM
5.61
PB
D13 Diskoskast 0.75 kg
Finale A
Finale
1
Mads V. Jensen
Mads V. Jensen ('07)
07
Dybvad IK
23.91
SB
P13 80 m
Vind: -1.0
Finale A
Finale
Vind: -1.0
1
Anna Glinvad Krogh
Anna Glinvad Krogh ('07)
07
SIK80
11.52
SB
2
Ida B. Nielsen
Ida B. Nielsen ('07)
07
Aalborg AM
12.32
3
Frida Pedersen
Frida Pedersen ('07)
07
SIK80
12.42
SB
4
Alberte Rasmussen
Alberte Rasmussen ('07)
07
Dybvad IK
12.91
SB
P13 200 m
Vind: +0.3
Finale A
Finale
Vind: +0.3
1
Anna Glinvad Krogh
Anna Glinvad Krogh ('07)
07
SIK80
29.43
PB
1
Frida Pedersen
Frida Pedersen ('07)
07
SIK80
1:16.05
w
2
Freja Dalgaard Nielsen
Freja Dalgaard Nielsen ('07)
07
Dybvad IK
1:27.84
w
P13 Højdespring
Finale A
Finale
1
Anna Glinvad Krogh
Anna Glinvad Krogh ('07)
07
SIK80
1.50
PB
2
Frida Pedersen
Frida Pedersen ('07)
07
SIK80
1.40
PB
P13 Længdespring 1 m zone
Finale A
Finale
1
Ida B. Nielsen
Ida B. Nielsen ('07)
07
Aalborg AM
4.33
2
Alberte Rasmussen
Alberte Rasmussen ('07)
07
Dybvad IK
3.92
PB
3
Freja Dalgaard Nielsen
Freja Dalgaard Nielsen ('07)
07
Dybvad IK
3.30
PB
P13 Kuglestød 2.0 kg
Finale A
Finale
1
Anna Glinvad Krogh
Anna Glinvad Krogh ('07)
07
SIK80
11.20
PB
2
Alberte Rasmussen
Alberte Rasmussen ('07)
07
Dybvad IK
11.04
PB
3
Frida Pedersen
Frida Pedersen ('07)
07
SIK80
10.38
PB
4
Savannah Johansson
Savannah Johansson ('07)
07
Aalborg AM
9.96
5
Freja Dalgaard Nielsen
Freja Dalgaard Nielsen ('07)
07
Dybvad IK
8.78
6
Ida B. Nielsen
Ida B. Nielsen ('07)
07
Aalborg AM
7.07
PB
P13 Diskoskast 0.75 kg
Finale A
Finale
1
Alberte Rasmussen
Alberte Rasmussen ('07)
07
Dybvad IK
19.30
SB
2
Freja Dalgaard Nielsen
Freja Dalgaard Nielsen ('07)
07
Dybvad IK
14.38
SB
P13 Hammerkast 2.0 kg
Finale A
Finale
1
Savannah Johansson
Savannah Johansson ('07)
07
Aalborg AM
55.38
PB
D12 80 m
Vind: -0.8
Finale A
Finale
Vind: -0.8
1
Lukas Schiørring Dragø
Lukas Schiørring Dragø ('08)
08
Aalborg AM
12.22
2
Rasmussen Nikolaj
Rasmussen Nikolaj ('08)
08
SIK80
12.36
PB
3
Pelle Christiansen
Pelle Christiansen ('08)
08
SIK80
13.64
PB
D12 200 m
Vind: -0.3
Finale A
Finale
Vind: -0.3
1
Lukas Schiørring Dragø
Lukas Schiørring Dragø ('08)
08
Aalborg AM
30.30
PB
1
Maximilian Nikoukar
Maximilian Nikoukar ('08)
08
Aalborg AM
1:10.00
w
2
Rasmussen Nikolaj
Rasmussen Nikolaj ('08)
08
SIK80
33.37
PB
3
Pelle Christiansen
Pelle Christiansen ('08)
08
SIK80
33.92
PB
D12 Højdespring
Finale A
Finale
1
Maximilian Nikoukar
Maximilian Nikoukar ('08)
08
Aalborg AM
1.15
PB
D12 Længdespring 1 m zone
Finale A
Finale
1
Rasmussen Nikolaj
Rasmussen Nikolaj ('08)
08
SIK80
4.39
PB
2
Lukas Schiørring Dragø
Lukas Schiørring Dragø ('08)
08
Aalborg AM
4.08
3
Pelle Christiansen
Pelle Christiansen ('08)
08
SIK80
3.67
PB
D12 Kuglestød 3.0 kg
Finale A
Finale
1
Johan Skovsgaard
Johan Skovsgaard ('08)
08
Dybvad IK
8.09
PB
2
Rasmussen Nikolaj
Rasmussen Nikolaj ('08)
08
SIK80
6.55
PB
3
Maximilian Nikoukar
Maximilian Nikoukar ('08)
08
Aalborg AM
6.16
PB
4
Pelle Christiansen
Pelle Christiansen ('08)
08
SIK80
5.84
PB
5
Lukas Schiørring Dragø
Lukas Schiørring Dragø ('08)
08
Aalborg AM
5.80
PB
D12 Diskoskast 0.6 kg
Finale A
Finale
1
Maximilian Nikoukar
Maximilian Nikoukar ('08)
08
Aalborg AM
18.32
PB
P12 80 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Elin Lynge
Elin Lynge ('08)
08
Aalborg AM
11.47
w
2
Frida Rengnér Fischer
Frida Rengnér Fischer ('08)
08
SIK80
12.70
w
3
Anne-Dicte Abel Lindholm
Anne-Dicte Abel Lindholm ('07)
07
Aalborg AM
13.86
w
P12 200 m
Vind: +0.3
Finale A
Finale
Vind: +0.3
1
Elin Lynge
Elin Lynge ('08)
08
Aalborg AM
30.03
1
Frida Rengnér Fischer
Frida Rengnér Fischer ('08)
08
SIK80
1:16.93
w
2
Anne-Dicte Abel Lindholm
Anne-Dicte Abel Lindholm ('07)
07
Aalborg AM
1:21.47
w
P12 Højdespring
Finale A
Finale
1
Frida Rengnér Fischer
Frida Rengnér Fischer ('08)
08
SIK80
1.35
PB
P12 Længdespring 1 m zone
Finale A
Finale
1
Elin Lynge
Elin Lynge ('08)
08
Aalborg AM
4.93
PB
2
Anne-Dicte Abel Lindholm
Anne-Dicte Abel Lindholm ('07)
07
Aalborg AM
3.58
PB
P12 Kuglestød 2.0 kg
Finale A
Finale
1
Elin Lynge
Elin Lynge ('08)
08
Aalborg AM
9.83
PB
2
Frida Rengnér Fischer
Frida Rengnér Fischer ('08)
08
SIK80
8.87
PB
3
Anne-Dicte Abel Lindholm
Anne-Dicte Abel Lindholm ('07)
07
Aalborg AM
6.08
PB
D11 60 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Daniel Ramon
Daniel Ramon ('09)
09
SIK80
9.24
w
2
Willas Harrig Mogensbæk
Willas Harrig Mogensbæk ('09)
09
SIK80
9.93
w
3
Nicklas Østergaard Trangeled
Nicklas Østergaard Trangeled ('09)
09
SIK80
10.28
w
4
Alexander Beth Broberg
Alexander Beth Broberg ('09)
09
SIK80
11.15
w
5
Niels Peter Rovsing Meng
Niels Peter Rovsing Meng ('09)
09
SIK80
11.83
w
D11 200 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Willas Harrig Mogensbæk
Willas Harrig Mogensbæk ('09)
09
SIK80
33.56
w
1
Daniel Ramon
Daniel Ramon ('09)
09
SIK80
1:10.80
w
2
Alexander Beth Broberg
Alexander Beth Broberg ('09)
09
SIK80
37.71
w
2
Bertram Ulfkjær Østergaard
Bertram Ulfkjær Østergaard ('09)
09
SIK80
1:19.44
w
D11 Højdespring
Finale A
Finale
1
Niels Peter Rovsing Meng
Niels Peter Rovsing Meng ('09)
09
SIK80
1.05
2
Alexander Beth Broberg
Alexander Beth Broberg ('09)
09
SIK80
0.95
D11 Længdespring 1 m zone
Finale A
Finale
1
Daniel Ramon
Daniel Ramon ('09)
09
SIK80
3.89
2
Willas Harrig Mogensbæk
Willas Harrig Mogensbæk ('09)
09
SIK80
3.77
PB
3
Nicklas Østergaard Trangeled
Nicklas Østergaard Trangeled ('09)
09
SIK80
3.55
4
Bertram Ulfkjær Østergaard
Bertram Ulfkjær Østergaard ('09)
09
SIK80
3.14
PB
D11 Kuglestød 2.0 kg
Finale A
Finale
1
Niels Peter Rovsing Meng
Niels Peter Rovsing Meng ('09)
09
SIK80
9.11
PB
2
Nicklas Østergaard Trangeled
Nicklas Østergaard Trangeled ('09)
09
SIK80
7.90
PB
3
Willas Harrig Mogensbæk
Willas Harrig Mogensbæk ('09)
09
SIK80
7.84
PB
4
Daniel Ramon
Daniel Ramon ('09)
09
SIK80
6.96
PB
5
Bertram Ulfkjær Østergaard
Bertram Ulfkjær Østergaard ('09)
09
SIK80
6.24
PB
6
Alexander Beth Broberg
Alexander Beth Broberg ('09)
09
SIK80
4.68
PB
P11 60 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Bianca Pedersen
Bianca Pedersen ('10)
10
SIK80
11.60
w
P11 Længdespring 1 m zone
Finale A
Finale
1
Bianca Pedersen
Bianca Pedersen ('10)
10
SIK80
2.89
PB
D10 60 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Magnus Christensen
Magnus Christensen ('10)
10
SIK80
10.85
w
2
Theodor Søndergaard Sørensen
Theodor Søndergaard Sørensen ('10)
10
SIK80
10.94
w
3
Birk Nielsen Benjamin
Birk Nielsen Benjamin ('10)
10
Aalborg AM
11.76
w
D10 200 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Magnus Christensen
Magnus Christensen ('10)
10
SIK80
36.55
w
2
Theodor Søndergaard Sørensen
Theodor Søndergaard Sørensen ('10)
10
SIK80
38.34
w
3
Birk Nielsen Benjamin
Birk Nielsen Benjamin ('10)
10
Aalborg AM
43.12
w
D10 Højdespring
Finale A
Finale
1
Theodor Søndergaard Sørensen
Theodor Søndergaard Sørensen ('10)
10
SIK80
1.05
PB
D10 Længdespring 1 m zone
Finale A
Finale
1
Magnus Christensen
Magnus Christensen ('10)
10
SIK80
3.40
2
Birk Nielsen Benjamin
Birk Nielsen Benjamin ('10)
10
Aalborg AM
3.12
PB
D10 Kuglestød 2.0 kg
Finale A
Finale
1
Magnus Christensen
Magnus Christensen ('10)
10
SIK80
6.13
PB
2
Birk Nielsen Benjamin
Birk Nielsen Benjamin ('10)
10
Aalborg AM
6.03
PB
3
Theodor Søndergaard Sørensen
Theodor Søndergaard Sørensen ('10)
10
SIK80
5.65
PB
P10 60 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Sarah Emilie Hartmann Nielsen
Sarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)
10
Aalborg AM
9.94
w
2
Claudia Nodari
Claudia Nodari ('10)
10
Dybvad IK
10.38
w
3
Elinor Bach Larsen
Elinor Bach Larsen ('10)
10
Aalborg AM
10.59
w
4
Silje Bergum
Silje Bergum ('10)
10
SIK80
11.19
w
5
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
10
Aalborg AM
11.52
w
6
Alberte Nielsen
Alberte Nielsen ('10)
10
SIK80
11.55
w
7
Signe Christensen
Signe Christensen ('10)
10
SIK80
11.76
w
8
Laura Nielsen
Laura Nielsen ('10)
10
SIK80
11.77
w
P10 200 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Elinor Bach Larsen
Elinor Bach Larsen ('10)
10
Aalborg AM
36.42
w
2
Silje Bergum
Silje Bergum ('10)
10
SIK80
38.64
w
3
Claudia Nodari
Claudia Nodari ('10)
10
Dybvad IK
39.46
w
4
Alberte Nielsen
Alberte Nielsen ('10)
10
SIK80
40.82
w
5
Signe Christensen
Signe Christensen ('10)
10
SIK80
40.88
w
6
Laura Nielsen
Laura Nielsen ('10)
10
SIK80
41.31
w
P10 Højdespring
Finale A
Finale
1
Sarah Emilie Hartmann Nielsen
Sarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)
10
Aalborg AM
1.25
2
Claudia Nodari
Claudia Nodari ('10)
10
Dybvad IK
1.05
PB
3
Laura Nielsen
Laura Nielsen ('10)
10
SIK80
1.00
PB
4
Silje Bergum
Silje Bergum ('10)
10
SIK80
0.90
PB
5
Alberte Nielsen
Alberte Nielsen ('10)
10
SIK80
0.85
PB
P10 Længdespring 1 m zone
Finale A
Finale
1
Elinor Bach Larsen
Elinor Bach Larsen ('10)
10
Aalborg AM
3.04
2
Signe Christensen
Signe Christensen ('10)
10
SIK80
3.03
3
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
10
Aalborg AM
2.67
4
Sarah Christiansen
Sarah Christiansen ('10)
10
SIK80
2.65
P10 Kuglestød 2.0 kg
Finale A
Finale
1
Sarah Emilie Hartmann Nielsen
Sarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)
10
Aalborg AM
6.74
PB
2
Claudia Nodari
Claudia Nodari ('10)
10
Dybvad IK
6.09
PB
3
Silje Bergum
Silje Bergum ('10)
10
SIK80
5.04
PB
4
Signe Christensen
Signe Christensen ('10)
10
SIK80
4.79
5
Elinor Bach Larsen
Elinor Bach Larsen ('10)
10
Aalborg AM
4.71
PB
6
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
10
Aalborg AM
4.56
PB
7
Laura Nielsen
Laura Nielsen ('10)
10
SIK80
4.27
PB
8
Alberte Nielsen
Alberte Nielsen ('10)
10
SIK80
3.61
PB
D9 40 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
11
Aalborg AM
7.33
w
D9 200 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
11
Aalborg AM
35.97
w
2
Bak Mikkel
Bak Mikkel ('11)
11
SIK80
46.61
w
D9 Længdespring 1 m zone
Finale A
Finale
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
11
Aalborg AM
3.57
PB
2
Bak Mikkel
Bak Mikkel ('11)
11
SIK80
2.67
PB
D9 Kuglestød 2.0 kg
Finale A
Finale
1
Bak Mikkel
Bak Mikkel ('11)
11
SIK80
3.53
PB
D9 Boldkast 145 gram
Finale A
Finale
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
11
Aalborg AM
29.17
PB
2
Bak Mikkel
Bak Mikkel ('11)
11
SIK80
24.62
PB
P9 40 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
11
SIK80
7.41
w
2
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
11
Dybvad IK
7.91
w
3
Luna Marie Andersen
Luna Marie Andersen ('11)
11
SIK80
8.36
w
P9 60 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Stella Andersen
Stella Andersen ('11)
11
SIK80
11.52
w
P9 200 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
11
SIK80
39.20
w
2
Luna Marie Andersen
Luna Marie Andersen ('11)
11
SIK80
46.19
w
P9 Længdespring 1 m zone
Finale A
Finale
1
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
11
SIK80
3.26
PB
2
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
11
Dybvad IK
3.01
PB
3
Stella Andersen
Stella Andersen ('11)
11
SIK80
2.69
PB
4
Luna Marie Andersen
Luna Marie Andersen ('11)
11
SIK80
2.52
PB
P9 Kuglestød 2.0 kg
Finale A
Finale
1
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
11
Dybvad IK
5.53
PB
2
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
11
SIK80
5.11
PB
3
Luna Marie Andersen
Luna Marie Andersen ('11)
11
SIK80
4.30
PB
P9 Boldkast 145 gram
Finale A
Finale
1
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
11
Dybvad IK
24.89
PB
P8 40 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Ditte Bruun
Ditte Bruun ('12)
12
SIK80
8.49
w
P8 Længdespring 1 m zone
Finale A
Finale
1
Ditte Bruun
Ditte Bruun ('12)
12
SIK80
2.54
PB
P8 Kuglestød 2.0 kg
Finale A
Finale
1
Ditte Bruun
Ditte Bruun ('12)
12
SIK80
3.14
PB
P8 Boldkast 145 gram
Finale A
Finale
1
Ditte Bruun
Ditte Bruun ('12)
12
SIK80
10.70
PB
D7 40 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Philip Bang Jensen
Philip Bang Jensen ('15)
15
SIK80
10.04
w
2
Jonas V. Arvidson
Jonas V. Arvidson ('14)
14
SIK80
10.48
w
3
Johannes Lillienskjold
Johannes Lillienskjold ('15)
15
SIK80
11.02
w
D7 Længdespring 1 m zone
Finale A
Finale
1
Philip Bang Jensen
Philip Bang Jensen ('15)
15
SIK80
1.89
PB
2
Jonas V. Arvidson
Jonas V. Arvidson ('14)
14
SIK80
1.88
PB
3
Johannes Lillienskjold
Johannes Lillienskjold ('15)
15
SIK80
1.77
PB
D7 Boldkast 145 gram
Finale A
Finale
1
Johannes Lillienskjold
Johannes Lillienskjold ('15)
15
SIK80
4.10
PB
2
Philip Bang Jensen
Philip Bang Jensen ('15)
15
SIK80
8.05
PB
3
Jonas V. Arvidson
Jonas V. Arvidson ('14)
14
SIK80
3.64
PB
P7 40 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Freja Landrad Larsen
Freja Landrad Larsen ('13)
13
SIK80
9.80
w
2
Alberte Landvad Larsen
Alberte Landvad Larsen ('14)
14
SIK80
9.94
w
P7 Kuglestød 2.0 kg
Finale A
Finale
1
Freja Landrad Larsen
Freja Landrad Larsen ('13)
13
SIK80
4.19
PB
2
Alberte Landvad Larsen
Alberte Landvad Larsen ('14)
14
SIK80
2.46
PB
P7 Boldkast 145 gram
Finale A
Finale
1
Freja Landrad Larsen
Freja Landrad Larsen ('13)
13
SIK80
8.92
PB
2
Alberte Landvad Larsen
Alberte Landvad Larsen ('14)
14
SIK80
6.65
PB
M35 Længdespring
Finale A
Finale
1
Gijs Nordberg
Gijs Nordberg ('85)
85
SIK80
3.31
w
w
Head to head
×
Seneste resultater
24.4
Aalborg
Aalborg Outdoor I
21.4
Skanderborg
Klubstævne
20.4
Glostrup
Glostrup Games
17.4
Greve
Klubkastestævne
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne