Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: Tracks 3 25.8.2020
Esbjerg Stadion

M 100 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 11.21
  
 
2Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 11.63
  
 
3Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM12.45
  
 PB
4Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM13.24
  
  K 1 Mixed competition
M 200 m    
Vind: -1.8

Finale A

Finale
Vind: -1.8
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Sparta24.15
  
 
2William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 24.64
  
 SB
3Rasmus Jensen PaghRasmus Jensen Pagh ('05)Kolding KFUM 25.05
  
 PB
4Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM26.92
  
  K 1 Mixed competition
5Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 29.58
  
  K 2 Mixed competition
M 800 m    

Finale A

Finale
1Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM2:04.61
  
 
2Mike SteinMike Stein ('86)2:14.15
  
 PB
3Kasper JessenKasper Jessen ('81)Esbjerg AM2:27.23
  
 PB
4Malte Riegels-JakobsenMalte Riegels-Jakobsen ('06)Esbjerg AM2:26.45
  
 PB
5Sanne Rebekka BritingSanne Rebekka Briting ('86)Esbjerg AM2:39.96
  
  K 1 Mixed competition
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM9:23.63
  
 SB
2Rasmus MouridsenRasmus Mouridsen ('97)Esbjerg AM9:27.72
  
 PB
3Kasper PedersenKasper Pedersen ('91)Esbjerg AM9:33.27
  
 PB
4Henrik AndersenHenrik Andersen ('85)Esbjerg AM9:43.65
  
 PB
5Hans-Henrik SchmidtHans-Henrik Schmidt ('74)Esbjerg AM10:07.83
  
 SB
6Jeppe NielsenJeppe Nielsen ('91)10:08.25
  
 PB
7Freja Riegels JakobsenFreja Riegels Jakobsen ('04)Esbjerg AM10:24.87
  
  K 1 Mixed competition
8Daniel Ettrup LarsenDaniel Ettrup Larsen ('74)Esbjerg AM10:21.69
  
 PB
9Johnny BilagerJohnny Bilager ('81)Esbjerg AM10:19.29
  
 PB
10Morten BasseMorten Basse ('72)Esbjerg AM10:51.53
  
 SB
11Mads Dyhr BerggreenMads Dyhr Berggreen ('81)Esbjerg AM10:19.25
  
 PB
12Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 10:59.92
  
  K 2 Mixed competition
13Patrick AngelPatrick Angel ('83)10:10.84
  
 PB
14Niels KjærgaardNiels Kjærgaard ('90)Esbjerg AM10:21.70
  
 SB
15Rasmus Padkær JørgensenRasmus Padkær Jørgensen ('93)Esbjerg AM10:38.97
  
 PB
16Christian Galijatovich GramChristian Galijatovich Gram ('84)Esbjerg AM11:01.07
  
 PB
17Anja Overlund KristensenAnja Overlund Kristensen ('75)Esbjerg AM11:08.76
  
  K 3 Mixed competition
18Ronni AndersenRonni Andersen ('89)Esbjerg AM10:51.09
  
 PB
19Silas GärtnerSilas Gärtner ('06)Esbjerg AM11:50.18
  
 PB
20Rune Egede PedersenRune Egede Pedersen ('92)Esbjerg AM12:04.98
  
 SB
21Maria Kjergaard NielsenMaria Kjergaard Nielsen ('99)Esbjerg AM12:07.09
  
  K 4 Mixed competition
22Christian MartinezChristian Martinez ('70)Esbjerg AM11:19.71
  
 PB
23Christian Buch MadsenChristian Buch Madsen ('88)12:16.20
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM1:02.25
  
 PB
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF DNF
  
  K Mixed competition

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2