Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herning: Herning Atletikstadion 25.8.2020
Madpakkestævne

D17 200 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Simon NsabirimanaSimon Nsabirimana ('03)HGF AM26.6h w
  
 
D17 400 m    

Finale A

Finale
1Simon NsabirimanaSimon Nsabirimana ('03)HGF AM58.8h
  
 
P15 200 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM30.4h
  
 
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM12.8h w
  
 
D13 400 m    

Finale A

Finale
1Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM1:26.2h
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM3.81
  
 PB
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM28.36
  
 PB
D12 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM12.1h w
  
 
2Marcus Hasle TarpMarcus Hasle Tarp ('08)HGF AM12.5h w
  
 
3Andreas Sohn ChristensenAndreas Sohn Christensen ('08)HGF AM13.3h w
  
 
3Silas Holm-JensenSilas Holm-Jensen ('08)HGF AM13.3h w
  
 
5Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM13.5h w
  
 
6Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM14.0h w
  
 
7Mads Bro DaugårdMads Bro Daugård ('08)HGF AM14.2h w
  
 
8Mikkel BilbergMikkel Bilberg ('08)HGF AM14.5h w
  
 
D12 400 m    

Finale A

Finale
1Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM1:12.1h
  
 
2Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM1:16.0h
  
 
3Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM1:24.0h
  
 
4Andreas Sohn ChristensenAndreas Sohn Christensen ('08)HGF AM1:29.4h
  
 
4Silas Holm-JensenSilas Holm-Jensen ('08)HGF AM1:29.4h
  
 
6Mikkel BilbergMikkel Bilberg ('08)HGF AM1:04.8h
  104.80
 
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM4.04
  
 PB
2Silas Holm-JensenSilas Holm-Jensen ('08)HGF AM3.59
  
 PB
3Marcus Hasle TarpMarcus Hasle Tarp ('08)HGF AM3.54
  
 PB
4Andreas Sohn ChristensenAndreas Sohn Christensen ('08)HGF AM3.48
  
 PB
5Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM3.32
  
 PB
6Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM2.95
  
 PB
7Mikkel BilbergMikkel Bilberg ('08)HGF AM2.83
  
 PB
7Mads Bro DaugårdMads Bro Daugård ('08)HGF AM2.83
  
 PB
D12 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM33.21
  
 PB
2Marcus Hasle TarpMarcus Hasle Tarp ('08)HGF AM32.06
  
 PB
3Andreas Sohn ChristensenAndreas Sohn Christensen ('08)HGF AM29.25
  
 PB
4Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM25.73
  
 PB
5Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM23.19
  
 PB
6Silas Holm-JensenSilas Holm-Jensen ('08)HGF AM22.80
  
 PB
7Mads Bro DaugårdMads Bro Daugård ('08)HGF AM21.67
  
 PB
8Mikkel BilbergMikkel Bilberg ('08)HGF AM18.28
  
 PB
P12 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Maya RendbyMaya Rendby ('08)HGF AM12.7h w
  
 
2Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM13.1h w
  
 
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Maya RendbyMaya Rendby ('08)HGF AM3.52
  
 PB
2Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM3.47
  
 PB
P12 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM19.79
  
 PB
2Maya RendbyMaya Rendby ('08)HGF AM19.28
  
 PB
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Frederikke Ellegaard KroghFrederikke Ellegaard Krogh ('09)HGF AM10.5h w
  
 
2Julie DalsgaardJulie Dalsgaard ('09)HGF AM11.0h w
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Frederikke Ellegaard KroghFrederikke Ellegaard Krogh ('09)HGF AM3.16
  
 PB
2Julie DalsgaardJulie Dalsgaard ('09)HGF AM2.73
  
 PB
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Frederikke Ellegaard KroghFrederikke Ellegaard Krogh ('09)HGF AM15.33
  
 PB
2Julie DalsgaardJulie Dalsgaard ('09)HGF AM13.40
  
 PB
D10 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM9.5h w
  
 
2Daniel BordingDaniel Bording ('10)HGF AM10.3h w
  
 
2Lukas Næstholt ChristensenLukas Næstholt Christensen ('10)HGF AM10.3h w
  
 
D10 400 m    

Finale A

Finale
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM1:21.8h
  
 
2Daniel BordingDaniel Bording ('10)HGF AM1:30.9h
  
 
3Lukas Næstholt ChristensenLukas Næstholt Christensen ('10)HGF AM1:35.3h
  
 
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM3.75
  
 PB
2Daniel BordingDaniel Bording ('10)HGF AM3.15
  
 PB
3Lukas Næstholt ChristensenLukas Næstholt Christensen ('10)HGF AM2.74
  
 PB
D10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM31.85
  
 PB
2Daniel BordingDaniel Bording ('10)HGF AM25.40
  
 PB
3Lukas Næstholt ChristensenLukas Næstholt Christensen ('10)HGF AM9.15
  
 PB
P10 400 m    

Finale A

Finale
1Victoria Bach LarsenVictoria Bach Larsen ('10)HGF AM1:33.5h
  
 
P10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Victoria Bach LarsenVictoria Bach Larsen ('10)HGF AM2.51
  
 PB
P10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Victoria Bach LarsenVictoria Bach Larsen ('10)HGF AM14.28
  
 PB
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Ester Marie Søgaard AndertunEster Marie Søgaard Andertun ('11)HGF AM7.8h w
  
 
2Alberte Kjær HeesgaardAlberte Kjær Heesgaard ('11)HGF AM8.1h w
  
 
3Alma Roed DitlevsenAlma Roed Ditlevsen ('11)HGF AM8.5h w
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ester Marie Søgaard AndertunEster Marie Søgaard Andertun ('11)HGF AM2.55
  
 PB
2Alma Roed DitlevsenAlma Roed Ditlevsen ('11)HGF AM2.31
  
 PB
3Alberte Kjær HeesgaardAlberte Kjær Heesgaard ('11)HGF AM2.19
  
 PB
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Ester Marie Søgaard AndertunEster Marie Søgaard Andertun ('11)HGF AM11.28
  
 PB
2Alma Roed DitlevsenAlma Roed Ditlevsen ('11)HGF AM8.50
  
 PB
3Alberte Kjær HeesgaardAlberte Kjær Heesgaard ('11)HGF AM8.37
  
 PB
P8 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM7.5h w
  
 
2Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM7.8h w
  
 
3Laura KnappeLaura Knappe ('12)HGF AM8.2h w
  
 
3Villa Bøge DitlevsenVilla Bøge Ditlevsen ('12)HGF AM8.2h w
  
 
5Nanna Malou Schou-HøjNanna Malou Schou-Høj ('12)HGF AM8.9h w
  
 
P8 400 m    

Finale A

Finale
1Victoria Bach LarsenVictoria Bach Larsen ('10)HGF AM1:33.5h
  
 
1Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM1:34.0h
  
 
Nanna Malou Schou-HøjNanna Malou Schou-Høj ('12)HGF AM DNF
  
 
P8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM2.83
  
 PB
2Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM2.42
  
 PB
3Villa Bøge DitlevsenVilla Bøge Ditlevsen ('12)HGF AM2.35
  
 PB
4Nanna Malou Schou-HøjNanna Malou Schou-Høj ('12)HGF AM2.17
  
 PB
5Laura KnappeLaura Knappe ('12)HGF AM1.73
  
 PB
P8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM12.59
  
 PB
2Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM11.05
  
 PB
3Villa Bøge DitlevsenVilla Bøge Ditlevsen ('12)HGF AM10.69
  
 PB
4Nanna Malou Schou-HøjNanna Malou Schou-Høj ('12)HGF AM7.74
  
 PB
5Laura KnappeLaura Knappe ('12)HGF AM5.44
  
 PB

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne