Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Tracks 4 27.8.2020
Tårnby Stadion

M 100 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER11.11
  
 
2Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.29
  
 PB
3Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.48
  
 
4Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.54
  
 SB
5Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.70
  
 SB
6Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.80
  
 
7Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC11.96
  
 
Finale B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 11.68
  
 PB
2Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Amager AC11.81
  
 
3August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF12.05
  
 PB
4Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC12.39
  
 
5Villads ClausenVillads Clausen ('98)Amager AC12.71
  
 SB
6David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF13.24
  
 
Finale C
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 12.82
  
 PB
2Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta12.94
  
 SB
3Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)KIF13.23
  
 
4Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC13.97
  
 SB
5Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.26
  
 
M 200 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik22.33
  
 
2Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER22.40
  
 
3Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta22.82
  
 PB
4Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK23.05
  
 
5Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC24.27
  
 
6Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF24.35
  
 SB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF23.77
  
 
2Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF23.99
  
 PB
3Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC25.35
  
 
4Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC25.95
  
 PB
Finale C
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM22.94
  
 PB
2Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta26.39
  
 PB
3David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF27.16
  
 PB
4Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)KIF27.61
  
 
5Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC28.19
  
DR65 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1William DevantierWilliam Devantier Sparta3:51.91
  
 SB
2Theis LæssøeTheis Læssøe ('93)Amager AC3:55.68
  
 SB
3Julian GregersenJulian Gregersen ('98)Frederiksberg IF3:58.19
  
 PB
4Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta4:03.44
  
 SB
5Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta4:04.15
  
 SB
6Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF4:04.49
  
 PB
7Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF4:11.13
  
 PB
8
Albin Öberg
Albin Öberg ('04)
/ SWE4:11.74
  
 PB
9Agustin VacaflorAgustin Vacaflor ('93)4:12.55
  
 PB
10Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta4:12.64
  
 
11Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas4:14.15
  
 PB
12Jeppe Sjølin AndersenJeppe Sjølin Andersen ('01)Sparta4:14.90
  
 PB
13Carl Emil HjorthCarl Emil Hjorth ('04)Frederiksberg IF4:18.23
  
 SB
14Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19004:19.10
  
  K 1 Mixed competition
15Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta4:28.12
  
 
Finale B
1Mukhtar Isaq IbrahimMukhtar Isaq Ibrahim ('94)Sparta4:17.46
  
 SB
2Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM4:18.12
  
 PB
3Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)BAK4:19.95
  
 PB
4Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC4:20.54
  
 PB
4Stina TroestStina Troest ('94)Sparta4:20.54
  
  K 1 Mixed competition
6Rasmus Kirketerp CarlsenRasmus Kirketerp Carlsen ('92)Aarhus 1900 Tri4:22.16
  
 PB
7Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 4:23.27
  
 PB
8Anders LagergrenAnders Lagergren ('91)PSF4:23.67
  
 PB
9Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF4:24.62
  
 PB
10
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
/ SWE4:24.94
  
  K 2 Mixed competition
11Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:25.04
  
  K 3 Mixed competition
12Nassim BaiouNassim Baiou ('82)Sparta4:27.47
  
 
13Simone GladSimone Glad ('90)Sparta4:27.99
  
  K 4 Mixed competition
14Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta4:31.74
  
  K 5 Mixed competition
15Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta4:33.86
  
 
16Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne4:36.59
  
 SB
17Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF4:47.82
  
 PB
Finale C
1Nils Christian GregersNils Christian Gregers ('02)Trongårdens IF 4:35.73
  
 PB
2Christian KjellmanChristian Kjellman ('02)Trongårdens IF 4:36.39
  
 PB
3Bjarke Norre RasmussenBjarke Norre Rasmussen ('03)Team DistanceRunning.dk4:36.98
  
 PB
4
Finn Grindal
Finn Grindal ('07)
/ SWE4:37.21
  
 PB
5Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM4:39.88
  
 
6Simon LessélSimon Lessél ('90)AK Brøndby4:40.03
  
 
7Philip MørchPhilip Mørch ('74)Blovstrød Løverne4:45.76
  
 PB
8Laurits PantmannLaurits Pantmann ('03)BAC4:46.51
  
 PB
9Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne4:49.50
  
 PB
10William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4:52.10
  
 PB
11Michael Pedersen SkovlundMichael Pedersen Skovlund ('73)Trongårdens IF 4:58.89
  
 PB
12Henrik LarsenHenrik Larsen ('64)Blovstrød Løverne5:01.89
  
 SB
13Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne5:07.09
  
  K 1 Mixed competition
14Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta5:10.70
  
  K 2 Mixed competition
15Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF5:15.69
  
  K 3 Mixed competition
Finale D
1Emil RasmussenEmil Rasmussen ('01)Frederiksberg IF4:49.44
  
 PB
2Anna Toft BoesenAnna Toft Boesen ('07)BAK5:08.91
  
  K 1 Mixed competition
3Alberte BrokAlberte Brok ('06)Sparta5:10.69
  
  K 2 Mixed competition
4Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK5:11.88
  
  K 3 Mixed competition
5Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta5:12.23
  
  K 4 Mixed competition
6Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta5:14.74
  
  K 5 Mixed competition
7Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)Hvidovre AM5:16.07
  
  K 6 Mixed competition
8Anna Tikjøb RasmussenAnna Tikjøb Rasmussen ('05)Sparta5:18.97
  
  K 7 Mixed competition
9Asmita Fritt-RasmussenAsmita Fritt-Rasmussen ('98)Trongårdens IF 5:25.36
  
  K 8 Mixed competition
10Celine Sams NielsenCeline Sams Nielsen ('05)Sparta5:34.71
  
  K 9 Mixed competition
11Mathilde Holck HansenMathilde Holck Hansen ('02)Sparta5:46.04
  
  K 10 Mixed competition
12Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF6:03.96
  
  K 11 Mixed competition
13Asta Hubeck-GraudalAsta Hubeck-Graudal ('80)6:09.87
  
  K 12 Mixed competition
Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK DNF
  
  K Mixed competition
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Thomas Møller LorentzenThomas Møller Lorentzen ('86)Sparta15:15.89
  
 PB
2David RørdamDavid Rørdam ('87)NBRO15:40.88
  
 PB
3Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)Sparta15:40.94
  
 PB
4Michael Stewart FoghMichael Stewart Fogh ('90)15:42.36
  
 PB
5Nikolaj DamNikolaj Dam ('90)Sparta15:49.30
  
 
6Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta15:50.04
  
 
7Martin Eisemann de AlmeidaMartin Eisemann de Almeida ('93)Odense Atletik 16:02.02
  
 SB
8Asbjørn Guldhammer RiisAsbjørn Guldhammer Riis ('96)Sparta16:16.96
  
 SB
9Carl RiisgaardCarl Riisgaard ('93)16:19.96
  
 PB
10Nicolai Bloch LindeNicolai Bloch Linde ('91)Sparta16:20.92
  
 PB
11Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)16:39.17
  
 
12Christian SkovmøllerChristian Skovmøller ('87)VO2RC16:55.73
  
 PB
13Alex PedersenAlex Pedersen ('93)NBRO17:08.64
  
 SB
Andreas ÆrenlundAndreas Ærenlund ('97)VO2RC DNF
  
 
Morten GreenMorten Green ('87)HRC DNF
  Pace
 
Leon Kofoed AndersenLeon Kofoed Andersen ('91)Sparta DNF
  
 
Joakim SvolgaardJoakim Svolgaard ('87)Sparta DNF
  
 
Finale B
1Lucas JeppesenLucas Jeppesen ('04)Korsør AM16:19.67
  
 PB
2Jonas CorfitzenJonas Corfitzen ('76)THS16:24.76
  
 PB
3Frederik BakFrederik Bak ('94)SIK8016:30.45
  
 PB
4Frans PedersenFrans Pedersen ('84)NBRO16:34.11
  
 
5Lucas Seyrekbasan KrisensLucas Seyrekbasan Krisens ('99)VO2RC16:35.48
  
 PB
6Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas16:36.27
  
 PB
7Anders Pagh Engel JensenAnders Pagh Engel Jensen ('94)Sparta16:36.63
  
 PB
8Peter Harbo JakobsenPeter Harbo Jakobsen ('79)Trongårdens IF 16:38.56
  
 PB
9Adria Baro BioscaAdria Baro Biosca ('96)Sparta16:41.87
  
 PB
10Ronnie MoriRonnie Mori ('91)VO2RC16:42.48
  
 PB
11Tobias LiljeqvistTobias Liljeqvist ('92)VO2RC16:44.27
  
 PB
12Frederik Johan SørensenFrederik Johan Sørensen ('97)Sparta16:45.59
  
 PB
13Nicolai MadsenNicolai Madsen ('93)Odense Atletik 16:46.71
  
 SB
14Flemming Adler BankFlemming Adler Bank ('74)Amager AC16:47.39
  
 PB
15Søren Kell JensenSøren Kell Jensen ('79)KIF16:48.88
  
 SB
16Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF17:24.60
  
 SB
17Kim HermansenKim Hermansen ('63)SØAM17:27.90
  
 PB
18Rasmus VidøRasmus Vidø ('80)Team DistanceRunning.dk17:29.85
  
 SB
19Ulrikke EvensenUlrikke Evensen ('94)Hvidovre AM17:30.44
  
  K 1 Mixed competition
Carsten SillehovedCarsten Sillehoved ('70)SØAM DNF
  
 
Finale C
1Fie Sønderby ChristensenFie Sønderby Christensen ('93)RUNAAR16:49.00
  
  K 1 Mixed competition
2Dennis FoldagerDennis Foldager ('86)16:50.53
  
 PB
3Kittiyaphong NagulrumKittiyaphong Nagulrum ('93)17:07.65
  
 PB
4Jonas FuhrmannJonas Fuhrmann ('95)Sparta17:15.05
  
 PB
5Ronny Sommer KjærRonny Sommer Kjær ('87)Herlev Atletik17:24.50
  
 PB
6Christian-Emil ThorupChristian-Emil Thorup ('89)17:27.65
  
 PB
7Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta17:29.51
  
 PB
8Sebastian BondSebastian Bond ('94)17:33.66
  
 PB
9Mikkel HøeghMikkel Høegh ('77)Trongårdens IF 17:34.52
  
 PB
10Patrick O’BrienPatrick O’Brien ('86)17:35.67
  
 PB
11Louise Kjærulff TietzeLouise Kjærulff Tietze ('93)VO2RC17:36.19
  
  K 2 Mixed competition
12
Julia Nilsson
Julia Nilsson ('92)
/ SWE17:40.57
  
  K 3 Mixed competition
13Rasmus MelsenRasmus Melsen ('83)17:47.78
  
 PB
14Anders SpanggaardAnders Spanggaard ('82)VO2RC18:04.31
  
 SB
15Louise Lund NielsenLouise Lund Nielsen ('87)VO2RC18:04.79
  
  K 4 Mixed competition
16Karina SørensenKarina Sørensen ('82)Snik Atletik18:34.74
  
  K 5 Mixed competition
Claus LindbjergClaus Lindbjerg ('70)SØAM DNF
  
 
Finale D
1Morten Reiter NielsenMorten Reiter Nielsen ('88)18:00.80
  
 PB
2Frederik Fobian NielsenFrederik Fobian Nielsen ('95)18:26.61
  
 PB
3Thomas QvistgaardThomas Qvistgaard ('73)Trongårdens IF 18:27.16
  
 PB
4Bo AntvorskovBo Antvorskov ('61)Amager AC18:38.66
  
 SB
5Michael HansenMichael Hansen ('64)SØAM18:58.40
  
 PB
7Mads ErtingMads Erting ('03)Helsingør IF19:03.13
  
 PB
8Michelle PoulsenMichelle Poulsen ('92)Sparta19:13.87
  
  K 1 Mixed competition
9Malene MunkholmMalene Munkholm ('68)Sparta19:14.13
  
  K 2 Mixed competition
10Laura MelanderLaura Melander ('93)VO2RC19:18.41
  
  K 3 Mixed competition
11Jesper Bollerslev JensenJesper Bollerslev Jensen ('71)Amager AC19:37.72
  
 PB
12Jimmi JohnsenJimmi Johnsen ('69)Amager AC19:41.12
  
 PB
13Helene DraborgHelene Draborg ('95)19:42.80
  
  K 4 Mixed competition
14Claus AnkærClaus Ankær ('71)Amager AC19:45.01
  
 
14Michael SmerdalMichael Smerdal ('68)Amager AC19:45.01
  
 PB
16Katharina ZobelKatharina Zobel ('07)BAC20:29.32
  
  K 5 Mixed competition
17Asta Hubeck-GraudalAsta Hubeck-Graudal ('80)22:50.60
  
  K 6 Mixed competition
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK1.25
  
 
 
1.25
  O
1.30
XXX
      
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK2.70
  
 
 
2.50
Xo
2.60
  O
2.70
  O
2.80
XXX
    
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Emil FrændeEmil Frænde Sparta6.65 w
w
  
 
 
6.65
 0.0
4.59
 0.0
  X6.54
 0.0
  X  X  
2Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.20 w
w
  
 
 
6.00
 0.0
6.13
 0.0
6.20
 0.0
6.16
 0.0
6.05
 0.0
5.96
 0.0
  
3Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK5.91 w
w
  
 
 
5.53
 0.0
5.84
 0.0
  X5.91
 0.0
  X  X  
Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM NM
  
 
 
  X  –  –  –  –  –  
K 100 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.48
  
 
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.79
  
 
3Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF12.99
  
 =PB
4Rebekka LütkenRebekka Lütken ('97)AK Brøndby13.08
  
 PB
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.22
  
 
2Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta13.24
  
 
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.28
  
 
4Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.67
  
 
5Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC14.09
  
 PB
6Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC14.60
  
 PB
K 200 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta25.23
  
 =SB
2Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF25.57
  
 
3Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta25.69
  
 SB
4Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta27.02
  
 PB
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF26.60
  
 PB
2Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta26.94
  
 PB
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta27.08
  
 PB
4Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta27.44
  
 PB
5Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC27.75
  
 SB
6Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)Sparta27.92
  
 
Finale C
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC30.46
  
 PB
2Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC31.38
  
 PB
3Asta Hubeck-GraudalAsta Hubeck-Graudal ('80)38.24
  
 PB
K 5000 m    
Finale D
6May JensenMay Jensen ('94)Sparta18:58.59
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.70
  
 
 
1.66
XXO
1.70
 XO
1.75
XXX
     
2Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.60
  
 
 
1.51
  O
1.54
  O
1.57
  O
1.60
XXO
1.63
XXX
   
3Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC1.54
  
 
 
1.45
 XO
1.48
  O
1.51
  O
1.54
XXO
1.57
XXX
   
4Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.51
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.48
XXO
1.51
XXO
1.54
XXX
  
Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta NH
  
 
 
1.35
XXX
       
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.40
  
 
 
3.00
   o
3.20
XXO
3.40
  O
3.50
XXX
    
2Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC3.20
  
 
 
3.00
   o
3.20
 XO
3.40
XXX
     
3Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.90
  
 
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
XXX
   
4Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC2.30
  
 =PB
 
2.20
   o
2.30 =PB
  O
2.40
XXX
     
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta5.63
+0.9
  
 PB
 
5.51 PB
 1.3
5.60 PB
 0.7
5.63 PB
 0.9
  X4.25
 0.5
  X  
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta5.42
+0.7
  
 =PB
 
5.42 PB
 1.2
5.41
 1.0
5.18
 0.1
5.22
 0.7
5.29
 0.5
5.42 =PB
 0.7
  
3Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta5.34
+0.1
  
 SB
 
5.31 SB
 1.0
5.34 SB
 0.1
4.13
 0.1
5.10
 0.7
  X  X  
4Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.21
+0.7
  
 PB
 
  X5.11 PB
 0.8
5.21 PB
 0.7
5.18
 0.4
  X  X  
5Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.17
0.0
  
 
 
4.98
 0.0
4.93
 0.2
  X5.17
 0.0
5.04
 0.1
  X  
6Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas4.89
0.0
  
 
 
4.05
 0.5
4.65
 0.1
4.66
 1.0
4.78
 1.2
4.72
 0.5
4.89
 0.0
  
7Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.82
+0.8
  
 PB
 
4.76 PB
 1.4
4.43
 0.6
4.71
 0.0
4.79 PB
 0.7
4.79 =PB
 1.1
4.82 PB
 0.8
  
8Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC4.78
+0.7
  
 
 
3.46
 0.4
3.26
 1.1
  X  X4.72
 0.7
4.78
 0.7
  
9Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC4.67
0.0
  
 PB
 
4.49
 1.3
4.49
 0.9
4.36
 0.8
4.67 PB
 0.0
4.57
 0.0
4.62
 1.2
  
10Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)Hvidovre AM4.22
+1.3
  
 
 
4.22
 1.3
  X3.92
 0.9
  X  X  X  
11Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC4.20
0.0
  
 PB
 
3.98
 0.5
4.07
 0.7
4.07
 0.0
3.89
 0.9
4.20 PB
 0.0
  X  
12Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC3.81
+1.0
  
 
 
3.68
 1.4
3.79
 0.3
3.78
 0.0
3.81
 1.0
  X  X  

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle