Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Tracks 4 27.8.2020
Tårnby Stadion

M 100 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER11.11
  
 
2Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.29
  
 PB
3Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.48
  
 
4Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.54
  
 SB
5Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.70
  
 SB
6Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.80
  
 
7Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC11.96
  
 
Finale B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 11.68
  
 PB
2Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Amager AC11.81
  
 
3August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF12.05
  
 PB
4Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC12.39
  
 
5Villads ClausenVillads Clausen ('98)Amager AC12.71
  
 SB
6David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF13.24
  
 
Finale C
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 12.82
  
 PB
2Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta12.94
  
 SB
3Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)KIF13.23
  
 
4Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC13.97
  
 SB
5Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.26
  
 
M 200 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik22.33
  
 
2Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER22.40
  
 
3Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta22.82
  
 PB
4Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK23.05
  
 
5Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC24.27
  
 
6Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF24.35
  
 SB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF23.77
  
 
2Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF23.99
  
 PB
3Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC25.35
  
 
4Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC25.95
  
 PB
Finale C
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM22.94
  
 PB
2Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta26.39
  
 PB
3David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF27.16
  
 PB
4Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)KIF27.61
  
 
5Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC28.19
  
DR65 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1William DevantierWilliam Devantier Sparta3:51.91
  
 SB
2Theis LæssøeTheis Læssøe ('93)Amager AC3:55.68
  
 SB
3Julian GregersenJulian Gregersen ('98)Frederiksberg IF3:58.19
  
 PB
4Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta4:03.44
  
 SB
5Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta4:04.15
  
 SB
6Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF4:04.49
  
 PB
7Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF4:11.13
  
 PB
8
Albin Öberg
Albin Öberg ('04)
/ SWE4:11.74
  
 PB
9Agustin VacaflorAgustin Vacaflor ('93)4:12.55
  
 PB
10Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta4:12.64
  
 
11Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas4:14.15
  
 PB
12Jeppe Sjølin AndersenJeppe Sjølin Andersen ('01)Sparta4:14.90
  
 PB
13Carl Emil HjorthCarl Emil Hjorth ('04)Frederiksberg IF4:18.23
  
 SB
14Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19004:19.10
  
  K 1
15Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta4:28.12
  
 
Finale B
1Mukhtar Isaq IbrahimMukhtar Isaq Ibrahim ('94)Sparta4:17.46
  
 SB
2Simon Birhan Worsøe ClausenSimon Birhan Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM4:18.12
  
 PB
3Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)BAK4:19.95
  
 PB
4Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC4:20.54
  
 PB
4Stina TroestStina Troest ('94)Sparta4:20.54
  
  K 1
6Rasmus Kirketerp CarlsenRasmus Kirketerp Carlsen ('92)Aarhus 1900 Tri4:22.16
  
 PB
7Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 4:23.27
  
 
8Anders LagergrenAnders Lagergren ('91)PSF4:23.67
  
 PB
9Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF4:24.62
  
 PB
10
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
/ SWE4:24.94
  
  K 2
11Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:25.04
  
  K 3
12Nassim BaiouNassim Baiou ('82)Sparta / GBR4:27.47
  
 
13Simone GladSimone Glad ('90)Sparta4:27.99
  
  K 4
14Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta4:31.74
  
  K 5
15Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta4:33.86
  
 
16Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne4:36.59
  
 SB
17Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF4:47.82
  
 PB
Finale C
1Nils Christian GregersNils Christian Gregers ('02)Trongårdens IF 4:35.73
  
 PB
2Christian KjellmanChristian Kjellman ('02)Trongårdens IF 4:36.39
  
 PB
3Bjarke Norre RasmussenBjarke Norre Rasmussen ('03)Team DistanceRunning.dk4:36.98
  
 PB
4
Finn Grindal
Finn Grindal ('07)
/ SWE4:37.21
  
 PB
5Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM4:39.88
  
 PB
6Simon LessélSimon Lessél ('90)AK Brøndby4:40.03
  
 
7Philip MørchPhilip Mørch ('74)Blovstrød Løverne4:45.76
  
 PB
8Laurits PantmannLaurits Pantmann ('03)BAC4:46.51
  
 PB
9Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne4:49.50
  
 PB
10William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4:52.10
  
 PB
11Michael Pedersen SkovlundMichael Pedersen Skovlund ('73)Trongårdens IF 4:58.89
  
 PB
12Henrik LarsenHenrik Larsen ('64)Blovstrød Løverne5:01.89
  
 SB
13Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne5:07.09
  
  K 1
14Elisabeth Thorsti Møller RønnstadElisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)Sparta5:10.70
  
  K 2
15Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF5:15.69
  
  K 3
Finale D
1Emil RasmussenEmil Rasmussen ('01)Frederiksberg IF4:49.44
  
 PB
2Anna Toft BoesenAnna Toft Boesen ('07)BAK5:08.91
  
  K 1
3Alberte BrokAlberte Brok ('06)Sparta5:10.69
  
  K 2
4Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK5:11.88
  
  K 3
5Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta5:12.23
  
  K 4
6Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta5:14.74
  
  K 5
7Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)Hvidovre AM5:16.07
  
  K 6
8Anna Tikjøb RasmussenAnna Tikjøb Rasmussen ('05)Sparta5:18.97
  
  K 7
9Asmita Fritt-RasmussenAsmita Fritt-Rasmussen ('98)Trongårdens IF 5:25.36
  
  K 8
10Celine Sams NielsenCeline Sams Nielsen ('05)Sparta5:34.71
  
  K 9
11Mathilde Holck HansenMathilde Holck Hansen ('02)Sparta5:46.04
  
  K 10
12Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF6:03.96
  
  K 11
13Asta Hubeck-GraudalAsta Hubeck-Graudal ('80)6:09.87
  
  K 12
Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK DNF
  
  K
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Thomas Møller LorentzenThomas Møller Lorentzen ('86)Sparta15:15.89
  
 PB
2David RørdamDavid Rørdam ('87)NBRO15:40.88
  
 PB
3Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)Sparta15:40.94
  
 PB
4Michael Stewart FoghMichael Stewart Fogh ('90)15:42.36
  
 PB
5Nikolaj DamNikolaj Dam ('90)Sparta15:49.30
  
 
6Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta15:50.04
  
 
7Martin Eisemann de AlmeidaMartin Eisemann de Almeida ('93)Odense Atletik 16:02.02
  
 SB
8Asbjørn Guldhammer RiisAsbjørn Guldhammer Riis ('96)Frederiksberg IF16:16.96
  
 SB
9Carl RiisgaardCarl Riisgaard ('93)16:19.96
  
 PB
10Nicolai Bloch LindeNicolai Bloch Linde ('91)16:20.92
  
 PB
11Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)16:39.17
  
 
12Christian SkovmøllerChristian Skovmøller ('87)VO2RC16:55.73
  
 PB
13Alex PedersenAlex Pedersen ('93)NBRO17:08.64
  
 SB
Andreas ÆrenlundAndreas Ærenlund ('97)VO2RC DNF
  
 
Morten GreenMorten Green ('87)HRC DNF
  Pace
 
Leon Kofoed AndersenLeon Kofoed Andersen ('91)Sparta DNF
  
 
Joakim SvolgaardJoakim Svolgaard ('87)Sparta DNF
  
 
Finale B
1Lucas JeppesenLucas Jeppesen ('04)Korsør AM16:19.67
  
 PB
2Jonas CorfitzenJonas Corfitzen ('76)THS16:24.76
  
 PB
3Frederik BakFrederik Bak ('94)SIK8016:30.45
  
 PB
4Frans PedersenFrans Pedersen ('84)NBRO16:34.11
  
 
5Lucas Seyrekbasan KrisensLucas Seyrekbasan Krisens ('99)VO2RC16:35.48
  
 PB
6Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas16:36.27
  
 PB
7Anders Pagh Engel JensenAnders Pagh Engel Jensen ('94)Sparta16:36.63
  
 PB
8Peter Harbo JakobsenPeter Harbo Jakobsen ('79)Trongårdens IF 16:38.56
  
 PB
9Adria Baro BioscaAdria Baro Biosca ('96)Sparta16:41.87
  
 PB
10Ronnie MoriRonnie Mori ('91)VO2RC16:42.48
  
 PB
11Tobias LiljeqvistTobias Liljeqvist ('92)VO2RC16:44.27
  
 PB
12Frederik Johan SørensenFrederik Johan Sørensen ('97)Sparta16:45.59
  
 PB
13Nicolai MadsenNicolai Madsen ('93)Odense Atletik 16:46.71
  
 SB
14Flemming Adler BankFlemming Adler Bank ('74)Amager AC16:47.39
  
 PB
15Søren Kell JensenSøren Kell Jensen ('79)KIF16:48.88
  
 SB
16Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF17:24.60
  
 SB
17Kim HermansenKim Hermansen ('63)SØAM17:27.90
  
 PB
18Rasmus VidøRasmus Vidø ('80)Team DistanceRunning.dk17:29.85
  
 SB
19Ulrikke EvensenUlrikke Evensen ('94)Hvidovre AM17:30.44
  
  K 1
Carsten SillehovedCarsten Sillehoved ('70)SØAM DNF
  
 
Finale C
1Fie Sønderby ChristensenFie Sønderby Christensen ('93)16:49.00
  
  K 1
2Dennis FoldagerDennis Foldager ('86)16:50.53
  
 PB
3Kittiyaphong NagulrumKittiyaphong Nagulrum ('93)17:07.65
  
 PB
4Jonas FuhrmannJonas Fuhrmann ('95)Sparta17:15.05
  
 PB
5Ronny Sommer KjærRonny Sommer Kjær ('87)Herlev Atletik17:24.50
  
 PB
6Christian-Emil ThorupChristian-Emil Thorup ('89)17:27.65
  
 PB
7Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta17:29.51
  
 PB
8Sebastian BondSebastian Bond ('94)17:33.66
  
 PB
9Mikkel HøeghMikkel Høegh ('77)Trongårdens IF 17:34.52
  
 PB
10Patrick O'BrienPatrick O'Brien ('86)17:35.67
  
 PB
11Louise Kjærulff TietzeLouise Kjærulff Tietze ('93)VO2RC17:36.19
  
  K 2
12
Julia Nilsson
Julia Nilsson ('92)
/ SWE17:40.57
  
  K 3
13Rasmus MelsenRasmus Melsen ('83)17:47.78
  
 PB
14Anders SpanggaardAnders Spanggaard ('82)VO2RC18:04.31
  
 SB
15Louise Lund NielsenLouise Lund Nielsen ('87)VO2RC18:04.79
  
  K 4
16Karina SørensenKarina Sørensen ('82)Snik Atletik18:34.74
  
  K 5
Claus LindbjergClaus Lindbjerg ('70)SØAM DNF
  
 
Finale D
1Morten Reiter NielsenMorten Reiter Nielsen ('88)18:00.80
  
 PB
2Frederik Fobian NielsenFrederik Fobian Nielsen ('95)18:26.61
  
 PB
3Thomas QvistgaardThomas Qvistgaard ('73)Trongårdens IF 18:27.16
  
 PB
4Bo AntvorskovBo Antvorskov ('61)Amager AC18:38.66
  
 SB
5Michael HansenMichael Hansen ('64)SØAM18:58.40
  
 PB
7Mads ErtingMads Erting ('03)Helsingør IF19:03.13
  
 PB
8Michelle PoulsenMichelle Poulsen ('92)Sparta19:13.87
  
  K 1
9Malene MunkholmMalene Munkholm ('68)Sparta19:14.13
  
  K 2
10Laura MelanderLaura Melander ('93)VO2RC19:18.41
  
  K 3
11Jesper Bollerslev JensenJesper Bollerslev Jensen ('71)Amager AC19:37.72
  
 PB
12Jimmi JohnsenJimmi Johnsen ('69)Amager AC19:41.12
  
 PB
13Helene DraborgHelene Draborg ('95)19:42.80
  
  K 4
14Claus AnkærClaus Ankær ('71)Amager AC19:45.01
  
 
14Michael SmerdalMichael Smerdal ('68)Amager AC19:45.01
  
 PB
16Katharina ZobelKatharina Zobel ('07)BAC20:29.32
  
  K 5
17Asta Hubeck-GraudalAsta Hubeck-Graudal ('80)22:50.60
  
  K 6
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK1.25
  
 
 
1.25
  O
1.30
XXX
      
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK2.70
  
 
 
2.50
Xo
2.60
  O
2.70
  O
2.80
XXX
    
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Emil FrændeEmil Frænde Sparta6.65 w
w
  
 
 
6.65
 0.0
4.59
 0.0
  X6.54
 0.0
  X  X  
2Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.20 w
w
  
 
 
6.00
 0.0
6.13
 0.0
6.20
 0.0
6.16
 0.0
6.05
 0.0
5.96
 0.0
  
3Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK5.91 w
w
  
 
 
5.53
 0.0
5.84
 0.0
  X5.91
 0.0
  X  X  
Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM NM
  
 
 
  X  –  –  –  –  –  
K 100 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.48
  
 
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.79
  
 
3Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF12.99
  
 =PB
4Rebekka LütkenRebekka Lütken ('97)AK Brøndby13.08
  
 PB
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Nanna Bak GrubertNanna Bak Grubert ('04)BAK13.22
  
 =SB
2Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta13.24
  
 
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.28
  
 
4Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.67
  
 
5Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC14.09
  
 PB
6Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC14.60
  
 PB
K 200 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta25.23
  
 =SB
2Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF25.57
  
 
3Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta25.69
  
 SB
4Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta27.02
  
 PB
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF26.60
  
 PB
2Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta26.94
  
 PB
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta27.08
  
 PB
4Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta27.44
  
 PB
5Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC27.75
  
 SB
6Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)Sparta27.92
  
 
Finale C
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC30.46
  
 PB
2Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC31.38
  
 PB
3Asta Hubeck-GraudalAsta Hubeck-Graudal ('80)38.24
  
 PB
K 5000 m    
Finale D
6May JensenMay Jensen ('94)Sparta18:58.59
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.70
  
 
 
1.66
XXO
1.70
 XO
1.75
XXX
     
2Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.60
  
 
 
1.51
  O
1.54
  O
1.57
  O
1.60
XXO
1.63
XXX
   
3Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC1.54
  
 
 
1.45
 XO
1.48
  O
1.51
  O
1.54
XXO
1.57
XXX
   
4Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.51
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.48
XXO
1.51
XXO
1.54
XXX
  
Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta NH
  
 
 
1.35
XXX
       
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.40
  
 
 
3.00
   o
3.20
XXO
3.40
  O
3.50
XXX
    
2Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC3.20
  
 
 
3.00
   o
3.20
 XO
3.40
XXX
     
3Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.90
  
 
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
XXX
   
4Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC2.30
  
 =PB
 
2.20
   o
2.30 =PB
  O
2.40
XXX
     
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta5.63
+0.9
  
 PB
 
5.51 PB
 1.3
5.60 PB
 0.7
5.63 PB
 0.9
  X4.25
 0.5
  X  
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta5.42
+0.7
  
 =PB
 
5.42 PB
 1.2
5.41
 1.0
5.18
 0.1
5.22
 0.7
5.29
 0.5
5.42 =PB
 0.7
  
3Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta5.34
+0.1
  
 SB
 
5.31 SB
 1.0
5.34 SB
 0.1
4.13
 0.1
5.10
 0.7
  X  X  
4Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.21
+0.7
  
 PB
 
  X5.11 PB
 0.8
5.21 PB
 0.7
5.18
 0.4
  X  X  
5Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.17
0.0
  
 
 
4.98
 0.0
4.93
 0.2
  X5.17
 0.0
5.04
 0.1
  X  
6Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas4.89
0.0
  
 
 
4.05
 0.5
4.65
 0.1
4.66
 1.0
4.78
 1.2
4.72
 0.5
4.89
 0.0
  
7Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.82
+0.8
  
 PB
 
4.76 PB
 1.4
4.43
 0.6
4.71
 0.0
4.79 PB
 0.7
4.79 =PB
 1.1
4.82 PB
 0.8
  
8Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC4.78
+0.7
  
 
 
3.46
 0.4
3.26
 1.1
  X  X4.72
 0.7
4.78
 0.7
  
9Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC4.67
0.0
  
 PB
 
4.49
 1.3
4.49
 0.9
4.36
 0.8
4.67 PB
 0.0
4.57
 0.0
4.62
 1.2
  
10Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)Hvidovre AM4.22
+1.3
  
 
 
4.22
 1.3
  X3.92
 0.9
  X  X  X  
11Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC4.20
0.0
  
 PB
 
3.98
 0.5
4.07
 0.7
4.07
 0.0
3.89
 0.9
4.20 PB
 0.0
  X  
12Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC3.81
+1.0
  
 
 
3.68
 1.4
3.79
 0.3
3.78
 0.0
3.81
 1.0
  X  X  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive