Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bagsværd: DM Kastemangekamp 29‐30.8.2020
Bagsværd Stadion

M Kaste 5-kamp    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM3697
  
 PB
 
65,0843,4713,5044,1143,4716,6416,64
2Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM3513
  
 PB
 
51,6052,8713,2938,8252,8717,0517,05
3Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM3492
  
 SB
 
50,3847,0214,9841,4447,0215,8215,82
4Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK3473
  
 PB
 
53,8350,3112,5242,7650,3115,8115,81
5Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM3329
  
 SB
 
56,8739,8211,9337,5139,8217,5717,57
6Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK2997
  
 SB
 
56,8031,6212,1131,9231,6215,6315,63
7Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM2312
  
 
 
34,5032,8110,5433,8332,8110,7210,72
K Kaste 5-kamp    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Odense Atletik 3865
  
 PB
 
61,7233,0610,4736,0933,0618,1218,12
2Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM3836
  
 PB
 
48,2430,8512,9051,0930,8515,8815,88
3Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta3700
  
 PB
 
58,1428,9812,4033,5528,9816,7616,76
4Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM3461
  
 SB
 
46,6527,2713,7741,4127,2713,6413,64
5Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF2770
  
 PB
 
35,5434,8611,1625,3034,8611,8611,86
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AMDNF
  
 
 
47,94
D19 Kaste 5-kamp D19    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM3401
  
 PB
 
59,0433,6212,1737,3433,6219,53
2Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM3353
  
 PB
 
55,1238,3213,0134,5638,3218,76
3Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA3248
  
 PB
 
39,5052,6213,3942,8152,6214,45
4Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC2407
  
 PB
 
33,0438,1010,0533,5038,1012,10
P19 Kaste 5-kamp    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF3288
  
 
 
44,5931,2111,0133,8931,21
2Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2672
  
 PB
 
36,0830,0710,6021,8930,07
D17 Spydkast 700 gram    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
D17 Kaste 5-kamp D17    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 3592
  
 PB
 
56,7641,6713,7644,7841,6717,1917,19
2Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 3204
  
 PB
 
38,4444,0415,3241,8744,0414,4514,45
3Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta3111
  
 PB
 
48,0849,9812,3935,8049,9813,8313,83
4Julius KleinJulius Klein ('04)BAC2527
  
 PB
 
45,3438,759,9729,3338,7512,0712,07
5Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM1817
  
 PB
 
38,778,7925,49NM11,4711,47
6David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF1496
  
 PB
 
21,6023,348,7227,1723,346,426,42
P17 Kaste 5-kamp P17    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta3108
  
 PB
 
46,8229,3110,4928,5129,3114,7614,76
2Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC2656
  
 PB
 
45,4018,779,9723,1018,7713,3613,36
D15 Kastefirekamp D15    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik2323
  
 PB
 
39,9113,5142,3237,19
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik1970
  
 PB
 
45,4411,8833,7825,13
3Valdemar KoppValdemar Kopp ('06)Sparta1437
  
 PB
 
19,6210,4628,7629,92
P15 Kastefirekamp P15    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM2828
  
 PB
 
51,0910,8740,4337,5837,58
2Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC2158
  
 PB
 
44,729,3024,4131,3131,31
3Fiona Svane MilneFiona Svane Milne ('05)Odense Atletik 2135
  
 PB
 
36,1311,9629,0026,2926,29
4Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM2128
  
 PB
 
42,979,6927,4927,4127,41
5Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC1592
  
 PB
 
19,289,4030,5724,0124,01
6Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM1063
  
 PB
 
21,277,7215,7913,6613,66

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle