Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: Tracks 5 29.8.2020
Odense Atletikstadion

M 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.76
  
 
2Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 11.47
  
 =PB
3Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF12.82
  
 
4Lasse KromannLasse Kromann ('96)Odense Atletik 21.04
  
 PB
M 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF25.70
  
 
2Johnny JensenJohnny Jensen ('64)Odense Atletik 28.77
  
 PB
3Christian AndreassenChristian Andreassen ('04)Odense Atletik 26.84
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Jonathan Kure FriisJonathan Kure Friis ('97)KIF51.09
  
 
2Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM51.58
  
 PB
3Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Sparta51.66
  
 PB
4Lasse KromannLasse Kromann ('96)Odense Atletik 1:32.72
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1William DevantierWilliam Devantier Sparta1:52.83
  
 SB
2Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)Sparta1:54.01
  
 
3Yusuf AlinYusuf Alin ('95)Sparta1:55.70
  
 PB
4Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 1:57.79
  
 
5Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC1:57.96
  
 SB
6Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik1:58.74
  
 
7Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 19002:00.87
  
 PB
8
Robin Sterner
Robin Sterner ('91)
/ SWE2:04.79
  
 
Finale B
1Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF1:56.80
  
 PB
2Julian GregersenJulian Gregersen ('98)Frederiksberg IF1:57.68
  
 PB
3Michael JensenMichael Jensen ('87)AGF Atletik1:58.70
  
 PB
4Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM1:59.47
  
 SB
5Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF1:59.54
  
 PB
6Agustin VacaflorAgustin Vacaflor ('93)2:07.67
  
 PB
Finale C
1Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM2:01.60
  
 SB
2Carl Emil HjorthCarl Emil Hjorth ('04)Frederiksberg IF2:01.94
  
 PB
3Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF2:02.58
  
 PB
4Simon Høberg OlesenSimon Høberg Olesen Aalborg AM2:03.72
  
 PB
5Yousef BellouchYousef Bellouch ('98)Frederiksberg IF2:04.09
  
 PB
6Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta2:07.25
  
 
Finale D
1Louis Lepetit ThomsenLouis Lepetit Thomsen ('94)Sparta2:07.33
  
 PB
2Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)Sparta2:09.25
  
  K 1 Mixed competition
3Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF2:11.27
  
 
4Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:11.34
  
 PB
5Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Aarhus 19002:13.41
  
  K 2 Mixed competition
6
Anders Rydell
Anders Rydell ('78)
/ SWE2:13.66
  
 SB
Finale E
11Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF2:54.27
  
 SB
René L. PedersenRené L. Pedersen ('61)Odense Atletik DNF
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 14:50.19
  
 PB
2Morten LynghøjMorten Lynghøj ('86)SG Atletik15:23.75
  
 PB
3Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC15:31.01
  
 
4Jonas Astrup BeckJonas Astrup Beck ('79)15:36.83
  
 PB
5Rasmus JessingRasmus Jessing ('78)NBRO15:42.17
  
 PB
6Rasmus Fabech StormRasmus Fabech Storm ('94)Odense Atletik 15:46.95
  
 
7Christian Blom NassChristian Blom Nass ('01)Odense Atletik 15:48.19
  
 PB
8Laura Valgreen PetersenLaura Valgreen Petersen Odense Atletik 15:50.75
  
  K 1 Mixed competition
9Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)BAC16:07.06
  
 
Finale B
1Damian LopezDamian Lopez ('89)16:39.82
  
 PB
2Jan Christian Herum PedersenJan Christian Herum Pedersen ('02)SG Atletik16:51.64
  
 PB
3Lasse JensenLasse Jensen ('05)Odense Atletik 17:04.68
  
 PB
4Thore EriksenThore Eriksen ('73)Odense Atletik 17:25.52
  
 SB
5Astrid My Rønde KristensenAstrid My Rønde Kristensen ('04)SG Atletik17:27.12
  
  K 1 Mixed competition
6Daniel Bilgrav PedersenDaniel Bilgrav Pedersen ('89)Fredericia Tri17:40.58
  
 PB
7Damian JanduraDamian Jandura ('88)SG Atletik18:18.08
  
 
8Martin EttrupMartin Ettrup ('89)18:38.50
  
 PB
9Johanne TolstrupJohanne Tolstrup ('95)18:45.66
  
  K 2 Mixed competition
10Emely RavnEmely Ravn Odense Atletik 19:21.68
  
  K 3 Mixed competition
11Stefan Mølgaard DallStefan Mølgaard Dall ('92)Odense Atletik 19:22.01
  
 
12Anne-Sophie Bork RasmussenAnne-Sophie Bork Rasmussen ('97)Odense Atletik 19:29.20
  
  K 4 Mixed competition
13Frederik Kromann JensenFrederik Kromann Jensen ('96)23:20.67
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    
Finale 1
1Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 13.55
  
 SB
 
  X13.55 SB  X  X  X  X  
Finale 2
2Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 13.86
  
 SB
 
  X13.0813.00  X  X13.86 SB  
M Diskoskast 1.0 kg    
Finale 1
1Ronni JensenRonni Jensen ('80)Aarhus 190040.19
  
 
 
35.49  X40.1937.2738.9439.19  
Finale 2
1Ronni JensenRonni Jensen ('80)Aarhus 190040.71
  
 
 
40.30  X37.4138.8240.7137.55  
M Diskoskast 2.0 kg    
Finale 1
1Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 56.09
  
 
 
54.3956.0954.0253.7155.0254.23  
2Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 37.95
  
 SB
 
  X  X37.95 SB36.39  –  X  
Finale 2
1Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 57.85
  
 
 
  X55.1855.82  X57.8553.56  
2Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 38.95
  
 SB
 
35.2835.5735.3336.1438.79 SB38.95 SB  
K 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF12.43
  
 PB
2Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 190012.55
  
 SB
3Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 13.06
  
 
4Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE13.56
  
 PB
4Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF13.56
  
 
K 200 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 26.14
  
 
2Cecilie Augustinus-JensenCecilie Augustinus-Jensen ('06)Odense Atletik 26.40
  
 PB
3Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 27.31
  
 SB
4Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF27.65
  
 PB
5Nanna AdsbøllNanna Adsbøll ('05)Odense Atletik 31.53
  
 PB
6Emilie JohansenEmilie Johansen ('06)Odense Atletik 32.24
  
 PB
7Anna JensenAnna Jensen ('06)Odense Atletik 33.92
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19001:01.42
  
 
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:04.16
  
 
K 800 m    
Finale E
1Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:16.03
  
  Mixed competition
2Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF2:16.68
  
  Mixed competition
3Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik2:20.01
  
  Mixed competition
4Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF2:20.11
  
  Mixed competition
5Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:20.78
  
  Mixed competition
6Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 2:21.62
  
  Mixed competition
7Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:24.68
  
  Mixed competition
8Kamille-My Bak MadsenKamille-My Bak Madsen ('05)SG Atletik2:33.10
  
  Mixed competition
9Sophie Olivia KortnumSophie Olivia Kortnum ('04)Viborg AM2:34.53
  
  Mixed competition
10Sigrid Nordberg EriksenSigrid Nordberg Eriksen ('01)Odense Atletik 2:52.04
  
  Mixed competition
K Kuglestød 4.0 kg    
Finale 1
Anna Sofia MikkelsenAnna Sofia Mikkelsen ('91)Odense Atletik NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
Finale 2
1Anna Sofia MikkelsenAnna Sofia Mikkelsen ('91)Odense Atletik 14.58
  
 
 
14.58  X14.0314.00  X  X  
K Diskoskast 1.0 kg    
Finale 1
1Cathrine TrodsøeCathrine Trodsøe ('99)Odense Atletik 37.07
  
 
 
35.0936.80  X37.07  X35.80  
2Kristel Høj WaltherKristel Høj Walther ('87)Odense Atletik 32.91
  
 
 
  X32.2531.1332.91  X  X  
Finale 2
1Cathrine TrodsøeCathrine Trodsøe ('99)Odense Atletik 38.56
  
 
 
  X  X35.9437.7937.4138.56  
2Kristel Høj WaltherKristel Høj Walther ('87)Odense Atletik 33.54
  
 
 
31.2932.1730.8432.5932.8933.54  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne