Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejen: DGI Sydvestmesterskab 15.8.2020
Vejen atletikstadion

M Trespring    

Finale A

Finale
1Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 12.24
0.0
  
 PB
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Thor KjeldahlThor Kjeldahl ('01)Vejen AF49.94
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 6.28
+1.4
  
 PB
P17 100 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 15.24
  
 SB
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 26.22
  
 SB
D15 100 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF12.75
  
 
2Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM13.82
  
 PB
3Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM14.24
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF2:28.80
  
 PB
2Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM2:32.15
  
 SB
3Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM2:41.00
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM1.35
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM4.46
0.0
  
 PB
1Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM4.46
+1.1
  
 PB
3Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF4.28
0.0
  
 PB
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM9.57
0.0
  
 PB
2Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF8.54
-1.2
  
 PB
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM19.75
  
 SB
P15 100 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 14.63
  
 PB
2Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF14.80
  
 PB
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF15.05
  
 SB
4Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM15.46
  
 PB
5Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF15.73
  
 PB
6Eva KjeldahlEva Kjeldahl ('06)Vejen AF16.89
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 2:22.27
  
 PB
2Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM3:13.38
  
 PB
3Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF3:17.92
  
 PB
4Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF3:22.74
  
 
5Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF4:54.78
  
 SB
6Eva KjeldahlEva Kjeldahl ('06)Vejen AF9:29.42
  
 SB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.45
  
 
2Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM1.25
  
 PB
3Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF1.20
  
 SB
4Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF1.15
  
 PB
4Eva KjeldahlEva Kjeldahl ('06)Vejen AF1.15
  
 SB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.53
0.0
  
 PB
2Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM3.92
+0.3
  
 PB
3Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF3.79
+0.8
  
 PB
4Eva KjeldahlEva Kjeldahl ('06)Vejen AF3.62
+0.1
  
 PB
5Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF3.37
0.0
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF9.68
  
 PB
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF29.94
  
 PB
2Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM18.31
  
 PB
3Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF6.79
  
 PB
4Eva KjeldahlEva Kjeldahl ('06)Vejen AF6.59
  
 PB
5Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF5.92
  
 PB
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF30.68
  
 
2Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM21.20
  
 PB
3Eva KjeldahlEva Kjeldahl ('06)Vejen AF18.64
  
 PB
4Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF18.47
  
 PB
5Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF15.80
  
 PB
D14 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM12.41 w
  
 
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM2:54.29
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM1.20
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM4.20
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM5.89
  
 PB
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM14.94
  
 PB
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 12.38 w
  
 
2Mikkeline SommerstærMikkeline Sommerstær ('07)Vejen AF13.59 w
  
 
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:29.95
  
 
2Mikkeline SommerstærMikkeline Sommerstær ('07)Vejen AF3:42.06
  
 SB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mikkeline SommerstærMikkeline Sommerstær ('07)Vejen AF1.25
  
 PB
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 1.20
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 3.92
  
 PB
2Mikkeline SommerstærMikkeline Sommerstær ('07)Vejen AF3.52
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 11.65
  
 PB
2Mikkeline SommerstærMikkeline Sommerstær ('07)Vejen AF8.95
  
 SB
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Mikkeline SommerstærMikkeline Sommerstær ('07)Vejen AF41.22
  
 PB
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 25.89
  
 SB
D12 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Florian Hermann PloogFlorian Hermann Ploog ('08)Fredericia AF12.14 w
  
 
2Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM12.55 w
  
 
3Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF13.00 w
  
 
4Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM13.85 w
  
 
5Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF14.33 w
  
 
Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF DNF
  
 
D12 800 m    

Finale A

Finale
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF2:38.22
  
 PB
2Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM2:55.56
  
 PB
3Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM3:09.51
  
 PB
Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF DNF
  
 
D12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.25
  
 PB
1Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.25
  
 PB
3Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF1.15
  
 =PB
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM4.10
  
 PB
1Florian Hermann PloogFlorian Hermann Ploog ('08)Fredericia AF4.10
  
 PB
3Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF3.83
  
 PB
4Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF3.66
  
 PB
5Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM3.61
  
 PB
6Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF3.14
  
 PB
D12 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM6.31
  
 PB
2Florian Hermann PloogFlorian Hermann Ploog ('08)Fredericia AF5.77
  
 PB
3Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF4.25
  
 PB
D12 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM16.61
  
 PB
2Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF16.16
  
 PB
D12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM18.65
  
 PB
2Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF17.98
  
 PB
3Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF17.53
  
 PB
4Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM17.10
  
 PB
5Florian Hermann PloogFlorian Hermann Ploog ('08)Fredericia AF15.64
  
 PB
D12 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Florian Hermann PloogFlorian Hermann Ploog ('08)Fredericia AF51.16
  
 PB
2Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF31.94
  
 PB
3Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF29.66
  
 PB
P12 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Laura ReusingLaura Reusing ('08)AK Heden 13.21 w
  
 
2Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 12.27 w
  
 
3Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM11.96 w
  
 
P12 800 m    

Finale A

Finale
1Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 3:00.87
  
 PB
2Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM3:06.39
  
 PB
3Laura ReusingLaura Reusing ('08)AK Heden 3:37.11
  
 PB
P12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM1.30
  
 PB
2Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 1.05
  
 
3Laura ReusingLaura Reusing ('08)AK Heden 1.05
  
 PB
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM4.19
+1.7
  
 PB
2Laura ReusingLaura Reusing ('08)AK Heden 3.80
+0.4
  
 PB
3Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 3.51
+0.7
  
 PB
P12 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 22.28
  
 PB
2Laura ReusingLaura Reusing ('08)AK Heden 16.66
  
 PB
3Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM7.46
  
 PB
P12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM23.61
  
 PB
2Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 13.50
  
 PB
3Laura ReusingLaura Reusing ('08)AK Heden 5.58
  
 PB
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 9.40 w
  
 
2Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 9.59 w
  
 
3Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF9.80 w
  
 
4Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM10.06 w
  
 
5Christian AndersenChristian Andersen ('09)Esbjerg AM10.84 w
  
 
D11 800 m    

Finale A

Finale
1Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM2:58.99
  
 PB
2Christian AndersenChristian Andersen ('09)Esbjerg AM3:02.29
  
 PB
3Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF3:10.84
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF1.05
  
 PB
2Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM0.95
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 3.82
  
 PB
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 3.73
  
 PB
3Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF3.64
  
 PB
4Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3.40
  
 PB
5Christian AndersenChristian Andersen ('09)Esbjerg AM3.34
  
 PB
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF7.04
  
 PB
2Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM5.22
  
 PB
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 44.05
  
 PB
2Christian AndersenChristian Andersen ('09)Esbjerg AM39.22
  
 PB
3Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 34.97
  
 PB
4Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF34.56
  
 PB
5Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM25.41
  
 PB
D10 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Malthe Vium MariegaardMalthe Vium Mariegaard ('10)Fredericia AF10.48 w
  
 
D10 800 m    

Finale A

Finale
1Malthe Vium MariegaardMalthe Vium Mariegaard ('10)Fredericia AF3:11.36
  
 PB
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Malthe Vium MariegaardMalthe Vium Mariegaard ('10)Fredericia AF3.07
  
 PB
D10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Malthe Vium MariegaardMalthe Vium Mariegaard ('10)Fredericia AF4.74
  
 PB
D10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Malthe Vium MariegaardMalthe Vium Mariegaard ('10)Fredericia AF28.66
  
 PB
P10 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM9.58 w
  
 
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 10.13 w
  
 
3Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM10.36 w
  
 
4Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF10.48 w
  
 
5Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 10.85 w
  
 
P10 800 m    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM2:58.98
  
 PB
2Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3:04.75
  
 PB
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 3:09.97
  
 PB
4Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM3:11.57
  
 PB
5Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF3:41.02
  
 PB
P10 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM1.15
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.00
  
 PB
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF1.00
  
 PB
4Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 0.95
  
 PB
4Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM0.95
  
 PB
P10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM4.06
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 3.42
  
 PB
3Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3.15
  
 PB
4Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF3.12
  
 PB
5Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM2.98
  
 PB
P10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM6.56
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 4.58
  
 PB
3Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM4.26
  
 PB
4Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3.78
  
 PB
5Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF3.56
  
 PB
P10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM34.98
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 20.42
  
 PB
3Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 19.82
  
 PB
4Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM17.81
  
 PB
5Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF13.34
  
 PB
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF7.14 w
  
 
2
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM7.23 w
  
 
3
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF7.78 w
  
 
D9 800 m    

Finale A

Finale
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF3:22.21
  
 PB
2
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF3:39.08
  
 PB
3
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM3:45.29
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF3.62
  
 PB
2
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM3.38
  
 PB
3
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF3.16
  
 PB
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF42.27
  
 PB
2
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM34.03
  
 PB
3
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF20.01
  
 PB
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM7.65 w
  
 
2
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM7.89 w
  
 
2
Silje Jeppesen
Silje Jeppesen ('11)
Fredericia AF7.89 w
  
 
P9 800 m    

Finale A

Finale
1
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM3:17.61
  
 PB
2
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM3:28.86
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM2.89
  
 PB
2
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM2.75
  
 PB
3
Silje Jeppesen
Silje Jeppesen ('11)
Fredericia AF2.51
  
 PB
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Silje Jeppesen
Silje Jeppesen ('11)
Fredericia AF19.97
  
 PB
2
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM17.87
  
 PB
3
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM12.60
  
 PB
D8 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Jamie Lykke Rostgaard
Jamie Lykke Rostgaard ('12)
Esbjerg AM8.25 w
  
 
D8 800 m    

Finale A

Finale
1
Jamie Lykke Rostgaard
Jamie Lykke Rostgaard ('12)
Esbjerg AM3:54.45
  
 PB
D8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jamie Lykke Rostgaard
Jamie Lykke Rostgaard ('12)
Esbjerg AM2.75
  
 PB
D8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Jamie Lykke Rostgaard
Jamie Lykke Rostgaard ('12)
Esbjerg AM12.08
  
 PB
P8 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM9.30 w
  
 
P8 800 m    

Finale A

Finale
1
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM3:56.14
  
 PB
P8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM2.25
  
 PB
P8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM14.40
  
 PB
P7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF8.36 w
  
 
P7 800 m    

Finale A

Finale
1
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF3:28.17
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF2.22
  
 PB
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF9.32
  
 PB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2