Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: FIF stafetstævne 2020 25.8.2020
Frederiksberg Stadion

M 100 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)Sparta10.56
  
 
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.58
  
 
3Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.68
  
 
4Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM10.80
  
 
5Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.87
  
 
6Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190010.90
  
 
7Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.04
  
 
Finale B
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta11.04
  
 SB
2Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik11.08
  
 SB
3Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta11.23
  
 
4Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER11.24
  
 
5Kamoto Kamanga-DyrbakKamoto Kamanga-Dyrbak ('04)Sparta11.86
  
 PB
Finale C
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta11.27 w
  
 
2Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.38 w
  
 
3Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta11.40 w
  
 
4Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.64 w
  
 
5Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)Sparta11.67 w
  
 
Finale D
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Peter Moll BergPeter Moll Berg BAC11.42
  
 PB
2Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.64
  
 
3Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC11.89
  
 
4Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF12.37
  
 
5Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.24
  
 
M 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Fif Atletik Og Motion Fif Atletik Og Motion  49.25
  
 
  Villads Fredsted Andersen, Frederik Dahl Larsen, Gustav Striboldt Lind, Christian Thomas Nymann
K 100 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.52
  
 PB
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190011.86
  
 
3Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.10
  
 
4Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.41
  
 
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF12.37
  
 PB
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik12.53
  
 
3Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF12.55
  
 PB
4Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.74
  
 
4Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.74
  
 
Finale C
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF12.71
  
 
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta12.76
  
 SB
3Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF12.94
  
 SB
4Rebekka LütkenRebekka Lütken ('97)AK Brøndby13.27
  
 
K 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1FIF atletik og motion FIF atletik og motion  47.38
  
 
  Camilla Høgh Sørensen, Caroline Benfeldt Sørensen, Mathilde Heltbech, Mathilde U. Kramer
2KIF - København KIF - København  49.26
  
 
  Celina Hagihara, Katrine Lund, Rebekka Hillingsø, Isa B Rich
3FIF atletik og motion FIF atletik og motion  52.38
  
 
  Cecilie Biltofft Jensen, Laura Friedeheim, Sofie Tidsvilde, Amalie Molander Pedersen
4Atletikklubben Brøndby Atletikklubben Brøndby  56.79
  
 
  Rebekka Lütken, Adriana Vennervald Opera, Lise Damsø, Karoline Boysen
FIF atletik og motion FIF atletik og motion  DNF
  
 
  Katrine Amtoft, Nynne Gaarde Høgsbro, Mathilde Mønsted Larsen, Lydia Kure Friis

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m