Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Nyborg: Nålestævne 3 24.8.2020
Nyborg

M 800 m    

Finale A

Finale
1Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM3:06.2h
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Tenna WahlTenna Wahl ('98)SG Atletik6:50.2h
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Tenna WahlTenna Wahl ('98)SG Atletik3.17 w
w
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Tenna WahlTenna Wahl ('98)SG Atletik17.12
  
 PB
P19 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Laura AaenLaura Aaen ('02)SG Atletik14.3h w
  
 
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Laura AaenLaura Aaen ('02)SG Atletik4.03 w
w
  
 
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura AaenLaura Aaen ('02)SG Atletik19.89
  
 PB
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Laura AaenLaura Aaen ('02)SG Atletik25.75
  
 PB
D17 1500 m    

Finale A

Finale
1Christian AndreassenChristian Andreassen ('04)Odense Atletik 5:10.1h
  
 PB
P17 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Laura FrandsenLaura Frandsen ('03)SG Atletik15.8h w
  
 
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Laura FrandsenLaura Frandsen ('03)SG Atletik1.45
  
 SB
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Laura FrandsenLaura Frandsen ('03)SG Atletik21.89
  
 PB
D15 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Mads Leonardo LyngeMads Leonardo Lynge ('06)SG Atletik13.1h w
  
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mads Leonardo LyngeMads Leonardo Lynge ('06)SG Atletik3.93 w
w
  
 
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Anders Christian NicolaisenAnders Christian Nicolaisen ('05)Odense Atletik 38.43
  
 PB
2Mads Leonardo LyngeMads Leonardo Lynge ('06)SG Atletik10.04
  
 PB
P15 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik14.5h w
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik1.37
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik4.46 w
w
  
 
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Victoria UkendtVictoria Ukendt ('05)Korsør AM22.85
  
 PB
2Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik16.96
  
 PB
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Lucas NeckelmannLucas Neckelmann ('07)Odense Atletik 11.4h w
  
 
2Albert Bosten BeckAlbert Bosten Beck ('07)Odense Atletik 11.8h w
  
 
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Joachim OlsenJoachim Olsen ('07)NG&IF 3:11.3h
  
 SB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Albert Bosten BeckAlbert Bosten Beck ('07)Odense Atletik 1.25
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Lucas NeckelmannLucas Neckelmann ('07)Odense Atletik 4.34
  
 PB
2Albert Bosten BeckAlbert Bosten Beck ('07)Odense Atletik 4.10
  
 PB
3Joachim OlsenJoachim Olsen ('07)NG&IF 3.70
  
 PB
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Lucas NeckelmannLucas Neckelmann ('07)Odense Atletik 17.01
  
 PB
2Albert Bosten BeckAlbert Bosten Beck ('07)Odense Atletik 15.00
  
 PB
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 10.7h w
  
 
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 11.3h w
  
 
3Frida Grand BjerregaardFrida Grand Bjerregaard ('07)Odense Atletik 11.9h w
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 4.70
  
 PB
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 4.60
  
 PB
3Frida Grand BjerregaardFrida Grand Bjerregaard ('07)Odense Atletik 4.35
  
 PB
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 15.93
  
 PB
2Frida Grand BjerregaardFrida Grand Bjerregaard ('07)Odense Atletik 12.02
  
 PB
D12 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 13.0h w
  
 
2Magnus NielsenMagnus Nielsen ('08)NG&IF 14.6h w
  
 
D12 300 m    

Finale A

Finale
1Fredrik Ø. MadsenFredrik Ø. Madsen ('08)Korsør AM54.3h
  
 
D12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.00
  
 PB
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Louis NielsenLouis Nielsen ('08)Korsør AM3.80
  
 PB
2Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM3.53
  
 PB
3Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 3.40
  
 PB
4Fredrik Ø. MadsenFredrik Ø. Madsen ('08)Korsør AM2.99
  
 PB
5Magnus NielsenMagnus Nielsen ('08)NG&IF 2.88
  
 PB
D12 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Louis NielsenLouis Nielsen ('08)Korsør AM12.45
  
 PB
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 9.91
  
 PB
P12 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 11.5h w
  
 
2Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM12.0h w
  
 
3Sara UkendtSara Ukendt ('08)Korsør AM12.1h w
  
 
4Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 12.3h w
  
 
P12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM1.35
  
 
2Sara UkendtSara Ukendt ('08)Korsør AM1.20
  
 PB
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM4.77
  
 PB
2Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 4.40
  
 
3Sara UkendtSara Ukendt ('08)Korsør AM3.88
  
 PB
4Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM3.85
  
 
5Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 3.55
  
 PB
6Charlotte UkendtCharlotte Ukendt ('08)Korsør AM3.05
  
 PB
P12 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM21.34
  
 
2Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM17.13
  
 PB
3Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 14.79
  
 PB
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Sophus Valdemar RisomSophus Valdemar Risom ('09)NG&IF 9.4h w
  
 
1Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09)Odense Atletik 9.4h w
  
 
3Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 10.2h w
  
 
D11 300 m    

Finale A

Finale
1Sophus Valdemar RisomSophus Valdemar Risom ('09)NG&IF 53.9h
  
 
2Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 57.3h
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sophus Valdemar RisomSophus Valdemar Risom ('09)NG&IF 3.82
  
 PB
2Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09)Odense Atletik 3.80
  
 PB
3Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 3.30
  
 PB
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 19.26
  
 PB
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Ida Kim HeideIda Kim Heide ('09)SG Atletik9.2h w
  
 
2Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 9.4h w
  
 
P11 300 m    

Finale A

Finale
1Ida Kim HeideIda Kim Heide ('09)SG Atletik51.9h
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ida Kim HeideIda Kim Heide ('09)SG Atletik3.83
  
 PB
2Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 3.74
  
 PB
3Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 3.36
  
 PB
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 27.68
  
 PB
2Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 25.77
  
 PB
3Ida Kim HeideIda Kim Heide ('09)SG Atletik16.12
  
 PB
D10 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 9.6h w
  
 
3Storm BankeStorm Banke ('10)Odense Atletik 10.8h w
  
 
4August Outze MaiborgAugust Outze Maiborg ('10)Odense Atletik 11.1h w
  
 
D10 300 m    

Finale A

Finale
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 53.6h
  
 
2Storm BankeStorm Banke ('10)Odense Atletik 59.1h
  
 
3August Outze MaiborgAugust Outze Maiborg ('10)Odense Atletik 1:05.3h
  
 
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 3.80
  
 PB
2Storm BankeStorm Banke ('10)Odense Atletik 3.05
  
 PB
4August Outze MaiborgAugust Outze Maiborg ('10)Odense Atletik 2.86
  
 PB
5Marco RønnMarco Rønn ('10)Odense Atletik 2.58
  
 PB
D10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 27.82
  
 PB
3Marco RønnMarco Rønn ('10)Odense Atletik 19.24
  
 PB
4Storm BankeStorm Banke ('10)Odense Atletik 19.05
  
 PB
P10 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM9.8h w
  
 
2Falke UkendtFalke Ukendt ('10)SG Atletik10.7h w
  
 
2Katja Ravnkilde HolmKatja Ravnkilde Holm ('10)Odense Atletik 10.9h w
  
 
P10 300 m    

Finale A

Finale
1Katja Ravnkilde HolmKatja Ravnkilde Holm ('10)Odense Atletik 1:03.8h
  
 
P10 Højdespring    

Finale A

Finale
1Katja Ravnkilde HolmKatja Ravnkilde Holm ('10)Odense Atletik 0.85
  
 PB
P10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM3.26
  
 
3Falke UkendtFalke Ukendt ('10)SG Atletik3.02
  
 PB
P10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM21.96
  
 PB
2Falke UkendtFalke Ukendt ('10)SG Atletik19.64
  
 PB
2Katja Ravnkilde HolmKatja Ravnkilde Holm ('10)Odense Atletik 15.33
  
 PB
D9 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Viggo OvergårdViggo Overgård ('11)Odense Atletik 10.0h w
  
 
2Tobias GilsingTobias Gilsing ('11)Odense Atletik 10.8h w
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Viggo OvergårdViggo Overgård ('11)Odense Atletik 3.40
  
 PB
2Tobias GilsingTobias Gilsing ('11)Odense Atletik 2.85
  
 PB
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Viggo OvergårdViggo Overgård ('11)Odense Atletik 21.25
  
 PB
2Tobias GilsingTobias Gilsing ('11)Odense Atletik 17.82
  
 PB
P9 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Mille Eggert MortensenMille Eggert Mortensen ('11)Odense Atletik 10.0h w
  
 
2Frederikke Hoffmark-NielsenFrederikke Hoffmark-Nielsen ('11)Odense Atletik 10.6h w
  
 
3Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 10.9h w
  
 
P9 300 m    

Finale A

Finale
1Mille Eggert MortensenMille Eggert Mortensen ('11)Odense Atletik 1:03.0h
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Frederikke Hoffmark-NielsenFrederikke Hoffmark-Nielsen ('11)Odense Atletik 2.98
  
 PB
2Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 2.95
  
 PB
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Frederikke Hoffmark-NielsenFrederikke Hoffmark-Nielsen ('11)Odense Atletik 18.48
  
 PB
2Mille Eggert MortensenMille Eggert Mortensen ('11)Odense Atletik 15.64
  
 PB
3Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 11.57
  
 PB
D8 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Nikolas Damsgaard OlsenNikolas Damsgaard Olsen ('12)AK Holstebro10.1h w
  
 
2Halfdan Skov FredenslundHalfdan Skov Fredenslund ('12)NG&IF 11.4h w
  
 
3Hjalte IversenHjalte Iversen ('12)Odense Atletik 11.6h w
  
 
D8 300 m    

Finale A

Finale
1Nikolas Damsgaard OlsenNikolas Damsgaard Olsen ('12)AK Holstebro1:02.8h
  
 
2Hjalte IversenHjalte Iversen ('12)Odense Atletik 1:09.2h
  
 
D8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Nikolas Damsgaard OlsenNikolas Damsgaard Olsen ('12)AK Holstebro3.26
  
 PB
2Hjalte IversenHjalte Iversen ('12)Odense Atletik 3.00
  
 PB
3Halfdan Skov FredenslundHalfdan Skov Fredenslund ('12)NG&IF 2.85
  
 PB
D8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Nikolas Damsgaard OlsenNikolas Damsgaard Olsen ('12)AK Holstebro26.92
  
 PB
2Hjalte IversenHjalte Iversen ('12)Odense Atletik 14.91
  
 PB
3Halfdan Skov FredenslundHalfdan Skov Fredenslund ('12)NG&IF 12.56
  
 PB
P8 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 11.4h w
  
 
1Alberte UkendtAlberte Ukendt ('12)Korsør AM11.4h w
  
 
P8 300 m    

Finale A

Finale
1Alberte UkendtAlberte Ukendt ('12)Korsør AM1:12.0h
  
 
P8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 2.85
  
 PB
2Alberte UkendtAlberte Ukendt ('12)Korsør AM2.63
  
 PB
P8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 13.32
  
 
D7 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Vilbert Banke
Vilbert Banke ('13)
Odense Atletik 13.1h w
  
 
D7 300 m    

Finale A

Finale
1
Vilbert Banke
Vilbert Banke ('13)
Odense Atletik 1:11.1h
  
 
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Vilbert Banke
Vilbert Banke ('13)
Odense Atletik 2.33
  
 PB
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Vilbert Banke
Vilbert Banke ('13)
Odense Atletik 12.42
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb