Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Ballerup Atletik Stadion 30.8.2020
Klubstævne

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM11.96
  
 PB
2Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK13.13
  
 
M 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM24.69
  
 PB
2Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK26.85
  
 
3Jesper LützenJesper Lützen ('57)BAK29.87
  
 SB
4Rasmus BøjeRasmus Bøje ('77)Herlev Atletik30.34
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 1:00.54
  
 PB
2Rasmus BøjeRasmus Bøje ('77)Herlev Atletik1:09.91
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Kaj HammargrenKaj Hammargren ('64)Ben Hur2.00
  
 
 
2.00
  O
2.30
XXX
      
M Trespring    

Finale A

Finale
1Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK10.59
+1.0
  
 
 
9.659.7210.229.8210.2210.59  
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK12.61
  
 
 
12.1712.30  X12.4312.1512.61  
2Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK11.53
  
 
 
11.07  X11.53  X  X  X  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK40.01
  
 
 
  X40.01  –  –  –  –  
2Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK30.80
  
 
 
26.7629.5030.80  X  X  X  
M Vægtkast 15.89 kg    

Finale A

Finale
1Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK15.53
  
 
 
  X  X  X  X  X15.53  
2Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK15.41
  
 
 
  X  X  X  X  X15.41  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK51.38
  
 
 
  X  X51.38  –  –  –  
2Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK49.32
  
 
 
49.32  X  X  X  X  X  
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Bjarne Valdemar JensenBjarne Valdemar Jensen ('64)Herlev Atletik36.88
  
 PB
 
31.7136.00 SB36.88 PB     
2Kaj HammargrenKaj Hammargren ('64)Ben Hur20.43
  
 PB
 
  X20.43 PB  X     
K 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.44
  
 
K 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik36.55
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.80
  
 
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
XXX
    
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.06
+0.5
  
 
 
  X  X  X5.06
 0.5
  X  X  
K Trespring     

Finale A

Finale
1Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik6.93
+1.0
  
 PB
 
6.41 PB
 1.2
6.93 PB
 1.0
6.86
 1.5
     
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK11.19
  
 PB
 
10.1610.93 PB10.3610.6711.03 PB11.19 PB  
2Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK9.91
  
 PB
 
9.55 SB9.91 PB  X  X  X  X  
3Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK8.90
  
 PB
 
8.49 PB  X8.45  X8.66 PB8.90 PB  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK NM
  
 
 
  X  X  X     
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK39.16
  
 
 
39.16  X  X  X  X  X  
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK25.41
  
 PB
 
21.02 PB23.80 PB25.41 PB     
2Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK24.02
  
 
 
24.02  X  X     
3Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik15.26
  
 PB
 
13.7213.89 PB15.26 PB     
P17 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 13.18
  
 
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK1.55
  
 
 
1.45
  O
1.55
 XO
1.60
XXX
     
D15 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK13.56
  
 PB
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK35.83
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið14.35
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK1.40
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
    
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK5.96
+1.1
  
 
 
  X  X  X  X  X5.96  
2Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK5.32
+1.2
  
 PB
 
4.67
 8.5
4.79 PB5.04 PB5.32 PB  X4.69  
3Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 5.02
0.0
  
 
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK10.35
  
 PB
 
10.01 PB  X10.35 PB     
2Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK9.86
  
 
 
9.759.86  X     
3Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK9.16
  
 PB
 
8.94 PB9.16 PB8.48     
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK30.13
  
 PB
 
30.13 PB  X25.95  –  –  –  
2Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK28.92
  
 PB
 
9.75 PB9.86 PB  X     
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK25.55
  
 PB
 
  X25.55 PB  X  X  X  X  
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK30.80
  
 PB
 
22.0728.42 PB30.80 PB     
P15 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK14.08
  
 
2Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik14.36
  
 
3Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.60
  
 
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Luna Haugaard ChristensenLuna Haugaard Christensen ('05)BAK2:29.94
  
 SB
Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK DNF
  
 
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK4.53
+0.7
  
 =SB
 
4.53 SB
 0.2
4.53 =SB
 0.7
  X4.16
 2.8
4.36
 2.4
4.18
 1.9
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik8.08
  
 
 
8.018.028.08     
2Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik6.63
  
 
 
6.626.526.63     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik29.17
  
 PB
 
29.17 PB21.8618.06     
2Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik17.36
  
 
 
16.8017.3615.26     
D13 80 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK10.73
  
 PB
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik11.11
  
 =PB
3Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik11.56
  
 
4Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK11.68
  
 
D13 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF31.04
  
 PB
2Andreas Magne JohannesenAndreas Magne Johannesen ('07)BAK31.10
  
 PB
3Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK33.36
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF1:46.43
  
 PB
2Andreas Magne JohannesenAndreas Magne Johannesen ('07)BAK1:55.04
  
 PB
Bertram Kilde RasmussenBertram Kilde Rasmussen ('07)Herlev Atletik DNF
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.45
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
    
2Bertram Kilde RasmussenBertram Kilde Rasmussen ('07)Herlev Atletik1.35
  
 PB
 
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
  
3Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik1.25
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK4.72
+1.1
  
 =PB
 
4.684.72 =PB4.51     
2Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik4.38
+0.6
  
 
 
4.384.234.29     
3Bertram Kilde RasmussenBertram Kilde Rasmussen ('07)Herlev Atletik4.11
+0.7
  
 
 
4.11
 0.6
4.00
 1.1
3.89
 0.6
     
4Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 2.97
+0.8
  
 PB
 
2.97 PB
 0.6
2.97 =PB
 1.3
2.92
 0.3
     
5Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF1.79
0.0
  
 PB
 
1.79 PB
 0.7
  X
 0.8
1.75
 0.1
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik10.74
  
 PB
 
10.66 PB10.1810.74 PB     
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 9.25
  
 PB
 
9.04 PB9.25 PB8.73     
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta7.35
  
 
 
7.357.357.29     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik22.23
  
 PB
 
21.99 PB22.23 PB21.73     
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta18.75
  
 PB
 
17.40 PB18.75 PB17.44     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta29.99
  
 PB
 
26.42 PB26.0729.99 PB     
2Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK29.18
  
 PB
 
29.18 PB  X25.85     
3Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 28.18
  
 PB
 
26.85 PB24.8828.18 PB     
4Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK23.77
  
 
 
21.6019.4223.77     
P13 80 m    
Finale A
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK10.64
  
 PB
2Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK11.37
  
 PB
3Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK11.49
  
 
4Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK11.93
  
 
5Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF12.20
  
 PB
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Ella PierreElla Pierre ('07)HGATM 11.89
  
 PB
2Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF11.98
  
 PB
3Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK12.09
  
 PB
4Freja Kølbæk HjorthFreja Kølbæk Hjorth ('08)BAK12.20
  
 PB
5Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF12.33
  
 PB
6Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF13.20
  
 PB
P13 200 m    
Finale A
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK29.48
  
 
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF30.81
  
 PB
3Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF31.44
  
 PB
4Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF31.73
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF31.75
  
 PB
2Freja Kølbæk HjorthFreja Kølbæk Hjorth ('08)BAK31.93
  
 PB
2Karla Kathrine Viggers FaKarla Kathrine Viggers Fa ('10)Frederiksberg IF31.93
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK1.35
  
 
2Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK1.30
  
 PB
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF1.25
  
 PB
P13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK1.80
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK4.62
0.0
  
 PB
 
4.44
 0.8
4.53
 1.0
4.62 PB
 0.0
     
2Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK4.43
+0.7
  
 PB
 
4.03
 0.5
4.43 PB
 0.7
4.16
 0.7
     
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.07
+1.4
  
 
 
4.04
 0.8
4.07
 1.4
4.05
 0.2
     
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF4.07
+0.7
  
 PB
 
3.92 PB
 0.0
4.07 PB
 0.7
3.96
 0.9
     
5Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF4.00
0.0
  
 
 
3.39
 1.2
4.00
 0.0
3.96
 0.0
     
6Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik3.74
0.0
  
 PB
 
  X3.69 PB
 0.0
3.74 PB
 0.0
     
7Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK3.64
+1.0
  
 =PB
 
  X  X3.64 =PB
 1.0
     
8Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF3.61
+1.0
  
 
 
3.60
 1.0
3.61
 1.0
3.60
 1.2
     
P13 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK8.41
  
 PB
 
7.64 PB8.41 PB7.70     
2Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik6.29
  
 PB
 
5.55 PB6.09 PB6.29 PB     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF18.43
  
 PB
 
18.43 PB  X18.20     
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF18.09
  
 PB
 
18.09 PB18.0117.84     
3Freja Kølbæk HjorthFreja Kølbæk Hjorth ('08)BAK14.78
  
 PB
 
  X  X14.78 PB     
4Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik10.01
  
 PB
 
8.46 PB7.5910.01 PB     
D11 60 m    
Finale 1
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF8.88
  
 PB
2Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik9.80
  
 PB
3Frederik FrimorFrederik Frimor ('10)BAK10.10
  
 PB
4Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik10.11
  
 PB
Finale 2
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF9.92
  
 PB
2Luka Milosevic ZecevicLuka Milosevic Zecevic ('09)BAK11.78
  
 PB
3Jonathan Vejgaard AndersenJonathan Vejgaard Andersen ('10)BAK11.94
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
  
2Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
XXO
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
  
3Frederik FrimorFrederik Frimor ('10)BAK1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
 XO
1.05 PB
XXO
1.10
XXX
   
4Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik0.90
  
 
 
0.90
  O
0.95
XXX
      
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF4.29
0.0
  
 
 
4.29 PB4.224.10     
2Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF3.48
0.0
  
 
 
3.453.48  X     
3Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF3.42
-0.6
  
 PB
 
3.42 PB
 0.0
3.20
 0.6
3.42 =PB
 0.5
     
4Frederik FrimorFrederik Frimor ('10)BAK3.28
0.0
  
 PB
 
3.28 PB
 0.0
3.08
 0.0
3.03
 3.8
     
5Luka Milosevic ZecevicLuka Milosevic Zecevic ('09)BAK2.78
-0.3
  
 PB
 
2.66 PB
 -0.6
2.78 PB
 0.0
2.77
 1.2
     
6Jonathan Vejgaard AndersenJonathan Vejgaard Andersen ('10)BAK2.12
0.0
  
 PB
 
2.12 PB
 0.0
2.01
 1.3
1.98
 3.8
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF6.42
  
 PB
 
5.62 PB6.42 PB6.10     
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF6.19
  
 PB
 
5.16 PB6.07 PB6.19 PB     
3Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF5.96
  
 PB
 
5.94 PB5.665.96 PB     
4Jonathan Vejgaard AndersenJonathan Vejgaard Andersen ('10)BAK5.12
  
 PB
 
5.12 PB4.685.07     
5Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik4.91
  
 PB
 
4.52 PB4.74 PB4.91 PB     
6Luka Milosevic ZecevicLuka Milosevic Zecevic ('09)BAK4.56
  
 PB
 
4.35 PB4.50 PB4.56 PB     
7Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik4.24
  
 PB
 
4.21 PB4.23 PB4.24 PB     
P11 60 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Karla Kathrine Viggers FaKarla Kathrine Viggers Fa ('10)Frederiksberg IF9.32
  
 PB
2Ada Agerskov PerottiAda Agerskov Perotti ('09)BAK9.88
  
 PB
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF9.93
  
 PB
4Eva HasløvEva Hasløv ('09)BAK10.50
  
 PB
5Freja BankFreja Bank ('10)Herlev Atletik12.21
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FaKarla Kathrine Viggers Fa ('10)Frederiksberg IF3.96
0.0
  
 PB
 
3.94 PB
 0.0
3.88
 -0.6
3.96 PB
 0.0
     
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF3.46
0.0
  
 PB
 
3.32 PB
 -0.1
3.46 PB
 0.0
3.32
 0.0
     
3Eva HasløvEva Hasløv ('09)BAK2.94
0.0
  
 PB
 
2.79 PB
 0.0
2.94 PB
 0.0
2.93
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Freja BankFreja Bank ('10)Herlev Atletik7.57
  
 PB
 
7.47 PB7.57 PB6.84     
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF6.15
  
 PB
 
5.75 PB6.15 PB5.74     
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF5.27
  
 PB
 
4.95 PB5.11 PB5.27 PB     
D9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK6.96
  
 PB
2
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF7.28
  
 PB
3
Alfred Illemann Parsholt
Alfred Illemann Parsholt ('11)
Frederiksberg IF7.54
  
 PB
4
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF8.27
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3.07
0.0
  
 PB
 
2.95
 0.0
2.69
 0.0
3.07 PB
 0.0
     
2
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK3.03
0.0
  
 
 
3.00
 0.0
3.03
 0.0
2.98
 0.0
     
3
Alfred Illemann Parsholt
Alfred Illemann Parsholt ('11)
Frederiksberg IF2.88
+0.7
  
 PB
 
2.88 PB
 0.7
2.70
 -1.1
  X     
4
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF2.70
0.0
  
 
 
2.70
 0.0
  X  X     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF5.46
  
 PB
 
5.46 PB5.195.12     
2
Alfred Illemann Parsholt
Alfred Illemann Parsholt ('11)
Frederiksberg IF5.02
  
 PB
 
5.02 PB4.174.85     
3
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF4.01
  
 SB
 
3.80 SB3.88 SB4.01 SB     
P9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF7.20
  
 PB
2
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF7.82
  
 PB
3
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik8.25
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ada Agerskov PerottiAda Agerskov Perotti ('09)BAK3.69
+0.1
  
 
 
3.69
 0.1
3.48
 0.7
3.44
 0.0
     
2
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF2.83
0.0
  
 PB
 
2.70
 0.6
2.66
 0.6
2.83 PB
 0.0
     
3
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF2.81
-0.5
  
 PB
 
2.45
 -0.1
2.70
 -1.1
2.81 PB
 -0.5
     
4
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik2.30
0.0
  
 
 
2.22
 0.3
2.16
 0.0
2.30
 0.0
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik3.82
  
 PB
 
  X3.42 PB3.82 PB     
2
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF3.47
  
 PB
 
3.47 PB2.432.97     
3
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF3.30
  
 PB
 
3.05 PB3.033.30 PB     

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne