Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Silkeborg: DMU-Ministævne 2.9.2020
Silkeborg Atletikstadion
Vælg mænd discipliner
200 m
800 m
M22 100 m
M22 400 m
D19 200 m
Vælg kvinder discipliner
100 m
P19 200 m
P17 100 m
M 200 m
Vind: +1.2
Finale A
Finale
Vind: +1.2
1
Gustav Graff Esbensen
Gustav Graff Esbensen ('01)
01
SAK77
25.15
PB
2
Marius Hyldborg
Marius Hyldborg ('04)
04
SAK77
25.25
PB
3
Markus Pallesen
Markus Pallesen
00
SAK77
26.52
SB
M 800 m
Finale A
Finale
1
Markus Kirk Kjeldsen
Markus Kirk Kjeldsen ('01)
01
SAK77
2:06.81
2
Malthe Bøgebjerg
Malthe Bøgebjerg ('03)
03
SAK77
2:06.97
PB
3
Kristian Tinglef Svenstrup
Kristian Tinglef Svenstrup ('05)
05
SAK77
2:12.55
PB
K 100 m
Vind: +0.3
Finale A
Finale
Vind: +0.3
1
Laura Kathrine Kornum
Laura Kathrine Kornum ('98)
98
Aarhus Fremad
13.20
PB
2
Stine Gloggengichser
Stine Gloggengichser ('97)
97
SAK77
13.49
3
Christine Bjerre Jensen
Christine Bjerre Jensen ('05)
05
SAK77
13.55
SB
4
Signe-Sofie F Larsen
Signe-Sofie F Larsen ('01)
01
Aarhus Fremad
13.98
PB
5
Benedicte Skytte Vosegaard
Benedicte Skytte Vosegaard ('03)
03
Aarhus Fremad
14.07
M22 100 m
Vind: +0.9
Finale A
Finale
Vind: +0.9
1
Viktor Krejberg
Viktor Krejberg ('02)
02
SAK77
11.62
2
Christoffer Gissel
Christoffer Gissel ('01)
01
SAK77
12.10
3
Christian Bruhn
Christian Bruhn ('05)
05
SAK77
12.11
4
Marius Hyldborg
Marius Hyldborg ('04)
04
SAK77
12.24
PB
5
Gustav Graff Esbensen
Gustav Graff Esbensen ('01)
01
SAK77
12.32
PB
6
Markus Pallesen
Markus Pallesen
00
SAK77
12.55
SB
M22 400 m
Finale A
Finale
1
Markus Kirk Kjeldsen
Markus Kirk Kjeldsen ('01)
01
SAK77
52.60
2
Aksel Lylloff Qvortrup
Aksel Lylloff Qvortrup
00
SAK77
55.11
PB
3
Asger Sarto
Asger Sarto ('99)
99
SAK77
56.13
PB
4
Sebastian Busk Mouritzen
Sebastian Busk Mouritzen ('02)
02
SAK77
56.86
PB
5
Laura Kathrine Kornum
Laura Kathrine Kornum ('98)
98
Aarhus Fremad
1:02.08
K 1
D19 200 m
Vind: +0.7
Finale A
Finale
Vind: +0.7
1
Viktor Krejberg
Viktor Krejberg ('02)
02
SAK77
23.58
PB
2
Christian Bruhn
Christian Bruhn ('05)
05
SAK77
24.27
3
Christoffer Gissel
Christoffer Gissel ('01)
01
SAK77
24.36
SB
P19 200 m
Finale A
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Christine Bjerre Jensen
Christine Bjerre Jensen ('05)
05
SAK77
28.08
SB
2
Stine Gloggengichser
Stine Gloggengichser ('97)
97
SAK77
28.38
PB
3
Signe-Sofie F Larsen
Signe-Sofie F Larsen ('01)
01
Aarhus Fremad
28.73
PB
4
Benedicte Skytte Vosegaard
Benedicte Skytte Vosegaard ('03)
03
Aarhus Fremad
29.41
Finale B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Katrine Vad
Katrine Vad ('01)
01
SAK77
28.57
2
Mette Klausen
Mette Klausen ('03)
03
SAK77
28.60
SB
3
Cecilie Engel Westphall
Cecilie Engel Westphall ('06)
06
SAK77
30.81
PB
P17 100 m
Vind: +1.4
Finale A
Finale
Vind: +1.4
1
Mette Klausen
Mette Klausen ('03)
03
SAK77
14.05
SB
2
Maya Richardson
Maya Richardson ('06)
06
SAK77
14.53
PB
3
Cecilie Engel Westphall
Cecilie Engel Westphall ('06)
06
SAK77
14.94
PB
4
Naya Garcia
Naya Garcia ('06)
06
SAK77
17.41
PB
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open