Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: Ungdomsstævne i Helsingør 3.9.2020
Helsingør stadion

M 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.76
  
 
2Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik11.98
  
 
3Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 12.63
  
 PB
4Patrick SørensenPatrick Sørensen ('01)Helsingør IF12.66
  
 PB
M 200 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1Patrick SørensenPatrick Sørensen ('01)Helsingør IF25.06
  
 PB
2Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF25.13
  
  K Mixed competition
3Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF25.60
  
  K Mixed competition
4Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik26.50
  
  K Mixed competition
Finale B
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik28.34
  
 PB
2Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)Helsingør IF28.88
  
  K Mixed competition
3Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF29.68
  
 PB
4Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne31.06
  
  K Mixed competition
5Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF31.93
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne2:01.28
  
 PB
2Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne2:18.88
  
 PB
3David CholdinDavid Choldin ('04)Blovstrød Løverne2:19.75
  
 PB
4William Kragholm NørsøllerWilliam Kragholm Nørsøller ('07)Blovstrød Løverne2:25.58
  
 PB
5Alberte Halberg BredgaardAlberte Halberg Bredgaard ('06)Helsingør IF2:50.03
  
  K Mixed competition
Ida Regitze KragIda Regitze Krag ('75)Hvidovre AM DNF
  
  K Mixed competition
K 100 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Alma Eide LarsenAlma Eide Larsen ('05)Allerød AM 13.85
  
 SB
2Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)Helsingør IF13.93
  
 
3Laura GalsøeLaura Galsøe ('05)Allerød AM 14.18
  
 PB
4Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød14.49
  
 PB
5Silje Cerup-SimonsenSilje Cerup-Simonsen ('02)Helsingør IF15.18
  
 PB
D19 1500 m    

Finale A

Finale
1Toby JohnsonToby Johnson ('05)Allerød AM 4:47.15
  
 SB
2Emil KristensenEmil Kristensen ('04)Helsingør IF4:57.79
  
 PB
3Mads ErtingMads Erting ('03)Helsingør IF5:06.04
  
 PB
4Alma Eide LarsenAlma Eide Larsen ('05)Allerød AM 5:22.41
  
  K Mixed competition
5Anna Brandt SchultzAnna Brandt Schultz ('09)BAC5:23.59
  
  K Mixed competition
6Emma Brandt SchultzEmma Brandt Schultz ('09)BAC5:48.81
  
  K Mixed competition
7Laura GalsøeLaura Galsøe ('05)Allerød AM 5:58.69
  
  K Mixed competition
D19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Oscar LøwensteinOscar Løwenstein ('02)Helsingør IF4.10
  
 SB
 
3.60 SB
XXO
3.90 SB
XXO
4.10 SB
 XO
4.25
  Xr
    
2Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 3.10
  
 PB
 
2.20 SB
  O
2.40 SB
  O
2.60 =PB
  O
2.70 PB
  O
2.80 PB
  O
2.90 PB
  O
3.00 PB
 XO
3.10 PB
 XO
3.20
XXX
       
P19 300 m hæk    

Finale A

Finale
1Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne53.31
  
  Mixed competition
2Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne57.58
  
  Mixed competition
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta4.93
-2.1
  
 
 
3.14
 -1.3
4.93
 -2.1
4.91
 -1.1
4.82
 -1.6
3.55
 -0.4
3.42
 0.0
  
2Isabel NissenIsabel Nissen ('06)Helsingør IF4.72
-1.1
  
 PB
 
4.72 PB
 -1.1
4.54
 -1.4
  X
 0.0
  X
 0.0
4.48
 0.6
   
3Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik4.68
-1.6
  
 SB
 
4.46 SB
 -0.9
  X
 0.0
4.62 SB
 -2.2
4.38
 -0.6
4.68 SB
 -1.6
4.62
 -0.1
  
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik26.70
  
 SB
 
26.70 SB23.6822.3021.7026.2924.60  
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Nikolai ChristensenNikolai Christensen ('04)Helsingør IF49.87
  
 
 
46.5748.1949.8748.7446.5740.99  
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Toby JohnsonToby Johnson ('05)Allerød AM 39.86
  
 PB
2Alma Eide LarsenAlma Eide Larsen ('05)Allerød AM 43.68
  
  K Mixed competition
3Laura GalsøeLaura Galsøe ('05)Allerød AM 46.29
  
  K Mixed competition
D15 300 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
1Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik41.66
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    

Finale A

Finale
Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik DNF
  
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik5.87
0.0
  
 PB
 
5.60
 -1.6
5.61
 -0.1
5.63
 -0.9
5.86 PB
 -1.2
  X
 0.0
5.87 PB
 0.0
  
2Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 5.09
0.0
  
 PB
 
4.73 PB
 0.0
4.82 PB
 -2.4
4.97 PB
 -0.1
5.09 PB
 0.0
    
3Toby JohnsonToby Johnson ('05)Allerød AM 4.85
-0.3
  
 PB
 
4.85 PB
 -0.3
  X
 0.0
      
D15 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
3Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF19.38
  
 PB
 
17.1218.6017.1919.38 PB    
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Andreas Fagot Krogh JensenAndreas Fagot Krogh Jensen ('05)Holte Atletik36.31
  
 PB
 
32.89 SB34.42 PB33.6436.31 PB33.7732.22  
2Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 33.89
  
 SB
 
33.40 SB26.7333.89 SB31.8132.8829.59  
P15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF1.80
  
 PB
 
1.40 PB
  O
1.50 PB
  O
1.60 PB
  O
1.70 PB
  O
1.80 PB
  O
1.90
XXX
  
2Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød1.80
  
 PB
 
1.40 PB
  O
1.50 PB
  O
1.60 PB
 XO
1.70 PB
  O
1.80 PB
  O
1.90
XXX
  
3Alma KühnellAlma Kühnell ('07)FIF Hillerød1.70
  
 PB
 
1.40 PB
  O
1.50 PB
 XO
1.60 PB
  O
1.70 PB
  O
1.80
XXX
   
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
4Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød4.19
-1.3
  
 PB
 
4.19 PB
 -1.3
3.97
 -1.5
3.97
 -1.3
3.74
 -0.8
    
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Isabel NissenIsabel Nissen ('06)Helsingør IF10.64
  
 PB
 
8.8610.13 PB10.64 PB9.21    
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik33.01
  
 PB
 
33.01 PB31.6230.7030.6430.7527.45  
2Tsehaynesh Beblein PorsbølTsehaynesh Beblein Porsbøl ('05)Holte Atletik22.52
  
 PB
 
17.9915.3916.6922.52 PB21.8821.04  
3Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød17.60
  
 PB
 
14.03 PB14.30 PB14.66 PB16.32 PB15.6717.60 PB  
D13 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik13.81
  
 PB
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF14.40
  
 PB
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF15.01
  
 PB
4Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF15.25
  
 PB
5Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF15.37
  
 PB
6Karl Folke AnkjærKarl Folke Ankjær ('08)Helsingør IF18.10
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF3.87
-1.7
  
 PB
 
3.87 PB
 -1.7
  X
 0.0
  X
 0.0
     
2Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF3.79
-2.1
  
 PB
 
3.79 PB
 -2.1
3.62
 0.0
3.66
 -0.5
     
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF3.56
-1.4
  
 
 
3.56
 -1.4
3.22
 -2.0
3.37
 -0.5
3.22
 0.0
    
4Mathias Malte Hammer Kruse GundelMathias Malte Hammer Kruse Gundel ('08)Helsingør IF3.50
-0.9
  
 PB
 
3.50 PB
 -0.9
3.15
 -0.4
3.30
 0.0
     
5Vilas Fjeldsøe OlsenVilas Fjeldsøe Olsen ('09)Helsingør IF3.41
-0.4
  
 PB
 
3.40 PB
 -1.9
3.41 PB
 -0.4
3.41 =PB
 -0.5
     
6Karl Folke AnkjærKarl Folke Ankjær ('08)Helsingør IF3.18
0.0
  
 
 
3.11
 0.0
2.32
 -2.1
3.18
 0.0
     
7Romeo Harboe Matthison-HansenRomeo Harboe Matthison-Hansen ('08)Helsingør IF3.16
-0.1
  
 
 
3.16
 -0.1
3.16
 -1.1
2.58
 -0.6
     
8Silas Møller FerslevSilas Møller Ferslev ('08)Helsingør IF3.13
0.0
  
 PB
 
3.06 PB
 0.0
2.92
 -0.1
3.13 PB
 0.0
     
9Oskar KarlsmarkOskar Karlsmark ('10)Helsingør IF1.68
-0.4
  
 
 
1.65
 -1.2
1.62
 -2.1
  X
 0.0
1.68
 -0.4
    
P13 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF14.32
  
 PB
2Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF14.74
  
 PB
3Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK16.28
  
 PB
4Josephine Lykke HjorthJosephine Lykke Hjorth ('08)Fredensborg AK16.67
  
 PB
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Alma KühnellAlma Kühnell ('07)FIF Hillerød2:54.87
  
 PB
2Josephine Lykke HjorthJosephine Lykke Hjorth ('08)Fredensborg AK3:13.98
  
 PB
3Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK3:16.32
  
 PB
4
Mathilde Maj Schou-Friis
Mathilde Maj Schou-Friis ('12)
Fredensborg AK4:09.09
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF3.95
-0.9
  
 
 
3.82
 -1.2
3.85
 -2.2
3.95
 -0.9
     
2Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK3.45
-1.0
  
 PB
 
3.22 PB
 -1.5
3.27 PB
 -0.7
  X
 0.0
3.45 PB
 -1.0
    
3Josephine Lykke HjorthJosephine Lykke Hjorth ('08)Fredensborg AK3.31
-1.0
  
 PB
 
2.87 PB
 -2.0
3.17 PB
 -1.9
3.31 PB
 -1.0
3.14
 0.0
    
4
Mathilde Maj Schou-Friis
Mathilde Maj Schou-Friis ('12)
Fredensborg AK2.03
-2.0
  
 PB
 
2.03 PB
 -2.0
  X
 0.0
1.97
 -1.1
1.98
 0.0
    
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK14.41
  
 PB
 
7.32 PB11.60 PB14.41 PB9.2213.0313.40  
2Josephine Lykke HjorthJosephine Lykke Hjorth ('08)Fredensborg AK13.25
  
 PB
 
10.04 PB10.79 PB12.46 PB  X12.95 PB13.25 PB  
D12 100 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Vilas Fjeldsøe OlsenVilas Fjeldsøe Olsen ('09)Helsingør IF16.97
  
 
2Mathias Malte Hammer Kruse GundelMathias Malte Hammer Kruse Gundel ('08)Helsingør IF17.10
  
 PB
3Silas Møller FerslevSilas Møller Ferslev ('08)Helsingør IF17.72
  
 PB
4Romeo Harboe Matthison-HansenRomeo Harboe Matthison-Hansen ('08)Helsingør IF17.81
  
 PB
5Hugo LøvenstjerneHugo Løvenstjerne ('10)Helsingør IF18.06
  
 PB
6
Mathilde Maj Schou-Friis
Mathilde Maj Schou-Friis ('12)
Fredensborg AK21.55
  
  K Mixed competition
7Oskar KarlsmarkOskar Karlsmark ('10)Helsingør IF22.39
  
 PB
P9 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1
Mathilde Maj Schou-Friis
Mathilde Maj Schou-Friis ('12)
Fredensborg AK6.32
  
 PB
 
3.80 PB6.05 PB  X6.32 PB  X   

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon