Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Torsdagsstævne 3.9.2020
Randers Atletik Stadion

M 800 m    

Finale A

Finale
1Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Randers Freja2:06.11
  
 
2Noah Aaby JørgensenNoah Aaby Jørgensen ('05)Aarhus 19002:22.59
  
 PB
3Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja2:38.45
  
 SB
4Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja2:39.15
  
 PB
5Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja2:40.15
  
 SB
K 200 m    
Vind: -2.1

Finale A

Finale
Vind: -2.1
1Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja27.30
  
 
2Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 190028.88
  
 SB
3Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM29.40
  
 
4Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 190029.77
  
 PB
5Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja30.42
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:28.18
  
 SB
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:28.75
  
 PB
3Rikke MadsenRikke Madsen ('97)Skive AM2:40.97
  
 SB
4Emilie Ellersgaard BasseEmilie Ellersgaard Basse ('02)AGF Atletik2:42.35
  
 PB
5Anna VintherAnna Vinther ('02)AGF Atletik2:44.49
  
 PB
6Tilde NielsenTilde Nielsen ('06)Dybvad IK 2:48.35
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja5.32
+1.7
  
 PB
 
5.32 PB
 1.7
4.72
 2.0
5.08
 3.8
     
2Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19005.26
+1.2
  
 
 
5.09
 2.3
4.93
 1.4
5.26
 1.2
5.09
 2.2
    
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM4.95 w
+3.5
  
 
 
4.88
 3.9
4.69
 1.3
4.85
 2.1
4.95
 3.5
    
4Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja4.61 w
+4.4
  
 
 
4.61
 4.4
4.28 PB
 2.0
4.37
 2.5
     
5Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.59 w
+3.0
  
 
 
4.59
 3.0
4.39
 2.0
4.44 =PB
 1.4
     
6Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4.34 w
+2.4
  
 
 
3.75
 3.0
4.34
 2.4
  X
 0.0
     
7Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 19004.19 w
+3.0
  
 
 
3.88
 3.1
4.19
 3.0
3.99
 3.3
3.75
 2.6
    
8Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.01 w
+3.7
  
 
 
3.92
 3.1
4.01
 3.7
3.70 =PB
 1.6
3.88
 2.1
    
9Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja3.60 w
+2.2
  
 
 
3.60
 2.2
3.59
 3.4
3.32
 2.6
3.43
 3.3
    
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -3.0

Finale A

Finale
Vind: -3.0
1Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 16.35
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -3.0

Finale A

Finale
Vind: -3.0
1Maja Dahl StøttrupMaja Dahl Støttrup ('05)Aarhus 190013.18
  
 SB
2Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja13.50
  
 
3Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 190013.99
  
 SB
4Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM14.74
  
 
5Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja14.96
  
 PB
6Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 190015.08
  
 PB
7Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM15.39
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -3.0

Finale A

Finale
Vind: -3.0
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM11.75
  
 
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM12.24
  
 
3Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja12.65
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1